şükela:  tümü | bugün soru sor
  • istanbul sarıgazi"den şişli'ye gönderilen en küçük evrak poşedi 1desi olarak geçen paketin ücretidir. inanmadım şube çalışanına sordum. sarf malzemesine inanılmaz zam geldigini, 10 kuruşluk poşetin 50 kuruşa çıktığını söyledi. gerçekten çok abartı bir ücret kendimi inanılmaz kazıklanmış hissettim. yani şişliden tek otobüs sarıgaziye gitsem gelsem yarısından az tutacak. online alışverişte gelen koca kutu için bile bu kadar ücret ödenmiyor. zorunlu haller hayat memat meseleleri dışında asla kargo kullanmam.
  • daha yakın zamanda 3 yıl önce antalya'dan adana'ya sms bilgilendirmesi + bir sonraki gün en geç 10.00 da iletilme şartı ile 25 tl ye verdiğim günleri hatırlarım.

aras günaydın hizmetiydi sanırım.

"zam" her sektörde 2009 da sapladılar, 2012 de sapladılar, 2015'te feci saplandı, 2018 yazından beri her gün huncarca saplıyorlar.

lan?

noluyo her 3 senede?
  • ptt kargo kullanmaya yönlendiren durum. yıllardır yurtiçi ile sorun yaşamadan kargo gönderiyordum.

bugün ufak bir ürünü başka bir ile yurtiçi ile göndermek 20-30tl olmuş.

aliexpresten aynı ürünü sıfır aldığınızda taa çinden verdiğiniz adrese kargo dahil gelmesi 20-30 lira tutuyor.

en basitinden cep telefonunuza şeffaf ekran koruyucunun çinden buraya gelmesi ve ürünün fiyatı toplamda 5 tl iken, elinizdeki ekran koruyucu aynı şehir içinde arkadaşınıza gönderirseniz 15tl.

şaçmalığın daniskasıdur bu.
  • e ticaret pazarı her geçen gün büyümesine rağmen kargo sektörü yalnızca belli firmaların elinde yürüyor. yıllardır yeni bir firma çıkabilmiş değil.
    ya siz nasıl bir fiyat bekliyordunuz? isteseler daha fazla fiyat bile çekebilecek konumdalar.
  • geçtiğimiz gün arkadaşımdan gelen (istanbul => ankara) poşet dosya kargoya 29 tl para vermemle benim de fark ettiğim durum; fiyatları fena coşturmuşlar.

87tl'ye uçak bileti alınabilen bir istikamete 3'te 1'i fiyatına poşet dosya göndermek düşündürücü.