şükela:  tümü | bugün
  • fransa'nın paris köyüne özgü, hanımların pek sevdiği gelenek.
  • ne hikmetse cogu kiz arkadasimin yapamadigi eylem.
    (bkz: yururken sigara icememek)
  • kesinlikle kadınlara hiç yakışmayan bir eylemdir.
  • bilmiyorum anlatmak zor bunu. eskiden keyfine yapılabilirdi belki ama şimdi artık bir zaruriyet zira özgürce sigara içecek mekan yok.
    ayrıca orospu diyenleri eşşekler siksin.
  • çoğu zaman yürünen yolu çekilebilir hale getiren eylemdir.

yürümek eyleminin hayatınızda sıkça yeri varsa ve bu yolu çekilir hale getirmek de gerekiyorsa mp3 ve sigara buna yardımcı olabilir. en sevilen şarkı ile yakilan sigara da olur yürürken dinlenen şarkıyla birlikte.

tabii bu bahsettiğim tempolu bir yürüyüş yani bir yere gitme veya yetişme amacındaki yürüyüşler için daha ideal olabilir. her ne kadar sigara kullanılsa da ağır tempolu kalabalık yürüyüşlerde sigara kullanmayan insanlar için hoş olmayan bir durum da yaratabilme ihtimali var.
  • yolda sigara içen insanları durup durup çeviren tanıdığım bir hisarüstü deli amcasına göre de son derece zararlıymış. nedenlerini anlattı ama ben "kim lan bu" diye alık alık düşünürken dinleyemedim tabi.. ama sonunu duydum ki ağır çekimde şu sözler dökülmüştü adamın ağzından"baaaağğri buuuuunu yapııııyoooorsan üzeeerine bii bardaaak suu içç ç ç ç"*
  • yalnız başınıza yürüyorsanız, en keyifli yol arkadaşıyla takılmak demektir.
    ancak düz yolda keyifliyken, yokuşlu yollarda keyfinizin içine nefes kesici biçimde sıçabilir.
  • askerde yasaktır. ama bu kurala riayet eden pek asker görmedim.
  • rüzgar da olunca, yeni aldığım paltonun amına koyan hadise.