• sol frame'de görünce teslimat yaptı sandığım, müşteri memnuniyetine zerre kadar önem vermeyen sözde kargo şirketi...
  • pendik subeye 9 aralik sali gunu varmis olan kargoyu kurtkoydeki eve hala teslim edememis rezil sirket. 4 gundur teslimata cikan kargo zaman yetmedi diyerekten subeye geri donuyor. kargo elemanlari sanirim dagitima cikiyoruz diye sahilde cay icmeye filan gidiyorlar. tez zamanda iflas edersiniz, kapanirsiniz insallah.
  • 9 aralikta subeye teslim edilmis kargom ayin 13 bitti hala bana ulasmis degil,benim onlara ulasmam tamamen mucize .
    batti da iflasini mi bildirmedi ya da benim mi haberim yok nedir?
  • asla kullanılmaması ve acilen batması gereken berbat kargo şirketi.

teslim tarihini 4 gün geçirirler, sizi evde beklemeye mecbur ederler, şubeleri telefonlarını açmaz.
    mesela idealtepe şubesi günlerdir telefonlarını açmıyor, çok ilginç.
    çağrı merkezi çalışanları da bozuk plak gibi aynı cümleleri tekrarlamaktan başka bir şey yapmaz.

(bkz: abv)
  • şubesi evimin penceresinden görünüyor. sitesinde gönderi takibine tıklıyorum, 15 aralık, saat 12:30'da şubeye ulaşmış. kargonun bugün de saat 5 itibariyle elime ulaşmaması üzerine adamları telefonla arıyorum. tabii ki telefonu açan yok. muhtemelen her gün bu saatlerde arıyolar böyle. ikinci bi numara var, sabit hattan da onu arıyorum. ikisini de çaldırıyorum. cevap gelmediği zaman tekrar arıyorum. 5 dakika falan böyle aradıktan sonra açıldı.

- yurtiçi kargo, nasıl yardımcı olabilirim?
    + telefonu müdüre versene. acil, hemen ver.
    - müdür bey çıktı
    + dışarda sigara içiyor, evimin camından dürbünle sizin şubeye bakıyorum. o adam orda çalışıyor, daha önce geldiğimde gördüm
    - ...
    +ver telefonu la
    - buna yetkimiz yok beyefendi
    + o zaman şu konuda bilgi verin: dün 12:30'da şubenize ulaşan kargo nasıl 36 saattir buraya gelemiyor? kapının önüne çıksana, sana camdan bağırmak istiyorum
    - arkadaşlarımız uzak yerlerden yakın yerlere doğru dağıtım yapıyor. onun için sizin kargonuz yarın teslim edilecek
    + bu mantıkla her gün en uzak yerden başlarsanız, benim kargo sonsuza kadar gelmeyebilir. ayrıca aynı yalanı daha önce de söylemiştiniz. genel merkezi arayıp sordum, öyle bi şey yokmuş
    - ...
    + o herif de yedi sigarayı amınakoyim. bi saattir sigara içiyor orda. bu kargoyu şimdi getiriyor musunuz, yoksa ben gelip alayım mı?
    - bugün için dağıtımlarımız sona erdi. gelme imkanınız varsa siz de alabilirsiniz. yoksa yarın adresinize teslim edilecektir
    +ama ben gelirsem yanımda dinamitler ve makineli tüfeklerle gelip mekanı kırmızıya boyarım
    - ...
    + şaka lan, tamam geliyorum, bi çay söyle ve bekle beni
    - yardımcı olmamı istediğiniz başka bi konu var mı?
    + var. müdüre söyle, bi yere kaybolmasın. omuzlarıma masaj yaptıracam. hadi öptüm

bunun sonucunda gidip kargoyu aldım. orda da genel merkezi telefonla arayıp, müdürün orda olmasına rağmen telefonda çıktığını söylediklerini ilettim. müdür olacak pezevengin yaptığı el-kol artistliklerini en sivilceli liseliler bile yapmamıştır heralde. bundan sonra sıçtım ağzına müdür. genel merkeze her gün her gün şikayet edecem seni, görürsün.
  • hala nasıl batmadığını anlamadığım kargo şirketi. hala tayyip'in devletin başında olduğunu da anlamıyorum gerçi, gerzeğim sanırım.
  • diğerleri gibi olan şirket.aralarında 3 km mesafe olan iki şubesi arasında aktarım yapmak için 1ci şubeden ana depoya mal gönderiliyor gece sonunda o paket 2ci şubeye doğru yola çıkıyor ertesi gün teslim için yollanıyor.4 gündür kargo onlarda daha bugün tekrar aktarma merkezine gönderiliyor diğer şubeye gitsin diye.bu kadar zekice yönetilir zaten bu işler.
  • nefret ettiğim kargo şirketi. kargoyu ilk seferde alamadığınız zaman hayatı size dar ediyorlar.
  • kesinlikle olmamış kargo firması.
    geçen cuma bir siteden alışveriş yaptım, ev arkadaşım için doğumgünü hediyesi aldım. gönderi adresi büyükçekmece, benim evim küçükcekmecede.
    17 aralık gece 01.18de haramidere transfer merkezine ulaşan kargom gene aynı günün devamı olan 17 aralık 08.01 de yurtiçi kargo cennet şubesi'ne ulaştı. buraya kadar kat ettiği mesafe ortalama olarak 23km.
    dünü bu kargoyu bekleyerek evde geçirdim. şubeyi 9 kere aramama karşın telefon açılmadı. 17 aralık günü 16.23de kargom teslim edilemedi/şubede bekletiliyor olarak gözükmeye başladı.

geldik bugüne, bugün artık dışarı çıkmam gerektiği için şubeyi ısrarla aradım, ilginç bir şube. telefon meşgul çalıyor çalıyor meşgulden düşüp çalmaya başladığında açan yok. 3 seferde denk getirip ulaşabildim. görevliye gönderi kodumu söyledim. bu bölgeye dağıtıma çıkmadıklarını, kargomun pazartesi elime ulaşacağını söylediler.
    kargo şubesinin evime uzaklığı yürüyerek 750 metre kadar. 17 aralık sabah 08.01de ellerine ulaşan pakedimin 750 metreyi kat edip elime ulaşacağı gün ise 22 aralık. 5 günde 750 metre mesafe kat edebiliyorlar. yani günde 150 metre alacak canım kargom, umarım yorulmaz, terlemez, terli terli su içmez. ölsem gebersem inadına gidip şubeden almayacağım o kargoyu.

telefonda görüştüğüm görevli şube müdür olarak ahmet kızıl ismini verdi. kenarda dursun diye yazıyorum
  • hepsiburada.com'dan verdiğim siparişi, hepsiburada'nın ofisi olan ve benim'de çalıştığım trump towers'a kargolattırdım. adamlar ne yapıp edip onu bile yanlış şubeye yollamışlar.
hesabın var mı? giriş yap