şükela:  tümü | bugün soru sor
  • genelde karpuz kamyonunda çalışmış arkadaşları istihdam ediyorlar.
  • karaktersiz puştları içeren görüntüler, düşük maaş almanız bunu yapmanıza gerekçe değil.
  • arkadaş kim bilir o paketlerde belki bir senelik harçlığını biriktirip internetten bir şey almış çocuk var, o kargoyu bekliyor
    sen nasıl bu şekilde davranırsın aklım almıyor. böyle kuralsız düzensiz bir ülke de dolar da bir günde %20 yükselir %100 de.
  • sizi gözünüz gibi baktığınız eşyalara maalesef kargocular öyle bakamıyor. duşakabin sektöründe çalışırken internette tvlerde reklamları dönmeyen underground bir kargo firması ile çalışıyorduk. bunlarla yolladığımız kabinlerden sürekli fire geliyordu. tamam kırılan kabinleri fatura ediyoruz eyvallahta müşteri memnuniyeti zedeleniyordu. bir gün gidip bakayım şu yüklemeye dedim. iki tane suriyeli arkadaş baya cam duşakabinleri savura savura atıyorlar zaten havalı cam olan kabinlerde tuz buz olup kutunun dibine çöküyordu. adamlara "yavaş olun lan bunlar cam" diyorum "şam?" diyorlar. he şam amına koyayım. bunlardan bezdiğimiz için gittik kendimize kamyon aldık.

bir kere de ikinci el macbook alacaktım adam kargoda ısrar ediyor ben de "kardeşim erzurum dediğin nedir bursadan ankara oradan tren hop oradayım" diye diretiyordum sonunda onun dediği oldu ama benim ısrarım üzerine yaptığı paketi yarım saatte açamadım.
  • aslında mng kargodan bahsediliyor sanmıştım ama bu sahnenin aynısı güldür güldür 148.bölümde var: (bkz: tırt kargo) anlaşılan söz konusu bölüm skeç filan değil resmen belgesel niteliğinde.