şükela:  tümü | bugün
 • kargocunun, 5. katta bulunan evine kargoyu teslim etmek yerine dış kapıya kağıt bırakıp gitmesiyle öfkelenip kargo şubesini basan kızdır.

  videoda belirttiğine göre kendisine ağır bir küfür edilmiş.

  olay öncesi (küfür içerir)

  video

  çalışanın bu olayın ardından işi bırakıp ortadan kaybolduğu, yurtiçi kargonun ise özür dilediği iddia ediliyor.
 • az bile yapmıştır. yurdum çomarının anladığı dilden konuştuğu için takdir edilesi, saygı duyulası kızdır.
 • kargo şirketine belirli bir hizmet için ücret veriliyor mu? evet

  o hizmeti kargo şirketi yerine getirmiyor mu? evet

  mağdur kişi şikayet etmek için gittiğinde cinsiyetçi bir beyinsiz küfür ediyor mu? evet

  mağdur kişi olan kadının üstüne yürüyerek suç işliyor mu? evet

  burada olay çıkaran kişi kız mı? hayır

  'olay' dediğin şeyi bu dangalak sürüsü çıkarmış, mağdur kişi de hakkını savunmuştur. arkadaşa helal, kadın arkadaşlara örnek olsun.

  ücretini ödediği bir hizmeti alamayıp bunu sorguladığında küfür yiyen kızdır, ek

  ekşi ifşa timini göreve çağırıyorum, küfür edip, üstüne yürüyen köşe mahalle kabadayısı bulunmalı.

  debe editi: her şey bitmiş imajı yaratılmaya çalışılıyor, cerattepe de hiçbir şey bitmiş değil.
  hukuki süreç devam ediyor! cerattepe'yi unutma!
 • peşin edit: güzel, destek mesajları alıyorum ama aynı zamanda küfürlerimin cinsiyetçi olduğuna dair eleştiriler de var.kaş yaparken göz çıkarmak istemezdim, bunu söyleyenler tamamen haklıdır, özür dilerim herkesten. ama bu küfürleri etmeden içimin soğuması mümkün değildi, gecenin 5'inde başlığı görünce kalkıp bilgisayarı açıp entry girdim, fevriliğim için kimse kusura bakmasın. şimdi bütün küfürlerimi cinsiyetçi olmayanlarla değiştirdim. bilginize.

  hukuka aykırılık olmasın diye otosansürle yazıyorum. edit: otosansür falan kalmadı, nolursa olsun yeter be.

  bu ağzının ta ortasına sıçtığımın ortadoğu ülkesinde evinde kargo bekleyip ulaşamamak, üstüne kalkıp kendi kargonu, parasını ödediğin halde kendin gidip şubeye almaya çalışmak sonunda "orospu" küfrü yemene rağmen ekşide üç beş ahlaksız, namussuz, yafta manyağı çomarın "avoncu,vandal" gibi bomboş laflarına maruz kalmak ne acı yarabbim vallahi içim acıyor bu ülkede bu insanların arasında nefes almaktan artık. sanane ulan sanane boşboğaz herif, ister avon alır, ister dildo alır, ister şişme kadın ulan sanane boş çuval. parasını ödediği istediği hizmeti alır, bunu takip etmek, hesap sormak da sonuna kadar hakkıdır. sen mcdonalsta parasını ödediğin ranch sos gelmeyince "boşver şimdi yea" diyen muhtaç bi' boşluksun, buna kalıbımı basarım.

  ulan namussuz herifler, ben erkek halimde bu firmayla kaç kere kavga ettim laf anlatamadım, allah göstermesin bana, anneme sevgilime "orospu" diyecek bir kargo görevlisini, vallahi diyorum allah göstermesin.

  buna rağmen kadının tekine bi "haysiyetsiz, ahlaksız,pis, ağzına sıçtığımın" evladı kargocu pezevenk rahat rahat "orospu" diyecek videoda bile üstüne yürüyecek ama siz burda taşaklarınızı yaya yaya oturup "haysiyetsiz, ahlaksız,pis, ağzına sıçtığımın" ağzınızla kadını suçlayacaksınız öyle mi ya?
  allah sizin binbir belanızı vermesin ne diyim.
  müstahakınızı bulun bu hayatta. şerefsiz sürüsü, çuval sürüsü.

