şükela:  tümü | bugün
  • tanım: yurtiçi kargonun, kendi bölge müdürlüklerince dağıtım yapmama kararı aldığı yerlere verdikleri isim.

6 yıldır oturduğum bölgenin yurtiçi kargonun kendi bölge müdürlüğünce sakıncalı bölge ilan edildiğini öğrendim. kız başıma (vardiyama göre haftada en az 4 gün) gece on birde işten gelip mahalleme girerim ve bu zamana kadar hiçbir tehlikeli durum yaşamadım ama yurtiçi kargo araçları gündüz gözüyle mahalleme giremiyor. sanırım texas bölge müdürlüğü kararı bu. oturduğum yer de gaziosmanpaşa emniyeti ve kaynakamlığının karşısı oluyor. arada 100 metre var. imdat desen emniyetten duyarlar.
    herhalde diğer kargo şirketleri de bölgeme ışınlama teknolojisiyle dağıtım yapıyor. faturalarımız da gökten zembille iniyor. bana siparişini gel al dedikleri şube de baltaş şubesi ve itin kopuğun gırla gezdiği bir yer. her seferinde biraz daha şaşırıyorum. berbat bir şirket. daha önce de 5 iş günü boyunca ne kargomu getirmiş ne de bir haber vermişlerdi. öylece şubeye gitmemi beklemişlerdi. gelişme oldu herhalde ki bu sefer arayıp gel al dediler. umarım vesile olurum da bu firmayı seçecek kişiler iki kez düşünür.