• fotoğrafta görülebilecek olan rezalettir.
    kendi paketimi haritalarında gültepe şubesinde gösteriyordu. aramaya inandım, gittim buldum. meğer şube taşınmış, kapısı falan kapalı üzerinde taşındıklarına dair bir not... önüne de paketleri yığıp gitmişler. daybuyday,markafoni, trendyol bir sürü markanın paketi var. beklesin dursun sahipleri. kendi paketimi ararken çıngır çıngır etti bi şeyler. şişeler vardı bir pakette ve üzerinde bilmemne ilaç sanayi yazıyordu. muhtemelen ilaçtı. ama neyse ne...
    bu nasıl bir aymazlıktır? nasıl bir iş yapış şeklidir? kendini sektörün liderlerinden ilan eden firmanın nasıl bir intihar ediş şeklidir?
    aradım, söyledim. şikayetim alınmış. lehinize söylüyorum dedim birileri işini iyi yapmıyor kendi paketim nerede diye bile sormadım, anlıyor musunuz dedim. evet dedi. umarım anlamışlardır.

yurtiçi kargo entrylerinin yüzde sekseni firmanın ne kadar kötü olduğundan bahseder. bu kadar insan yanılıyor olamaz.
  • bugüne özgü değildir.
    hayır, sanki böyle söyleyince başka zaman düzgün çalışıyormuş gibi oluyor.
    yurtiçi kargo ancak bir kargoyu düzgün teslim edebilirse başlık açmayı hak edebilir.
  • kınanması gereken rezalet; ancak yurtiçi kargo'nun bu ilk rezaleti değil. macera tutkunu çalışanlarıyla hem rakiplerine hem de müşterilerine göz dağı verdiği çok kez görülmüştür. beni de bi' keresinde kapıyı geç açtım diye azarlamışlığı var bir çalışanın. o an idrak edemedim, tuvaletteydim afedersiniz, hüsnükuruntu yapmışım. sonra aklım başıma gelince sinirlendim falan. tercih etmemek de çözüm değil tabii ki, bakkal değil bunlar sonuçta, düzelirler umarım.
  • ülkemizde cebi yeni yeni para görmeye başlayan kızların bütün hayatının alışveriş sitesi olmasının acı bir örneğidir. daha önce çalıştığım yerlerin birinde daha fazla şahit oluyordum buna. 200 liralık banknotlar halinde ödendiğinde 5-6 tane kağıt para eden sikindirik maaşına bakmadan bütün gün cluboonlar senin markafoniler benim, gezip duruyorlardı. ofise sürekli bir kargo trafiği vardı. geciken kargolar telefonla aranır, cepler para görünce "güçlü kadın" ayakları çekmeyi çekici bulmuş zavallı kızlarımız, sikindirik bir çift ayakkabı 2 gün sonra teslim edilecek diye kargo çalışanlarını falan azarlardı telefonda.

o zaman da düşünüyordum, bu kadar önemli olan ne olabilir diye. sanırsın chanel'in bizzat hanımımız için tasarladığı bir kıyafeti yanlışlıkla kargoda kaybetmişler.

ayrıca "bana tim liderini bağla" dediğiniz hiçbir çağrı merkezi tim liderini bağlamaz. lütfen küçük fantazilerimizi gerçekmiş gibi anlatmayalım buralarda. ayrıca tim lideri ne lan?

- bana çabuk tim liderini bağla
    + peki efendim :(
    * alo, merhaba ben hakkari sınır karakolu özel harekat tim lideri pilot yarbay hüseyin özkan, nasıl yardımcı olabilirim?
    - ya benim kargomu getirmiyolar
    * peki efendim, hemen 15 kişilik bir hava timi gönderiyorum. kargonuzu bu öğleden sonra helikopterle getirirler
    - roger that
    * biz roger that
  • gayet rezalettir.

ses kaydını dinlerken, görevli elemanın söylediği; '' ses tonunu düzeltmezsen, göndermeyiz. önce ses tonunu ve üslubunu düzelt '' tarzı emirvari söylemi, beni oturduğum yerden delirtmeye yetmiştir.

lan hem suçlusun, hem de güçlü.

adam günlerce senin işgüzarlığın yüzünden, teslimatı alamıyor. haklı olarak da, mekanına gelip bağırıyor. belki tam gününde eline geçmesi gereken çok çok acil birşeydi? belki hayati bir önemi vardı?

sen hangi hakla, suçlu olduğun durumda, müşteriyi azarlar gibi, çocuğa kızar gibi, '' sesini alçalt yoksa hiç getirmeyiz '' diyebiliyorsun?

bugün bu kargo şirketini savunmaya çalışanlar, yarın öbürgün aynı olay kendi başlarına geldiğinde ne yapacaklar çok merak ediyorum.

ayrıca, bu tape olayları falan bizi toplum olarak nasıl etkilediyse artık, her yerde ses kaydı yapmaya başlamış lan millet. milletçe ajan olmuşuz iyice amk. *
  • öyle bir rezalettir ki tarihte böyle bir terbiyesizliğin eşi benzeri görülmemiştir, insanın insana yapacağı iş değildir. okumaya, anlatmaya dilimiz varmaz, allahlarından bulurlar inşallah. ancak şu kadarını söyleyebiliriz morhipo'dan alınan iki kazak... 5 gün... nasıl gelmez... yok...... anlatamayacağım..... başka biri devam etsin.

