şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
 • başlık karakter sınırlaması nedeniyle kısıtlandı. aslında açılması gereken (bkz: yurtdışından getirilen telefonların kayıt harcının 1500tl olması) şeklindedir. ya da "(bkz: müjde! elinizdeki telefonlar değerlendi! (penguengiller haber ajansı))" şeklinde olabilirdi.

  resmi gazete ile yürürlüğe giren cumhurbaşkanı kararı ile 500tl olan telefon kayıt harcı 1500tl olarak değiştirilmiştir.

  kaynak

  imei klonlama ile ilgili yapılan açıklama
 • bu ne olum paintten mi yaptınız

  edit: başta trol sandığım sonrasında resmi gazete sitesinden doğruladığım haber. 1500 tl nedir lan? biz allahınız var diye oy veriyoduk
 • doktor bu ne. ne istiyorsunuz gidip pet bardaklara delik açıp arasına ip mi çekelim
 • "halk ağır vergiler altında eziliyordu"

  vaktiyle tarih kitabında okuduğumuz bu cümleyi her seferinde dozunu arttırarak yaşatıyorlar bize.
 • (bkz: yok ebesinin amı ali sami)

  --- spoiler ---
  ağalar saltanatı döneminde her şey başıboş kalmış, rüşvet alıp başını gitmişti. devlet israf içinde yüzerken, halk ağır vergiler altında eziliyor, hukuk işlemiyor, ekonomi yürümüyor, kargaşanın müsebbibi olanlar ise keyiflerine bakıyor, devletten başka her şeyle ilgileniyorlardı...

  saraylarda smootie'ler içiliyor, âlem yapılıyordu. esnaf haraca bağlanmıştı: memurlar devlet adına haraç topluyordu.

  âsi fetöcüler ve yandaşları yüzünden ordu şirazesinden çıkmış, kılıçlarıyla devlet kuran ordu kılıcı devletin böğrüne saplanmıştı.

  işi o derece ileri götürdüler ki, yaptıklarını hoş karşılamayan tayyip erdoğan paşa’nın kellesini istediler. buna razı olmayan tayyip erdoğan paşa yüzlerine karşı, “ne istediniz de vermedik” şeklinde, kendisini de öldürebileceklerine ilişkin senaryolar savurdu.
  --- spoiler ---

  peşin peşin domalalım da sikin bari. böyle ima ederek olmuyor. dizin amk 86 milyonu sarayın kapısına teker teker sikin.
 • telefonun kendi ne kadar?

  ---spoilerımsı
  (birinin yazması gerekiyordu tabiiki)

  "peki bundan şeyin haberi var mı, telefonun?"
 • bunun aciklamasi yilin ilk alti ayinda 78.6 milyar lira acik veren butcenin ve 5 milyar lirayi bulan saray harcamalarinin bedelini halka yeni vergiler yoluyla yikmaktir, baska da bir sey degildir. hadi vatandas pamuk eller cebe.
 • şey yapalım abi bakın ;
  o telefonla yurtiçinde kullandığımız emoji başına 3 tl + kdv ödeyelim. lütfen ödeyelim, istiyorum ben. hoşuma gidiyor artık.
  vazgeçin kanka bak manyak olursunuz.