şükela:  tümü | bugün
  • "ama dönemiyoh ki, düzeni gurduk burada olmuyor. yohsa vatanım da vatanım aaah vatancığım burnumda tütüyor, güzel dinimiz islam'ı ülgeme yaşatan sayın cumhurbaşkanımız da yoh mu, bu evropalarda göğsümüzü kabartıyor, türklüğümüznen gurur duyuyom, oy memleketim anamun yayla çurbasu, en gısa vakitte döneceğim vatanıma, olmuyor buralarda......" şeklinde bahanelerle istediğiniz kadar uzatılabilecek; içten pazarlıklı, şark kurnazı, fırsatçı, tuzu kuru, dinci, iki yüzlü gurbetçi çomarların son zamanlarda ağızlarından düşürmediği söylemler bütünü. yazarken tiksindim.

edit: yukarıdaki homochomarus'un bir de modern görünümlü versiyonu da var ki ona ettiğiniz küfür de tadından yenmiyor efendim. şöyle ki; sözkonusu modern görünümlü çomar yurtdışındaki yaşamın güllük gülistanlık olmadığını, türkiye'de yaşayanların bir yanılgısı olduğunu ifade eder. şöyle bir söylem sürdürür;

"siz her şeyi ne kolay sanıyorsunuz, buralar sandığınız gibi güllük gülistanlık değil, ne zorluklar çekiyoruz burada bilmiyorsunuz. doğma büyüme doçlandlıyım, ama gel gör ki türkiyem burnumda tütüyor, biz de oraya gelmek istiyoruz ama düzen burada olduğundan dönemiyoruz ne yaparsın. vatanınızın kıymetini bilin ve terketmeyin....."

kendi yazdığımdan tiksindim ve sinirlendim. bu tiplerden ne kadar nefret ettiğimi ve tiksindiğimi siz düşünün.