  sanki bana yurtiçi kargo her zaman işini muntazam yapan mükemmel firma da, burada toz konduramıyoruz.
  bu dangalak ötesi firma benim kız arkadaşımın ilacını teslim etmedi, 1 saatte 20-25 kez aradım açmadı, şubeye gittim gözüme baka baka telefonu açmıyor, "işim var" diyo ters ters, şerefsiz herif bedava iş bekliyoruz sanki, parasını önceden ödemişiz be.
  niye teslim etmiyosun? cevap yok. telefonu niye açmıyosun? "yoğun" dışarda 3 kişi sigara zıkkımlanıyo, yoğunlarmış. sonra bana kimliksiz sualsiz ilacı verdi, yapabilir mi? yapamaz. kız arkadaşım haklı olarak geldi, hesap sordu, nası kimliksiz benim kargomu ona verirsiniz diye, cevap verebilir mi? hayır. anca bakıyo ters ters, bağırınca karşılık veriyo,başka yapabiliceği bi şey yok bu dangalak, edepsiz, ahlaksız ilkel insanının çünkü.

  bu insanları örnek alın, 10 kuruşun peşinden koşmaktan utanmayın parasını ödediğiniz şeyi takip etmek, hakkınızı aramak en doğal hakkınız lan ötesi mi var, hakkını aramazsan karşılığı bu ülke olur, her şey, herkes ortada işte. tek siyasi parti için demiyorum, çoğunluğu bomboş bi' sürü, hak aramadan anca bu kadar olur işte. buyur aferin, yakın kınanızı.

  "orospu" diyenin üstüne yürümek kadın hatasıymış, vay bacağına sıçayım ulan böyle zihniyetin be. yazık. vallahi yazık, çok çok acınası insanlarsınız, belli ki karşınıza hiç böyle şerefsiz insan çıkmamış ki rahat rahat atıp tutuyosunuz sattığımın hayatında.
  umarım ki o herif, ifşa olarak, göz göre göre, ibret olsun diye işinden olur da bi daha kimse işini yaparken küfür etmeyi aklından geçiremez.
  "yemişim" öyle garibanlığı da ekmek parasını da, gariban adam kadına küfür edip bi de üstüne yürür mü lan, yürüyosa karşılığını bulacak. bu-la-cak. bu kadar. para bulamadığı her an, her dakika o "orospu" lafı kafasında dönüp dursun, ki duracak da. geçmiş olsun, bir gram üzülmem.

  not: diğer arkadaşlardan, okuyan lardan özür dilerim başka türlü rahatlamam mümkün değil. yeter artık be yeter bıktım bu şeref yoksunu sürünün içinde yaşamaktan, yattığı yerden, hakkını iki gram savunmaya çalışan insanlara bile laf eden ahlaksız insanlardan.

  eklemekten ve açıklamaktan vazgeçmiycem:
  1. aşağılık kompleksliler olarak sıraya dizilmişsiniz "erkek olsa böyle demezdiniz" diye, sizle aynı cinsiyette olmaktan utanıyorum olm, gerçekten lan. iğreniyorum olm sizden. burda olay kadın olması falan değil, anlayamayacak kadar körsünüz. işte sizin 1 tık üstünüz "avrupa bize düşman olm, türküz" diye ağlıyor şu an, görüyosunuz. gidebileceğniz maksimum nokta o, bilginiz olsun. üzgünüm.
  2. neymiş twitterda küfür etmiş, bu yüzden orospuyu haketmiş. bak hele bak. ulan kurumsal olarak firmaya küfür etmekle, bireysel olarak üzerine yürünmeyi nası bir tutabilirsiniz ya? gören de ekşi'de, twitte küfür edilmedik firma bıraktınız sanacak. kadının twitterdan ettiği küfürün karşılığı nedir biliyor musunuz? firmanın kadına dava açması hakaretten. bu kadar basit. karşılık olarak küfür etmek değil.
  hem adam twitter mı kullanıyomuş, kullanıcı adını biliyo muymuş da küfrü görünce küfür etmiş? ne garip beyinleriniz var. olm şirket diyoruz, kocaman firma, küfür edildi diye küfür mü eder ulan dalyaraklar?
  3.siz hiç "müşteri her zaman haklıdır" lafını duydunuz mu? bu allah'ın cezası memlekette neden müşteri memnuniyeti diye bi şey yok biliyosunuz di mi? sizin yüzünüzden yok. sizin gibi tek hücreliler yüzünden yok, olamıyo ve biz bu kargocu pezevenklerle ağız dalaşına girmek zorunda kalıyoruz.
  4. para nedir biliyosunuz di mi? hizmetin karşılığı para. ulan "haysiyetsiz, ahlaksız,pis, ağzına sıçtığımın" çocuğu kargoyu evime getirmiceksen, üstüne ben gelip alıcam dicem ama sen o telefonu açmıcaksan, parasını ödediğim her ne ürün ise, sen bana onu vermemek için direteceksen söke söke paramı geri ödiceksin, ondan sonra artistlik yapabilirsin anladın mı dalyarak? işi bedava yapmıyosun, ben senin ağız kokunu da, çomar çalışanının suratını ya da lafını çekmek zorunda değilim, ben parasını ödemiş müşteriyim, sen bana saygı duymak zorundasın. anlaştık mı burda gerizekalı kompleksli erkek ekşi takımı?

