şükela:  tümü | bugün
  • dar ufuklu malın önde gidenidir. ne güzel kızların teklif ettiği bir coğrafyadasın. hey dostum, ne işin var sözlükte ha?!..
  • ibret almaya geliyordur.
  • nanik yapmaya geliyordur.
  • malum almanya gündemi çok sıkıcı. dert yok tasa yok. işleri güçleri bugün hangi teknolojik gelişmeye yatırım yapsak, merkel hasta mı, vegan beslenme nasıl arttırılabilir gibi sıkıcı konular olduğu için insan bir süre sonra aksiyon arıyor. hop ekşi sözlüğe bir giriyorum tecavüzler, tacizler, falcao geldi biz sizi şöyle sikicez şikebahçe, 15 haziran 2009 nescafe 3ü1 arada rezaleti derken aksiyon oluyor. dertsiz başıma dert alıp sinir stres oluyorum. can sıkıntısından norm ender başlığına girip dalga geçiyorum. ergenler mesaj kutuma doluşup mal mal yorum yapıyor.
  • memlekete geri dönmemek için yapilan aktivite.

ne zaman özlesem hemen bir doz ekşi sözlük alıyorum.

- birbirinin başarısını kıskanıp arkasından kuyusunu kazan, aşşağı çeken,
    - millete ahlak dersi verip her türlüğü ahlaksızlığın dik alasını yapan,
    - 1 birim' lik ustalık ücretine, sırf zengin görünüyorsun diye, 5 birim para isteyen,
    - yine 1 birimlik mal' a 3 birim vergi alıp halkını sövüşleyen üzerine yetmeyip kendi vatandaşına millet, zillet, ateist, terorist, alevi, rum, pontus vs...... diyerek kendinden olmayanları dışlayan haberleri gördükçe halime şükredip işime daha çok konsantre oluyorum.

güney kore' den teşekkürler ekşi sözlük.

örnek editi: bak mesela sigara zammı başlıklı entryleri okuyorum. adam gelmiş yok avrupa' da 5 yuro, abd' de 10 dolar diye kıyaslama yapıyor. sigara burda da pahalı 4500 won (22,5tl, hepsi aynı fiyat) ama ben maaşımla yaklaşık 700 paket sigara alabiliyorum. ceo falan da değilim lan, bildiğin ingilizce öğretmeniyim. kendi mesleğimle kıyasladığımda, oradaki benim tecrümde bir öğretmen 15 tl' lik bir ortalama sigaradan ortalama 270 paket alabiliyor. refah seviyesi en az 3 kat düşük yani. adam bunu idrak edememiş, hala buraya gelmiş rerero yapıyor. e şimdi tr' de yaşayıp da bu gerizekalılarla her gün tahammül etmek senin hoşuna gider miydi ?

yesil editi: beyler mesaj kutumun irzina gectiniz. guney kore' de yasam ile ilgili soyle bir basligim var orada ayrintili bilgiler bulabilirsiniz;

(bkz: güney kore'de yaşamak isteyenlere tavsiyeler/@uuykaf)
  • kendinizi kandırmayı bırakın. orada mutlu olmadığınız içindir. gerisi fasa fiso.

eksik kalmışsın işte, bünye kabul etmemiş. beyin orada mutlu olduğuna inanmak istese de beyincik tam tersini hissediyor.
  • evet burada hic mutlu degiliz asiri eksigiz dar gorusluyuz. ohaa cok tanidik ayni siz. en azindan biz bu ozelliklere doviz maasiyla sahibiz.
  • biraz olsun macera yaşamak bizimde hakkımız, günlük adrenalin dozumu da aldım hadi bana eyvallah.
  • soruyorum onlara

anlat güzelmi oralar :)
  • cünkü neden olmasin :) sahsen bugün eksi yazarligimin onaylandigi mailini okuyunca böyle bi sevindim, costum :)