şükela:  tümü | bugün
  • bir yüzdeye vurursak sayıları %3-5 olan öğretim görevlileridir. bunlar ; okutman, yardımcı doçent, doçen, profesör hatta ordinaryus ne olursa olsun bu öğretim görevlileri ders esnasında illa yurt dışına çıkmış ve orda takılmış olduklarından bir yerde kesinlikle dem vuracaklardır.

-işte çocuklar bürokrasi böyle ben ankara'da devlet için çalışırken bir gün iç işleri bakanı geldi dedi ki "kazım sen çok iyisin buralarda diğer çocuklar halleder hadi git bir londra'ya orda biraz çalış." ben de vurdum kendimi londra'nın köhne sokaklarına kendimi. arkadaşlar çok kapalı bir şehir, paso yağmur yağıyor hiç tavsiye etmem. (istatistik)

-ya ben 90'larda turgut özal yönetiminden ötürü şimdi yaşı tutanlar hatırlar bankasal bir kriz vardı, faiz %130'lara gelmişti dedim ki kendi kendime "ben yurt dışına çıkayım." arkadaşlar 10 yıl kanada da x bankasının genel müdür yardımcılığını yaptım. hey gidi, bir gün ottawa'dayız. kanadalı kızlar da çok güzel bu arada keh keh keh... (finans)

-arkadaşlar sap geldiniz saman gidiyorsunuz, hiçbir şeyden haberiniz yok. ben manhattan'dayken bu tür şeylere şaşkınlıkla bakardım. bir gün arkadaşlarla wall street'te öğlen drinkingi yapıyoruz, ya iş nasıl sıktı. ferahlamak için iki kadeh buzsuz scotch'umu içiyorum. nasıl sinirlendim şu bill gates denen adama, lanet olsun ya. (iktisat)

-vurdum tekmeyi girdim teknik direktörün odasına "senin oynatacağın topun amına sikeyim." dedim çıktım, o günden beri iflah olmadılar olamazlar da. kim mi onlar? san marino. o giampaolo mazza mıdır nedir onun ben beynini sikeyim ya tornacıdan sağ açık mı olur be adam? mis gibi serie b'de oynayan adamlarımız vardı... (liseden beden hocam)
  • görmüştür.
  • yoktur böyle bir öğretim görevlisi. en azından türk hocalar hep yapar bunu.
  • yabancı olanları genelde anlatmaz.
  • ve bir yenisi daha:

(bkz: ilkokulda verilen boş küme örnekleri)
  • sırf yurt dışına çıktığını anlatan öğretim görevlilerini "anlatmak için", nesne olarak kullanılmış olan öğretim görevlileridir...

(bkz: yurt dışına çıktığını anlatan öğretim görevlisi)
  • yurt dışına çıkmadığı için anlatmıyordur.
  • yanlış ifadedir. doğrusu yurt dışına çıktığını anlatmayan öğretim elemanı olmalıdır. öğretim görevlisi, öğretim elemanları içinde sadece bir grubu teşkil eder.
  • ister inanın ister inanmayın ama benim bu. tamam kısa bir süredir yarı zamanlı öğretim görevlisiyim lakin ders içeriği dışında bir konuda konuşmamam gerektiğini biliyorum. benim turistik gezilerim çocukları neden ilgilendirsin, bilemiyorum. tabii ders ile ilgisi varsa bu durumun ayrı.
  • sayısı oldukça azdır.

mesela adam dersini iptal ediyor, gerekçe olarak "yurt dışına çıkmam sebebiyle.." falan diye de ekliyor. kardeşim hangi sebeple dersi iptal ettiğin benim sikimde değil. yurt dışına da çıksan ortada yapılmayan bir ders var, karşıdaki muhsin bakkala ekmek almaya giderken ayağını burksan da. sonucu değiştiren bir kriter değil bu. daha dün bi tanesi mail atmış "geçenki dersimi yapamama sebebim yurt dışında olmamdı." şeklinde. ne diye bunu ilave olarak belirtme gereği duyarlar bilemem. sebebi gerekçe sunmak istemek ise, buna "bir görevlendirme sebebiyle geçen haftaki dersi yapamadım." demek daha makul. yani özetle yozgat'a gitmenle osaka'ya gitmen arasında bana göre hiçbir fark yok. hava cıva, artistlik.