şükela:  tümü | bugün
  • 2018 döviz krizi ve 2019 mali kriz ışığında düşünürsek, günümüz türkiyesinin en büyük sorunu tl'nin düşen değeri ve gelecekte artacak olan işsizlik. haliyle artık iş bulmak zorlaşacağı gibi bulduğun işte elde edeceğin gelirin manası da olmayacak. enflasyon sebebiyle hayat pahallanması da cabası.

bu sebeple, avrupa'nın ya da abd'nin neresinde olursa olsun, hatta gelişen ve yükselen diğer ülkelerde dahil, yurtdışında "asgari ücretle" bile olsa iş bulup çalışmak türkiye'de üst düzey memur olmaktan daha avantajlı hale geldi.

bazı ülkelerin asgari ücretleri:

portekiz: 650 €
    yunanistan: 684 €
    ispanya: 825 €
    almanya: 1500 €

geri kalanı için

portekiz gibi nispeten asgari ücretin düşük olduğu bir ab ülkesinde bile alınan ücret, türkiye'de kıdemli üst düzey bir memur maaşına denk.

artık eğitimli olsun ya da olmasın biz gençlerin zaman kaybetmeden dışarıya açılması lazım. bu başlık bir nevi yurtdışında iş arayan yazarlar veritabanı olsun. yurtdışında bulunup da iş sağlayacak ya da yönlendirebilecek yazarların olduğunu umuyorum.
  • yurt dışında iş, miş yok... isterseniz sarayı yıkmayı bi düşünün. ülkeyi karanlıktan kurtarın!
  • +1 ile katılıldığım başlıktır.

hollanda italya vs. ulkelerde finans sektöründe calisirim. yardimci olabilecek arkadaşlar gönül rahatlığıyla mesaj kutumu yesillendirebilirler.
  • rusya ya da herhangi bir doğu avrupa ülkesi.
    kimya mühendisliği ve onunla alakalı işler. yeşillerinizi bekliyorum abilerim ablalarım.
  • ne iş olsa yaparım abi ile katıldığım durumdur
  • yurt dışıda civanlarım gelin diye kollarını açmış beklerken.
  • gitmek isteyen ingiltere veya amerika’ya gitmeye çalışsın. avrupa’nın geri kalanı hatta almanya bile değil artık.
  • yurtdışı da bekliyordu sizi. hemen şu an alım yapılıyor. dolgun maaş ile ne iş olsa yapacak türkler aranıyormuş. derdini anlatacak kadar çat pat türkçe ve beden dili yeterli. finans, bankacılık, hukuk, mühendislik, jigololuk, çöpçülük, garsonluk daha pekçok alanda işlerimiz mevcut. adam başı 5000 euro karşılığı iş, eş ve kalacak yer ayarlıyorum. müracaat için pm.
  • geçen sene londra'dan aldığım iş teklifini işid saldırıları sonrası vizelerin reddi dolayısı ile kaybettim. beni alacak ülke önceden ulusal güvenlik önlemlerini alıp, baştan umutlandırmayacaksa içinde bulunduğum topluluk.
  • şu an polonya'dayım , ingilizce kursu için geldim. ancak şu an tamamen iş bulmaya odaklandım. vizemin bitiş tarihine kadar bir iş bulmak istiyorum. fikir vermek isteyen veya yardımcı olmak isteyen yazarlar mesaj kutumu yeşillendirebilir.

polonya'nın resmi diline( lehçe) b1 düzeyinde , ingilizceye b2 düzeyinde hakimim.

not : varşova / polonya