şükela:  tümü | bugün
  • o kadar objektif yazmıştım ki olan biteni, kimse kendi menfaatine uygun yazmış demesin diye. komik olan ise bu başlığın bir rezalet başlığı olarak açılmamış olmasıydı.

burada vurgulanmak istenilen sadece bir kargo yollamak istediğiniz zaman başınıza gelen iltimas ve bunu yapan personele yaptığının yanlış olduğunu söylediğinizde saçma sapan trajikomik yollara başvurmuş olmasıydı. çekim yapamazsınız polis çağırırım gibi mesela.
    sonuç ne mi oldu: genel merkez kayıtlarını inceledi şubenin, yapılan iltiması kabul etti, yapılan yanlış için özür diledi ve dahası.
    özrümü aldım konu kapandı demiş olmam buraya bu başlığı açtığıma pişman olduğum içindir. iki kelam okuması olmayan insanlara yazmanın bir anlamı yok.
  • kesin sen bunları yazarken başka yere geç kalmışsındır, yarın da orada kavga çıkartır ona başlık açarsın. rezalet puanım 10/10, yazık valla kargo şirketi çalışanlarına
  • bence rezalet falan yok. iyi yapmislar sizin gibi çirkefe. özel sektör köle değildir.
  • polisin çağırılması tehdit değildir, devletin kanununu uygulayacak yetkili kişilerin çağırılmasıdır, kanunen bir suçun yoksa, polis de zaten sana bir şey yapmaz.

içeriği okumaya bile değer görmeden rezalet puanım 1/10.
  • "onu kayırıyorlar, beni neden kayırmıyorlar" hasetinden çıkarılan olay sonrası edilen tehdit(!).

bazı sözlük yazarları çok komik. hem mesai saatinden sonra git hem de kayırılıp da işlemin yapılmadığı için olay çıkar. ne ala memleket valla! bir de bunu utanmadan buraya yazmalar filan, bilemiyorum. dünya sizin etrafınızda dönüyor filan mı sanıyorsunuz acaba?
  • umarım o kargon çöp poşetlerinin arasındadır.
    bu tip insanların mağduriyetlerine üzülmüyorum. yurtiçi kargoyu da savunacak kadar uzun yaşadım ya, ne diyeyim...
  • rezalete konu olamayacak kadar hadiseleri barındıran durumdur.

tahmin ettigim kadariyla sisteme giris cikis yapilmasi gereken durumlarda (iade, kargo gonderim girisi vs) sistem saati sebebiyle 18 sonrasinda hizmet veremiyorlar ama kargo tesliminde yazili olarak paket sahibinin tc kimlik ve imza bilgilerini alip daha sonra sisteme giris yapiyorlar. bu bakimdan diger müşteriye hizmet vermeleri bana oldukca normal geldi.

"ona hizmet verdiyseniz bana da hizmet vereceksiniz" demek biraz gereksiz bir cikis olmus. neticede duvarda kapıda acik acik yazdiklari calisma saatinin disindalar ve sizin isleminiz dogrudan sistem girisi gerektiriyor. teknik olarak mumkun olmayabilir kisacasi.

neyse umarim yurtiçi kargo boyle boyle kendine ceki duzen verir. mng kargogibi ibretlik vakalar varken yurtici kargoya mecburuz.
  • kargo teslimatı ile kargo kabulü kavramını bilmeyen müşteri durumu. teslimat kolay, kabulü uzun işlem.
    durumum vardı okudum, siz okumayın. müşteri çirkefliği basitce.
    sen de erken git kardeşim. koli fırlatmalar falan dağ başı mı burası.
    rezalet yoktur, puanı hiç yoktur.
  • aşırı tepki veren bir vatandaşın başından geçen hazin öykü.

polis gelse kargomu almıyorlar diye mi şikayet edecek şahıs, merak ettim.

bana da laçka şekilde 18:00'den sonra işlem yapmıyoruz demişti kadın müdür mü ne haltsa 5 sene önce. 'siz bilirsiniz, bir daha da kapınızdan geçmem' dedim. öyle de yaptım. kavga çıkarmaya, polise vs ne gerek var böyle ucuz insanlarla dalaşarak. bir daha uğramayın kapısına, burayla çalışan yerlerden alışveriş yapmayın, azalarak bitsinler.
  • adam beni neden kayırmıyorlar demiyor. madem mesai bitti o zaman başkasının işlemini de yapmasınlar diyor ve bence haklı. gondiklenmeye alışmışsınız hakkını savunana da bi tekme siz vuruyorsunuz. rezalet midir? belki... ama ortada olmaması gereken bir şey var işte o kesin.

edit: ne yüklendiniz be biz de biliyoruz kargo teslim etmekle almanın aynı işlem olmadığını. burada kargo çalışanları güzelce anlatamaz mıydı? sistemlerimiz kapandı teslimatta sisteme gerek yok imza karşılığı teslim edebiliyoruz diyebilirlerdi. ama şube müdürü gelip ben izin verdim yapıldı sorgulanamaz benim kararım edasıyla cevap verirse haksız duruma da düşer.