şükela:  tümü | bugün
  • ya yıllardır düşünüyorum düşünüyorum ama eyleme geçemedim. öğrencilik yılları bir fırsattı ama kullanmadım ve çok pişmanım.

bununla birlikte, şu yaşımda yurtdışına kapak nasıl atılır şu erasmus work&travel yöntemleri haricinde gerçekten ama gerçekten hiç bilmiyorum. hangi web siteleri aracılığıyla hangi referanslarla hangi koşullarla gerçekleşebilir onu da bilmiyorum.

açıkçası, vize sorunları maddi gücün hiçbir zaman el vermemesi en büyük etken olduğundan girişimde bile bulunamadım yıllarca. bir de şu etken var elbette. nereye gidersen git bilmemkaçıncı vatandaş olarak görecekler seni hatta burada aldığın eğitim, diploma, bilgi düzeyi, deneyim, yabancı dil bilgisi vs. bile önemsenmeksizin sen ve senin gibi, dışarıdan gelen herkese özellikle de türklere hep aynı davranılıyor olması.

neyse, uzun lafın kısası örneğin ben italya'ya kapak atmak istiyorum. bunun için ne yapabilirim? ya da başka bir avrupa ülkesi.

koşullar şunlar bunlarla ilgili "deneyimli olup, oraları görmüş olup" bilgi verecek olan arkadaşları başlığa bekliyorum.
  • (bkz: gay marriage)