• arkadaşımın başına gelen bir olay.
    1-2 günlük bir olay değil. çünkü avukatlar yardımı ile olayı çözelim istedik.
    her şeyi denedik (10-11 aylık dava halen devam etmektedir.) ve en sonunda sosyal medyaya yazmaya karar verdik.
    kısaca, yurtiçi kargo ile gönderilen iphone x ve xs kargo içeriği gösterilmeyerek istanbulda yurtiçi kargo çalışanları tarafından buhar olup uçmasıdır.

sırasyıla belgeler,

1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9

olayı sözlük halkının taktirine bırakıyoruz.

edit: arkadaşlar olay savcılıkta 10-11 aydır. ama sonuç yok.

edit: dava sonuçlandı 30k tazminat ödemesi yapıldı.
  • şahsen metro turizm muavini ile göndermeyi daha güvenli buluyorum

başınıza gelen olay için çok üzgünüm umarım çözümünü bulursunuz
  • rezalet gibi rezalettir. rezalet puanım 10/10.
  • sözlükte gündem olması beklenen rezalettir.
  • çok geçmiş olsun ya, umarım çözülür ama kargo şirketleriyle ilgili ciddi düzenlemeler gerektiği kesin, adamlar legal terörist gibi çalışıyorlar
  • geçmiş olsun umarım çözülür problemin.
  • rezaletten ziyade yurtiçi kargoda yaşanan hırsızlık olayıdır.

10-11 ay beklemem için evliya sabrı gerekir.
  • sosyal medya olmadan artık hakkımızı alamaz olduk. nasıl bir ülke olduk anlayamıyorum?
  • rezalet puanım 7/10.

ürünü gönderen satıcı büyük hatalı, gönderi evrakını eline aldığında içeriğin boş olmasına itiraz edip düzelttirmeliydi. biir

binlerce liralık ürün gönderiyorsunuz gönderim türünüz sigortalı olmalıydı. ikii

yurtiçi kargo kesinlikle tercih edilmemeliydi. üçç

üç puanı nereden kırdığımı açıkladım gelgelelim olaya, e be sayın yurtiçi kargo!

bu kaçıncı kayıp-çalıntı vukuatınız, ne firma ne acente sahip çıkmıyorsunuz. bari 'gönderdiğiniz kargoda kıymetli ürün varsa kesin kaybolur' diye uyarı yapın millet başına gelecekleri önceden bilsin.

velhasıl kelam umarım bulunur telefon ki simkart takılarak aktif edilmiş, sahiplik belgeleri ile birlikte savcılığa başvurduğunuzda cihazınız bulunacaktır. en azından öyle umuyorum.
  • mng den öğrenmişlerdir. “memlekette mahkeme var gidin hakkınızı arayın” diye ararlar. yakın zamanda
hesabın var mı? giriş yap