şükela:  tümü | bugün
  • tatil için, okumak için, herhangi bir etkinliğe vb. katılmak için yurtdışına çıkmanın türk insanı için giderek imkansız olduğu gerçeğidir.

yurtdışına çıkan türkiye yerleşik kişi sayısı:

2002: 3,8 milyon
    2004: 4 milyon
    2006: 4,8 milyon
    2008: 6,5 milyon
    2010: 5,8 milyon
    2012: 7,9 milyon
    2014: 2 milyon
    2016: 2 milyon
    2018: 2,1 milyon

kaynak: https://www.verikaynagi.com/…-eden-vatandas-sayisi/
  • çıkıp geri gelmeyen listesi yapılsa o da tam tersi şekilde artıyordur.
  • 5000tl = 850 dolar.

eh. bırak da gitmeyelim dediğim durumdur.
  • arada hiç cikmadigimiz yillar da varmış. toptan tasarruf yapmisiz(bkz: swh)!!
  • araba eskidi diye bir üst seviyeye çıkarmaya çalışırken, almak istediğim arabayı tam alacak gibi oluyorum ama bir bakıyorum fiyat yine fırlamış. aynı hikaye yurt dışı için de geçerli. tam "seneye bir barcelona yapılır lan aslında" falan diyorsun, sonra yaza doğru kendini <fiyata göre en düşük> butonuna basmış, balkanlar turlarına falan bakarken buluyorsun. hayır mesele; onlara bile ulaşamıyorum artık amk. gittiğin yerde dandirik bir şinitzel yemeye 20 euro yazıyor adam. tam tutacak gibi olurken hop kayıp gidiyor yurtdışı gezileri. her yıl aynı hikaye. bezdim
  • gayet de kadıköy'den üsküdar 'a gider gibi yurtdışına gidip geliyorum.
  • dünyanın geri kalanı için sevindirici bir haber. her gittiği ülkede 50 metre uzaktan kendini belli eden hareketler, yoldan geçen kızları süzmeler, gece hayatında ağzıyla içmeyip önüne gelene salça olmalar, elde sigara ve bağıra bağıra konuşma zaten fix.
    inşallah dolar 7-8 e çıkıp bir sabitlense o yıllık 2 milyon kişi 1 milyona düşecek hayırlısıyla.
  • başlığın tarihine baktım hemen. biz o işi unutalı 5 yıl oldu da.
  • oğlum adam (bkz: notre dame) 'ın yanmasına seviniyor ve bu bir değil iki değil. karşı taraf sana vize verir mi? vermez.
    diyelim verdi. e dolar olmuş sana 100 euro olmuş sana 300 orada bir pizza yesen burada iki kişilik akşam yemeği ediyor. (bkz: dur fakirim bi soluklan)