şükela:  tümü | bugün
  • yurtdışından gelenlere covid-19 testi yapılmaması olacak.
    okumak istemeyenler için videosu
    dün endonezya'dan, katar aktarmalı olarak ülkeye giriş yaptım. benim birlikte yüzlerce insan da giriş yaptı tabi ki. hiçbirimize ne test yapıldı, ne ateşimiz ölçüldü. sadece bir kağıt verdiler ve bilgileri doldurduk. adresimize bile göz atmadılar. karantina bilgilendirilmesi yapılmadı ve öylece normal bir günde nasıl giriyorsak öyle giriş yaptık. şimdi diyeceksiniz ki riskli bölgeden gelmiyorsun. endonezya'dan önce malezya'daydım. hatta orada bir çin mahallesinde kaldım. onu da geçtim, jakarta'da onlarca ölüm vakası var. hatta onu da geçtim, katar aktarma noktasından dünyanın her yerine, her ülke vatandaşı için uçaklar kalkıyor.
    hadi ben kendimi karantinaya aldım da diğerleri? bunu nasıl bizim insiyatifimize bırakırlar? o gelen testler nerede? gelen insanların %90'ının karantinaya uymayacağına kalıbımı basarım ki daha uçakta iç hat uçuşlarıyla ilgili muhabbetler yapılıyordu.
    bize her şey müstehak.
  • bu video gerçek mi? hani önlem alınıyordu? karantinaya alınanlar kimler o zaman? eee biz ne için evde duruyoruz? bu adamlar otobüse biniyor, taksiye biniyor, bakkala gidiyor...
  • covid-19 ile mücadele paketimiz sadece aşağıdakileri kapsadığı için şaşırılması gereksiz olan dumurdur.
    (bkz: ya ne olacağıdı)

1) müteahhit götü kurtarmaya çalışmak [checked]
    2) vergi zammı yapmak [checked]
    3) istanbul kanalı gibi boş beleş projelerin ihalelerini yapmak [checked]
    4) infaz düzenlemesi kılıflı af çıkarma girişimi [checked]
    5) belediyelere kayyım atamak [checked]
    6) korkup sokağa çıkma yasağı isteyen halkı fetöcülükle suçlamak [checked]
    7) video konferans şovları yapıp göz boyamak [checked]
    8) dualar ile savaş açmak [checked]
    9) kolonya dağıtmak [checked]
    10) sorumluluğu halka yükleyip, saldım çayıra mevlam kayıra demek [checked]
    11) akp'nin virüs sürecini iyi yönetmesi başlığını sol frame'de gizlemek [checked]
  • üzücü. arkadaşın başına bir şey gelmese bari...
  • birkaç gün önce tv kanalındaki haberde şöyle bir ifade kullanılıyordu: "giriş çıkış kapılarında yüksek önlemler alınmış, her yolcu sağlık testine tabi tutularak, geçişi sağlanıyor."

görüntüde ise elinde bir ateş ölçer görevli, herkesin kafasına nişan alarak ateşini ölçmesi gibi absürt bir eylem vardı.

yüksek önlem dedikleri şey bu! ateş ölçmek... maalesef virüse karşı inanılmaz derecede savunmasız bir haldeyiz...
  • yurtdışından gelenlere zorunlu bir şekilde karantina uygulaması yapılması gerekiyor. bu insanların kaçı karantina kuralına uyacak, kaçı uymayacak belli değil. gerçekten şaka gibi olaydır.
  • videonun tamamını görürsek daha net bilgi sahibi olabileceğimiz iddia. çünkü her yolcuyu tek tek durdurup ateş ölçülen bir sistem yok, termal kameralarla kontrol ediliyor. fakat tabi ki yeterli değil. bence gelen her yolcunun 14 gün boyunca karantinaya alınması şart. ve bu şartları da uçağa almadan bildirmek gerekiyor. ülkeye gelip de girmeye çalışanların da güvenlik güçleriyle, gerekirse güç kullanılarak, karantinaya alınması oldukça önemli.

edit: imla
  • ınanılır gibi değil,videoyu da izledim,arkadaş aktarmalı olarak riskli ülkelerden geliyor ki öyle olmasa bile artık bütün ülkeler tehlikeli.
    öylece elini kolunu sallaya sallaya yürüyüp gitmiş insanlar,bu arkadaşımız kendini karantinaya almis ama ya o uçaktan inen diğer yolcular??
    zaten açıklanan rakamlara asla inanmıyorum,böyle ihmaller oldukça sayı daha da artacaktır.