şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir ürünü servise gönderirken tamamen orijinal ambalajı ile gönderseniz bile alttaki taahhütnameyi imzalatıp "ihtirazi kayıt" ile teslim aldığını belirtiyor.

  dün lenovo'ya gönderdiğim garanti içindeki telefonu, şirket (teleservice bu kargo ile anlaşmalı olduğunu söyleyerek) - (ki ekranı kırık olmasına rağmen orijinal ambalajından daha büyük bir kutuya kırık köpük doldurup balonlu naylona sararak ve kutunun ortasına sıkıştırarak yerleştirdim.) garantide olmasına rağmen görebileceği bir hasar ki ekranın tamiri sonrası kargoda yine hasar görmesi??? gibi bir durumda ne olacağını bilmiyorum. tabi teslim alırken kontrol edeceğim. ama örneğin ekranı kırık olmayan bir laptop arıza için taşınırken ekranı kırılsa bunun için yurtiçi kargonun nasıl yan çizeceğini çok merak ediyorum.

  ihtirazi kayıt için biz tüketicinin forma ne yazarsa bu ihtirazi kaydı kabul etmediğimizi dile getirmiş, kayda geçirmiş oluruz bunu da merak ediyorum. sonuçta bu onlar için rutin, sürekli yaptıkları bir işlem ve eminim ki hukuki bir sürece girilse "orijinal paketinde olmayan tüm ürünleri" ihtirazi kayıt ile teslim aldıkları kolaylıkla tespit edilecek ve bu tür bir sözleşme itirazının gerçeki olmaması nedeni ile yurtiçi davayı kaybedecek. çünkü kargo şirketi sonuçta malı istediği gibi taşıma hakkına sahip değil. hasardan sorumlu olmayacaksa ben o adama neden ücret ödüyorum ki? ben taşısın diye kargo bedeli, hasardan veya çalınmadan korusun diye sigorta bedeli ödüyorum yeri gelince. sen kendin malı koruyamayacak, her kargoyu "yetersiz ambalaj" diyerek sigortasız taşıyacaksan... yapma bu işi.

  bu arada belirtmeliyim ki bu formu imzalamazsanız kargoyu teslim almıyorlar. elinizde kargo ile öylece kalıyorsunuz.

  ilgili taahhütname:
  http://i.hizliresim.com/yv4bxl.jpg

  not: dün başlığı yanlış açmışım. madem kimse yok düzelteyim dedim.
 • (bkz: kepazelik) yurtiçi kargo haklarında çıkan o kadar olumsuz izlenime rağmen hala sevimsizlik yapmaya devam ediyor. orijinal ambalajına ek olarak balonlu poşete koyduğum plastik biberon için bu belgeyi imzalattılar. duvara atsan kırılmaz. sen nasıl bir muameleyle taşıyorsun da benden bu imzayı alıyorsun? illa kırmaya niyetliyseniz de bu kadar belli etmeyin.

  öte taraftan bunu yaparken evrakta, paketin özensiz yetersiz olmasından dolayı bu belgenin düzenlendiği yazıyor. paketin de canına okumaya niyetlenmişler. özensiz yetersizmişmiş. yalancıyı allah davul etsin mi? birazcık kurumsallık kırıntısı olsun bünyenizde. ben olsam utanırım!