şükela:  tümü | bugün
  • oyu ne için veriyoruz?
    bizi kim yönetsin istiyorsak onu seçmek için.

e ulan bu insanlar burada yaşamıyor ki. neden beni yönetecek kişiye karar verebiliyorlar? hangi kıstaslarla oy veriyorlar?

örneğin akp'lilerin kendilerinden olmayanlara yaptıkları eziyeti, haksızlığı görebiliyorlar mı? rezil ettikleri doğayı görebiliyorlar mı? katlettikleri adaletten haberleri var mı? ekonomik krizin hayatımızı karartması onların umrunda mı?

belki de türkiye ekonomisi battıkça kazandıkları dövizlerle bizlere göre her geçen gün daha da zenginleşiyor olmak hoşlarına gidiyor??

bence bu saçmalığın sonlandırılması güzel bir seçim vaadi olabilir.

son 3 yıl veya daha uzun süredir yurt dışında yaşayanların oy vermesi yasaklansın.
  • bu seçimde değişmeyeceğine göre ve bu seçimden sonra yürürlüğe girmesi bir şey değiştirmeyeceğine göre, hakkında konuşulması boş olan kampanyadır.
  • uzun uzun yazdım, sonra ne gerek var dedim.
    @2 sikmiş kardeşim. net. sarih. harfi harfine.
  • hep soylerim. hatta facebookta yurtdisinda yasayan akrabalarim kiziyor bana.
    kardesim bu ulkede yasamayan kimse ideolojisi ne olursa olsun bu ulkenin gelecegine karar vermesin.
    euro 6 liraya yaklasmis. törkiye şokq gözel ya zeşön her yaz gelyoz biz kafalti yapyoz bogazda küzenlerle. gel yasa pezevenk o zaman
  • oy hakkı temel ödev olmaktan çıkarılır olur biter kardeşim çok mu zor.

bundan sonra hem euro kazanıp hem de türkiyenin geleceğine karar verme hakkına sahip olmazlar.
  • 3 sene çalışıp askerlikten de yırtamasın o zaman gelsin o görevini de yapsın.
  • bence de vermesinler.
    konsolosluklar bize sizler gibi mahallenizdeki okul kadar yakin degil. sandiga ulasmak icin 70 km yol yapmamiz gerekiyor sirf tay yeap insin diye.
    kaldirin bu adeti, biz de rahatlayalim siz de rahatlayin.
    iyi mi?

ek olsun:
    ki zaten bunu cikaran tay-yeap in ta kendisidir.
    avrupali comarlarinin kime oy verdigi acikca net gozukuyor secim sonuclarinda... ayni bagin gulu falan diiliz ok?
  • aynısını avustralya devletinden beklediğim kampanya. bir pasaport sahibi olarak her oy vermediğimde ceza kesiyorlar, mağdurum.

tanım: bir çok devlette bulunan yurt dışı seçmen sürecinin türk devleti için iptalini isteyen kampanya.

aşağıdaki linkten farklı ülkeler ve seçmen olma kriterleri görülebilir:

https://en.m.wikipedia.org/…their_country_of_origin
  • bence olması gereken çifte vatandaşlığın kaldırılmasıdır.
  • dünyanın en değişik seçmen bütünü türk olabilir. zenginliğini akp'ye borçlu olmayan çoğunluk oyunu sol partiye verirken işçi emekçi ne kadar adam varsa oyunu sağ partiye vermektedir türkiyede.
    türkiye seçimlerinde oyunu akp'ye mhp'ye atan adamlar almanya seçimlerinde oylarını en komünist en solcu partilere vermektedir.
    türkiye cumhuriyeti devleti sınırları içinde ikamet etmeyen insanların bu ülkenin nası yönetilmesi gerektiği konusunda söz sahibi olması apaçık saçmalıktır. bu ülkenin nası ve kimler tarafından yönetildiği bu ülkede yaşayan bu ülkeye vergi veren parasını bu ülkede kazanan insanlar taarfından seçilmelidir.
    ama bundan daha büyük hatta belki de en büyük sorunumuz seçim barajıdır.