şükela:  tümü | bugün
  • 9 gün önce bir rezalet başlığında tchibo siparişimin başına gelenleri yazmıştım. o arada daha önce farklı bir kargo şirketiyle çalışan bir internet sitesinden alışveriş yaptım. yapmaz olaydım. meğer o firma da artık yurtiçi kargoyla çalışıyormuş. 29 eylül sabah 7:59 da şubeye ulaşan siparişim hala dağıtıma çıkacağı günü bekliyor. yine şikayet kayıtları açıldı. geri dönüş sağlanacaktır palavraları sıkıldı.6 yıldır aynı hikaye. adamlar açık açık hiçbir kargomu getirmeyeceklerini söylediler. bunların hiç mi yöneticisi yok? amiri yok, müdürü yok? anlamıyorum bu nasıl bir firma? görevi kargo taşımak olan insanlar, getirmeyeceğini söylüyor ve getirmiyor. bunlar bu gücü nereden alıyor? kim bunları neden bu kadar şımartıyor? yöneticileri uyuyor mu?
    ....edit....
    şikayetimin iletildiği birim herneyse, o birimden olduğunu sandığım şahıs, sabah körü telefon edip, kargomu bugün de getirmeyeceklerini müjdelediler. yahu daha akşama saatler var. getirmeye niyet olsa getirirsin. ne diye yarına kaldı diyorsun. yarın yine arayacaklarmış. hergün arayıp bugün de getirmeyeceğiz dediklerini duyar gibiyim. 12 gündür aynı şey.
    ....edit...
    gönderici firmaya saatler süren şikayet ve ikna çalışmalarım sonucu kargom mundar edilmiş olarak geldi. gelmez olaydı! parfümün yarısı bitmiş. stick fondöten kırık ve üzerine pis birşeyler yapışmış. kavanoz krem parmaklanmış. losyonlar akmış. yurtiçi kargo şubesi kendilerini şikat etmemin intikamını almış kendine yakışır hunharlık ve medeniyetsizlikle. şube çalışanı yamuk burunlu kız ve şube müdürü iyi becermiş! madalyayı hak ediyorlar.
  • kurumsal bir umursamazlıktır.

istediğiniz kadar şikayet edin bir faydası olmaz.

olabildiğince uzak durmak gerekir.
  • yurtiçi kargo için yapılacak en iyi şey, alış veriş yaptığınız sitenin onlarla çalıştığını görünce alış verişten vazgeçmek ve siteyi de durumdan haberdar etmektir. site, sırf yurtiçi kargo yüzünden müşteri kaybettiğini fark ederse onlarla çalışmayı bırakacaktır.

