şükela:  tümü | bugün
254 entry daha
  • çok enteresan, yurt dışında yaşayan bizlerin sorunlarını yazanların yarısı türkiye’de yaşayanlar...
    elbet uzaktan bakarak siz bizden daha iyi biliyorsunuzdur kardeşlerim, ama ben yine de yazayım.
    mobingsizlik, enflasyonsuzluk, durağan ekonomi, abartılı bir şekilde değer görmek,
    çoluk çocuğumuzun dünyanın en zor üniversitelerinde okumak zorunda kalması, ha bir de ötv’siz rakının yanına deniz börülcesi bulamamak...
  • en basitini ornek vereyim. bizzat kulaklarimla duydum cunku..
    ogrenciyim. almanya'ya yeni gelmisim. arkadasin kuzeniyle nargiledeyiz. almanya dogumlu. adamin iyi bir isi var. hersey yerinde. yuksekokul mezunu. ben daha geleli 2 gun falan olmus. "dusseldorf'dan köln'e nasil giderim?" dedim. trenle gidersin bile diyemedi adam.. "kardesim ben dusseldorf'dan hic ayrilmadim" dedi bana. benim gordugum en buyuk ip ucu bu olaydir. burdan baslansin. geri kalan hersey halledilir.
  • lobi yapamamak, biraz siyaset öğrenip artık türk davasını dünyaya anlatmaları lazım, kürtleri övüp türklere hakaret eden avrupa ve amerikalıları gördükçe mideme kramp giriyor !
  • orada doğmuş olanların kendini üstün görmeleri ama birçoğu afedersiniz bok gibi yasamaktadır.
14 entry daha