şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
5700 entry daha
  • beni de evde bulamadıklarını iddia edip saat 18.46’da mesaj atarak 17.00’ye kadar gelip kargomu alabileceğimi söyleyen firma. elimin içi kadar pakete 26 lira aldıklarını da ekleyeyim.
  • teslimat adresine uğramadan "geldik yoktunuz" diye mesaj atıp ayaklarına çağırmanın şirket kültürü olduğu firma. yedi yıl önce bir kez daha işim düşmüştü de benzer bir saçmalığa imza atmışlardı. bin kişi yazmış zaten aynı şeyleri, nasıl hala ayakta kalabiliyorlar anlamak mümkün değil. başımızda bir devlet olsa da şu saçmalıklara gereken cezayı verse keşke.
  • internet sitesi de kargo hizmeti kadar berbat olan kargo firması.

çağı bir yerden yakalayım deyip internet sitesi yapmış. anlaşılan çağın yanlış yerinden yakalamış.

(bkz: sinir hastası olmak isteyenlere tavsiyeler)
  • yıllardır bu firma ile anlaşması olan hiçbir yerden alışveriş yapmıyordum. geçen gün dalgınlığıma geldi internetten aldığım bir ürün yurtiçi ile gönderilmiş. normalde oradan gönderiyor olsalar bile karşı ödemeli ptt ile gönderin diyen bir insanım ben ama işte dalgınlık... hala gelmedi mi bu kargo diye bakayım dedim sitesinden - ki sitesini kullanabilmek de ayrı bir beceri gerektiriyor. - kargo önceki gün gelmiş dün dağıtıma çıkartılmış da evde bulamamışlar. dün tüm gün evdeydim. hadi onu geçtim kapının önünü çeken kameraya bakıyorum ne araçları görünüyor ne de elemanları. hadi onu da geçtim üzerinde iki tane telefon numarası yazıyor o kargonun üstünde. madem gelmeye üşendiniz arayıp kargonuz şu şubede şu tarihe kadar gelin alın deme zahmetinde bulunun bari. gelip gelmediğini merak edip o sikik sitelerinden ben bakmak zorunda kalıyorum, ürünün üç gündür burada olduğunu ve dün de sözde beni evde bulamadıklarını öğreniyorum. firma da sikik elemanları da sikik. dava falan açamıyor muyuz bunlara ya?
  • son 2 haftadır netten alışveriş yapıyorum ve mng kargo, ups, sürat kargo, aras kargo hepsi istanbul'dan izmir'e toplam 24 saat içerisinde kargomu getirip bir de üzerine adresime teslim ederken bu arkadaşlar kargoyu şubelerinde bekletip bekletip, dağıtıma çıkardığını iddia edip adrese teslim etmeyip tekrar şubede bekletip gelip ayağına almamızı bekliyor.

üşenmedim merkezlerini aradım şube ile şikayet ettim, şubeyi aradım şikayet ettim, yetmedi şubeye gittiğimde kargomu alırken sıkıntımı belirttim hala daha "yea yeni geldi zaten kargonuz ondan getiremedik" falan gibi aslı astarı olmayan (çünkü o şubeye kaçta geldiğini kargo takipten kontrol ediyorum.) bahanelerle geliyorlar. internetten alışverişi kesinlikle burnumdan getiren firma.

bundan böyle kendileriyle çalışan firmalardan alışveriş yapmama kararı aldım. şimdi de geriye dönük yurtiçi ile gelen kaç tane kargom varsa hepsinin müşteri temsilcilerine bu kararımı bildiren maili atıyorum.

son olarak belirteyim, üzerimden kazandığınız hiçbir parayı hak etmiyorsunuz, inşallah batarsınız.
  • istanbul'dan bursa'ya gelmesi gereken kargomu adana'ya gönderen rezil kargo firması.

servise gönderdiğim laptop normalde dün elime ulaşmalıydı. ulaşmayınca şubeye gidip sordum ve adana'da olduğunu öğrendim. böyle bir aptallık nasıl yapılabilir? canlı destek ile görüştüğümde yükleme sırasında yanlışlık olduğunu söylediler. şu an tek temennim bilgisayarımın tek parça halinde gelmesi. uzun zamandır bu kadar sinirlenmemiştim.
2 entry daha