  bakın "ananın bacının başına gelse napardın" muhabbetinden nefret ederim, gerçekten nefret ederim. ama bu kendi deyimiyle "orospu" kurye elemanı var ya, o kızın yanında kocası, babası olsaydı o "orospu" lafını nah ederdi. üstüne de nah yürürdü o ahlaksız, dangalak, embesil, ağzına sıçtığımın kalası.
  işte bu yüzden kadına bu olayda pozitif ayrımcılık yapılsa keşke.
  bu götler ne zaman karşısında kadın-erkek fark etmez, insan gibi davranır, o zaman dedikleriniz geçerli olabilir belki.
  alıştı bunlar, karşılığını görmeye görmeye alıştılar kadını tek buldu ya, etrafı erkek dolu ya çalışanlarla, nası kalkıp atarlanıyo sıfatına sıçtığım, özgüveni görüyosun di mi? o özgünveni, "sana bi şey olmaz koçum"u senin gibi beyinsizler veriyo işte bu beynine sıçtığımın heriflerine, sonra metrobuste şort tekmesine kadar gidiyo bu işler, ama sana fark etmiyo orda da "bu saatte ne şortu" diyosun o çirkin sıfatınla.
  kadını tek buldu diye küfreden, üste yürüyen, tutmayın beni pozları kesen abiniz en son napmış biliyosunuz di mi?
  telefonunu kapatıp kaçmış oğlum bu şerefine sıçtığımın herifi, kaçmış koca delikanlı.
  haysiyetsiz. dallama.
  bu kadar işte tıyneti.
  tıynetiniz.

  siz bu ülkeyi, yaşadığınız yeri ne zannediyosunuz olm? medeniyet mi? küfür etmeye takmış 2 lafından biri küfür olan herifler ya olaya bak. taraf tutmamak lazımmış, kuryeler sürekli yalan söyler, ürünü getirmezmiş ama bla bla bla. beyinsizler, işte bu yüzden bu ülkede bi sik değişmiyo, anlıyo musun? şimdi o şerefsiz söke söke atılırsa ordan, yerine gelecek herif dikkat edecek. anladınız mı?

  son olarak da, ilkokul 1'e kadar gidip kuralları hatırlayın: kadına el kalkmaz.
  kadına el kalkmaz.
  kadına el kalkmaz.
  kadına el kalkmaz.

  neymiş ulan şerefsizler? yoksunlar?
  kadına el kalkmaz.

  kadın küfür etmiş de o yüzden üstüne yürünmeyi hak etmiş. öyle mi lan namussuz ahlaksızlar?
  inşallah karının kızının başına gelir diyim mi şimdi? hak ediyo musun bu lafı?
  demiyorum ama. sen bul allah'ından.
  şerefsizler.

  size zavallı hayatlarınızda başarı diliyorum olm, acınası durumdasınız. çok üzücüsünüz.

  kızın şu tivitlerini gördünüz mü?
  "genel müdürlükten aradılar şimdi, görüntüleri izlediklerini ve firma olarak çalışanlarının davranışına katiyen müsamaha göstermeyeceklerini.."

  bu dallama, çuval, ahlaksız edepsiz şerefsiz herif haklıydı hani? hani kadın haksızdı? yurtiçi gibi ahlaksız bi firma bile hatayı niye kabul etti, açıklayacak mısınız? müşteri haklıdırla ilgili var mı sizce? sözünüz var mı?

