şükela:  tümü | bugün
  • iskembe corba, lahmacun, borek, vb bulundugu gunler bayram sevinci yasanir...
  • bi de yemek yapmasini ogretir...bi borek aciyom walla parmaklarinizi yersiniz...
    sirf onu icin oklava getirdiydik:)
  • cok kisa bir sure icerisinde mcdonalds burger kingmisali bilimumfast food` lardan nefret ettikten sonra her aksam turk yemegi yiyebilme ugruna saatler harcayip kendine cok guzel bir tabak/masa hazirlayan insanin icinde bulundugu durum.
  • san francisco'da bir buyuk rakinin 120 dolara acildigi, adana kebabin 25 dolar oldugu mekanlarin varligi dusunulurse, 10 dolar olan adana kebabin da agiza surulmeyecek cinsten oldugu dikkate alinilirsa ortadan kaldirilmasi gereken bir sorunsal olduguna kanaat getirilir.
  • toplu gidip onceden pazarlik da yapmayinca tip ile birlikte faturanin aci koydugu olgu.**
  • adadaykene, deli dana olayından epey tırsmıştım. tavuğa vermiştik bünyeyi, ammavelakin adamlar tc'ye kaskaslamışlar deli olanları sonradan öğredik. haliyle bi gıdaklamadığımız kalmıştı.
  • bu, yurtdisinin hangi yurt disi olduguna gore degisir. eger avrupa veya abd de iseniz kasarsiniz biraz, ya zeytin gibi harikalar yaratirsiniz, veya internetten bir tarif bulup biraz çaba biraz da anne veya baba ile yapilan 5 dakkalik bir telefon konusmasi ile simdiye kadar yediginiz en pahali kuru fasulya yi yersiniz. ancak eger sri lanka, angola, namibya gibi yerlerde iseniz iste o zaman bu sorunsal gercek bir sorunsala donusebilir.
  • binbir zahmetle arayip,tarayip buldugu musluman arap kasaba giden turk teyzenin ingilizce bilmedigi icin once "meeee" diye kuzu sesi cikarip sorada bacagini kaldirarak kalca ile diz arasindaki bolgesine shaplak atarak kuzu butu istedigini belirtmesi buna bir ornektir.
  • binbir yemek cesidinin,cin, japon,thai,fransiz,italyan,fast food vs. seceneklerinin oldugu cogu ulkede nasil "ah yurdum yemegi baskadir olsa da yesem" diye hayiflanir insanlar anlamam anlamadim da bugune kadar*