diğer kargo şirketleri çok iyi demiyorum elbette. hepsinin de sorun yaşama potansiyeli var, ama yurtiçi kargo artık potansiyel mevzusunu aştı. neredeyse her seferinde sorunlu adamlar.
  • aman tengrim ya, dev bir mağdurlar kitlesiyiz adeta.
    hepsiburada.com üzerinden fizik tedavi sürecinde olan anneme bir medikal yürüyüş bandı aldım. baya da para verip aldım, canı sağolsun anamın. neyse, işte bu neredeyse 1600 tl olan aletin kargosu bedava, kapıya teslim. kargo firması da tabii ki bu nalet firma. ha geldi ha gelecek diye beklerken bir yandan da kargo takip akışından bakıyoruz. adım adım şubeye geldi, şubede bekliyor, bekliyor da bekliyor, sonra taşınmaya geçti, sonra 'alıcı tarafından ücret veya kargo bedeli kabul edilmediği için geri gönderildi' ibaresi gördük. delirdik! gelmedi bile! kapımız çalınmadı! kaldıki parayı peşin ödemişim, kargo ücretsiz, aloooo! deyip aramalara başladık. şube telefonu açmıyor, merkezi arıyoruz, şubeyi arayın diyor, ben arıyorum açmıyor siz arayın diyoruz, biz dışarıyı arayamıyoruz(!!!) diyor, sanki santralden yurtdışı hat alacak, yahu dışarısı dediğin senin şuben, açmıyorlarsa şubeye gidin diyor, gidiyoruz, şube diyor ki ben sisteme öyle girmedim benim taşıma kapasitem belli bir desibele kadar, üstünü taşıyamıyorum, benim şubeme yanlışlıkla göndermiş merkez buradan almalarını söyledim ama onlar sisteme o şekilde girmiş. ee ne yapmalı, siz alın paketi. evet çünkü ben nakliye aracım var. ben bilmiyordum zaten onu gidip mağazadan almayı, boşuna istedim evime. tekrar arıyoruz, diyoruz ki durum bu yanlış gönderi, akıl veriyor çağrı merkezindeki ses: o zaman o desibeli taşıyan size en yakın şubemizi bulup 'yardım isteyin'. ulan ne yardımı, hizmet satın aldım ben! oldu olacak mahalleden delikanlıları toplayıp şubeyi basalım! sıfır çözüm, dev umutsuzluk, aracı kurum ve firmayla yapılan sayısız görüşme ve 24 saatle 48 saat arasında geri dönüş için bekleyişin başlaması. zaten bok gibi günler yaşanmıyormuş gibi bir de hayatı zorlaştıran, memleketteki genel boktan işleyişi her alana sızdıran şahane kurumlar batsın ya batsın. kullanmayın arkadaş bu kargoyu.
  • sistemleri zaman içerisinde gelişme göstermiştir. eskiden "geldik ama bulamadık" diye gelmeden sisteme not düşerlerdi. baktılar miller buna artık uyandı, son birkaç gönderidir "biz getirdik ama alıcı kabul etmedi, faturası eksik dedi, ödeme yapmak istemedi vs" gibi sebepler giriyorlar. zaten istediğimiz ürünün ücreti önceden ödenmiş oluyor, ücretini ödediğim şeyi niye kabul etmeyeyim? bunlar yüzünden internet ticareti gerileyecek türkiyede. mesela ben sürekli internetten alırdım, artık iyice sorunların artmasından dolayı kestim.
  • başlığı görmüşken ben de yazayım. bundan tam bir hafta önce sabah saatlerinde fenerbahçe şubesine kargo teslim ettim. kargo sakarya'ya gidecekti. hala gitmedi. geri istiyorum kargomu; geri de gelmiyor. ama adamlar çok rahat. ne bir geri dönüş, ne bir özür. bu kargoyu kullanan net aptaldır. ben bir daha önünden dahi geçmem.
  • başlığı her kombinasyonda açabiliriz, x kargo umursamazlığı.
    bunların alayı maalef böyle, çalışılan şubeye ve çalışan kişiye göre şanslı da olabilirsiniz , örneğin aynı kargo firması için iyiki x kargo ile çalışıyorsunuz çok hızlı teslimat diyen müşterilerimiz de var allah belanızı versin sizin de x kargonun da kaç gün oldu ürün hala gelmedi diyen de.
  • insanı alışveriş yapmaktan vazgeçirir.
  • artık tamamen işi çığrından çıkarmışlar, geçen hafta evime gönderilen bir kargoyu "şubeden alınması gereken bir kargonuz var." diyerek aradılar, yanlışlık mı oldu adresi mi yazmadım diye gittiğimde adresin doğru olduğunu gördüm tam bu sırada şubede çalışan kadınla, 2 kişi kavga etmeye başladı, önemli bi evrak eline ulaşmamış daha doğrusu yurtiçi getirmemiş, mağdur kişi "sizi şikayet edicem dedi"çalışanda pişkin pişkin edin hanfendi edin diyerek güldü.. bunları gördükten sonra lanet olsun dedim ve çıkıp gittim.. sırf bu firma yüzünden netten alış veriş yapamıyorum.