  "selam, yurtiçi kargo şube müdürü bizimle görüştü, olaydan ötürü mahçup ve üzgün fakat çalışanına ulaşamıyor. adam kaçmış ve telefonu kapalı."

  ulan? noldu lan delikanlıydın? üstüne yürüyodun, "orospu" diyodun? şimdi bi korkak sünepe gibi telefonunu kapatıp kaçtın mı ulan koca yürekli delikanlı? hahahaha anca bu kadar işte, anca bu kadar erkekliği görüyosun ekşici, savunduğun adamı gör.
  madem çok haklıydı ne kapatıp kaçtı telefonu? senin gibi çıksaydı da tek tek anlatıp savunsaydı? yemedi mi? herif kaçmış ulan kaçmış, komediye bak. haklı herif kaçar mı?

  ulan hepsi "ahlaksız, namussuz, şeref yoksunu, çuval sürüsü, dangalak, edepsiz, embesil" bunların, yazık ki içlerinde yaşamaya çalışıyoruz.
 • öncelikle bu tip olaylarda mağdur, şikayetçi olan kişinin ne olursa olsun şikayetini belirtirken kendi seviyesini düşürmemesi gerektiğini düşünüyorum. arkadaş olay öncesi attığı tweetden de görüldüğü gibi direk hakaret ve hışımla yaklaşmış demek ki, karşısındaki de küfür etmiş olay büyümüş anladığım kadarıyla. küfür ve hakaret ettiğin an haklıysan bile haksız duruma düşüyorsun. burada sonuç olarak iki taraf da hatalı olmuş oluyor.
  kargo şirketlerinin "evde bulamadık" problemi ile ilgili de defalarca bir sürü şey yazıldı zaten. yapmaları gereken çok basit. tüm kolilerin üzerinde alıcının adresi ve telefonu yazar. gelmeden önce ararsın, adreste misiniz, yarım saat sonra geliyoruz haberiniz olsun. geldin kapıyı çaldın açan yok, yine ararsın, biz geldik kapıdayız zili duymadınız herhalde kapıyı açar mısınız. bu kadar yani yapılması gereken. sorun olmaması lazım ama hala oluyor hayret yani.
 • bugün bende biraz daha azını yaptım, hiç bir şekilde özür dilemedikleri gibi bir de nerdeyse tokat atacaklardi. tam 9. kez beni evde bulamadılar. o yüzden çok iyi yapmış kızdır. ayrica sanane arkadaşım belki çok önemli evrak bekliyor, belki onun için aciliyeti var. parasını verdiğimiz hizmeti alamayalim bir de vandal olalım oldu.
 • (bkz: super olay)

  az bile yapmistir bu sigirlara. delikanli kizmis, helal olsun.
 • bir insanı zorlarsanız tepki verir. bu tepkinin üzerine tepki veren kişiler de tamamen "haklı" değillerdir. kadın "yalancı puştun dölleri" der çünkü onun için evde kargo beklerken kapıda "geldik, yoktun" mesajı görmek bir küfürdür. işte bu olay sonrası tepkinin sıralamasının önemi kalmıyor artık. sen küfür eder gibi mesaj bırak, ben sana küfür edeyim sonra da sen bana "orospu" de. iyi de durum 2-1 oluyor bu durumda. olayı başlatan aslında kapıya gelen adam. "geldik ama bulamadık" mesajı ile "yalancı puştun dölleri" arasında çok fark varsa o fark "yalancı puştun dölleri" ile "orospu" arasında da var sanki ha? mesela "kahpe dölün soyu" falan dese daha da hafif görünecekmiş aslında.

  elbette sen seçildin: (bkz: itici entry'ler/#64467880)
 • yurdum meriçleri hemen yargısız infaz yapıp elemanı fişlemiş. olayın iç yüzünü bilmiyorsunuz, videoda küfür eden sadece kız, twitterdan küfür eden sadece kız, ama kendisine puşt denilerek videoya alınan adam sinirlenince çomar oluyor.

  bu da hukuksuzluktur, işine gelince hukuk yok yargısız infaz, işine gelince kafana göre adam fişle, milleti işinden gücünden et. yarın öbür gün benzer olay başınıza gelince burada ağlamayın.