arkadaşlar bu arada inanması güç, çok elim bir haber daha geldi....lanet gelsin ama aras kargo'dan paket bekleyen bir arkadaşımızın da ziline basıp beklemeden evet yanlış duymadınız ziline basıp beklemeden çekip gitmiş kargocular. onu da inşallah "16 nisan 2014 aras kargo faciası ifşalı] [capsli] [linçli]" başlığımızda yarın tartışacağız. yardımlarınızı esirgemeyin. up up up

---------------------------------------------------------
    işlemci : intel pentium(r) dual-core cpu e6700 @ 3.20ghz(cpus)
    ram : elixir 2.00 gb 1066 mhz ddr3
    ekran kartı : sapphire hd 4670 1gb gddr3
    bağlantı : 8 mbps - ttnet netlimitsiz paketi
    işletim sistemi : windows 7 ultimate 64 bit
    anakart : pegatron ıpx41-d3
  • işini düzgün yapmayan, yapmamakta ısrar eden her şirket, her örnekte olduğu gibi rezalettir.

emekçi denmiş kargocuya...tanıdığım bir emekçiden bahsetmek istiyorum. benim babam doktor. alanya gibi turistik bir yerde çalıştığı için çoğu zaman yazları eve 9 gibi geliyor. gün boyu 6 saate yakın ameliyata giriyor. ortopedist olduğundan yazın su sporları, aşırı alkol tüketimine bağlı düşme, kavga ile trafik kazaları arttığı için işi yoğun oluyor. 9 dan sonra dinlenmek ve yemek yemek için az bir vakti kalıyor ancak daha üstünden 1 saat geçmeden gelen telefonla tekrar hastaneye koşuyor. girdiği ameliyattan gece 12 gibi anca çıkıyor ve uyumak üzere geliyor eve ve 2 saat sonra yine bir telefonla uyanıp gidiyor..sabah 5 de eve geliyor...2,3 saat uyuyor ve sabah 9 da tekrar işinin başında oluyor. sosyal hayatı yok, en eğlenceli anda bile 2 kadeh bir şey içmiyor zira her an ameliyata girebilir..bu adam 60 yaşında ve uzun yıllardır bu mesleği yapıyor. sabah 9 da gelen hastası beklediği sıradan dolayı şikayet ediyor. bu şikayetin muhatabı olmamasına karşın dinliyor ama ağzını açıp hastaya ukalaca bir cevap vermiyor. kargo kuryesinden daha çok kazanıyor evet bahaneniz bu olacak belki ama işini düzgün yapıyor, işi için emek harcıyor, işi için maddi, manevi ödün verip tahsil için yıllarını veriyor ve siz ukala dümbelekleri burada kargocu elemanı korumanızın aksine o doktorlar için etmediğiniz hakaretleri bırakmıyorsunuz. aynı şey bir çok meslek dalı için de geçerli. kabul edin derdiniz çok kazananla..sizden fazla kazanan, kazanma ihtimali olanı yerden yere vururken kargo elemanını emekçi diye yaptığı terbiyesizlik ve iş ahlakına uymayan durumdan ötürü savunuyorsunuz yoksa sikinizde değil emek ve iş gücü..siz bu dengeyi değil sadece cüzdana girene göre çıkarım yapıyorsunuz. emek falan sikinizde değil sizin!

edit: mesaj gelmiş bir kaç tane

1-emek kıyaslayan ben değilim sözlük yazarlarının iki yüzlü yorumlarından bahsettim
    2-kargocunun emeği emek değil demedim, daha fazla kazansaydı emekten sayılmayacaktı doktor, thy pilotu vs.. gibi başlıklar fazlasıyla mevcut bundan bahsettim(sanırım tek istisna taksiciler..onlara çok çalışıyor ama yazık denmiyor)
    3-somut olayda kargocu ve müdürü suçludur sebep ne olursa olsun müşterinin kargosunu beş gün geciktirmelerine bahane olamaz.
    4-müşterinin üslubu beni ilgilendirmiyor ben yorumumu sözlük yazarlarının kargocuyu aklamak adına yaptığı saçma yorumlara istinaden yaptım. tekrar ediyorum hiç bir sebep kargonun beş gün gecikmesine bahane olamaz. 12 saat çalışıyor, 1300 lira maaş alıyor vs.. vs.. bunlar zerre haklılık getiremez o halde komple tüm çalışanlar sivil itaatsizlik başlatsın sonuna kadar destekleyelim ama kafasına esen işini savsaklayıp böyle bir bahane arkasına saklanamaz.
  • şuan sanki derdini sikeyim butonu aratan bir yazı gibi görünebilir ama kesinlikle bu kargoların kendilerine bi çeki düzen vermesi gerek. çok önemli bir şey bekliyor olabilirsiniz. ya da izne çıkacaksınızdır, eğer gelecek olan bir malzemeyi vs alamazsanız biletiniz vs yanacak olabilir. ve malesef sizin elinizde olmayan sebeplerle son güne kalmış da olabilir. bu kargoculardaki rahatlık kimsede yok amk. umarım bi hayrı dokunur birilerinin bişiler yapmasına neden olur diye umduğum hikaye.
hesabın var mı? giriş yap