şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fotoğrafta görülebilecek olan rezalettir.
  kendi paketimi haritalarında gültepe şubesinde gösteriyordu. aramaya inandım, gittim buldum. meğer şube taşınmış, kapısı falan kapalı üzerinde taşındıklarına dair bir not... önüne de paketleri yığıp gitmişler. daybuyday,markafoni, trendyol bir sürü markanın paketi var. beklesin dursun sahipleri. kendi paketimi ararken çıngır çıngır etti bi şeyler. şişeler vardı bir pakette ve üzerinde bilmemne ilaç sanayi yazıyordu. muhtemelen ilaçtı. ama neyse ne...
  bu nasıl bir aymazlıktır? nasıl bir iş yapış şeklidir? kendini sektörün liderlerinden ilan eden firmanın nasıl bir intihar ediş şeklidir?
  aradım, söyledim. şikayetim alınmış. lehinize söylüyorum dedim birileri işini iyi yapmıyor kendi paketim nerede diye bile sormadım, anlıyor musunuz dedim. evet dedi. umarım anlamışlardır.

  yurtiçi kargo entrylerinin yüzde sekseni firmanın ne kadar kötü olduğundan bahseder. bu kadar insan yanılıyor olamaz.
 • kınanması gereken rezalet; ancak yurtiçi kargo'nun bu ilk rezaleti değil. macera tutkunu çalışanlarıyla hem rakiplerine hem de müşterilerine göz dağı verdiği çok kez görülmüştür. beni de bi' keresinde kapıyı geç açtım diye azarlamışlığı var bir çalışanın. o an idrak edemedim, tuvaletteydim afedersiniz, hüsnükuruntu yapmışım. sonra aklım başıma gelince sinirlendim falan. tercih etmemek de çözüm değil tabii ki, bakkal değil bunlar sonuçta, düzelirler umarım.
 • yaşamadığım rezalettir. az önce aldım paketimi ben. noluyoruz?

  ayrıca (bkz: okumadım kardeş durumumuz yoktu)
 • bugüne özgü değildir.
  hayır, sanki böyle söyleyince başka zaman düzgün çalışıyormuş gibi oluyor.
  yurtiçi kargo ancak bir kargoyu düzgün teslim edebilirse başlık açmayı hak edebilir.
 • (bkz: derdini sikeyim butonu)

  asıl olayın olduğu tarih farklı, açılan başlığın tarihi farklı!.. yurtiçi kargo başlığı dururken böyle başlık açmayı, paragraf ayarlamayı becerememeyi saymadım daha!.. sikayetvar.com diye de gayet güzel bir site var, oraya da bakmak lazım ama nerdeeee...

  iyica a.ına koydunuz sözlüğün, iyice!..

  düdüt: ilgili entry için (bkz: #42020674)

  şunlarda alıntılar. paragraf düzensizliği yazanın ayıbıdır:

  "31 mart 2014 pazartesi.
  olayın esas yaşanıldığı tarih bu gündür.
  lakin bu sabah yurtiçi kargo'nun kayıtsızlığı karşısında dayanamayıp güncel tarihli başlık açtım."

  "capslere dikkat ederseniz gönderi tarihleri aynı saat ama günler farklı.
  29 mart 2014 cumartesi günü saat 14:00 suları gökkuşağı şubesini aradım. uzun çağrılar yapmama rağmen telefonu açan olmadı.
  saat 16:45 civarı müşteri hizmetlerini aradım. yukarıdaki bilgileri vererek neden kargomun teslim edilmediğini sordum. sanki

  teslim tarihleri o gün değilmiş gibi bugün yarım gün teslimat beyefendi ama şube 17'ye kadar açık dilerseniz kendiniz

  alabilirsiniz dediler. şube kapanışına 15 dk kaldığı için neyse pazartesi alırım diye erteledim."

  keps meps uğraşmaya değmez... dediği kadar kararlıysa, zaten yazdıkları durur. "entariye fiziksel şey olmuş..." diye ispiyonlayan arkadaş da buradan okur artık.
 • kargo firmalarının hangi zorluklar altında, kimlerle uğraştığını gösteren rezalet. cidden acıdım adamlara. o değil de bundan sonra her 15 nisan'da bu rezalet anılacak mı yani ona göre ajandamızı düzenleyelim.
 • doğu karadenizde yaşıyor olmama rağmen (büyükşehirlere olan mesafeye ithafen) birkez bile olsun problem yaşamadığım kargo şirketi. aslında hiç bir şirket ile yaşamadım. büyük şehirlerde ki istanbul gibi metrekareye on kişinin düştüğü yerde bu tür problemlerin olması normal. burada x firması hakkında yazılanları okursanız tiksinirsiniz hepsinden. takılmayın sözlükte yazılanlara. çünkü yazarlar eksileri yazıyorlar. hiç memnuniyet belirten var mı? yok tabi. demem o ki takılmayın, hayatınızı kolaylaştırın