şükela:  tümü | bugün soru sor
 • merdivenden kasıt mağmadan deniz seviyesine çıkan bir yürüyen merdivense bir yere kadar kabul edilebilecek bir olgudur. ama eğer yarım ya da en fazla bir dakika süren bir yürüyen merdiven yolculuğu süresince kitap okumaya çalışıyorsanız "kültür yumağı" izlenimi vermeye çalışan bir salak damgası yemeniz olasıdır.
 • genel görünüş itibarıyla toplumumuzda henüz yerleşememiş olan okuma alışkanlığının bir uzantısıdır. genellikle evveliyatı vardır yoksa da akabinde devamı gelecektir. (örn: toplu taşıma araçlarında seyahat esnasında okumak)

  okuyunuz muhterem, yürüyen yürümeyen bütün merdivenlerde elinize ne geçirirseniz okuyunuz. yalnız dikkat ediniz yürüyen merdivende solda duraklama yapana kültür yumağı da olsa iyi gözle bakılmaz.
 • zafer plaza d&r'dan cikip kendini sokaga atmak isterken yapilan, bilincaltinda zaman degerlendirme esasini gudulemis olan eylem.

  (bkz: laptop ile tuvalette takilmak)
 • eğer metroda kitap okuyan birisiyseniz ve son cümleye gelmeden indiyseniz merak gidermek ve normal bir yerde bırakmak için yapılabilecek eylem. ha bazı merdivenler bölüm bitirir mesela gayrettepe metrosunun merdivenleri kitap okumayı bırakın yukarı çıkasıya kadar yaşlanırsınız.

  bölüm çok mu heyecanlı merdivenlerden indiğiniz gibi banklara oturun bırakabileceğinizi hissettiğiniz noktaya kadar okuyun.

  bir adım sonrası işe giderken her katta durarak insanı katil eden plaza asansörü. kata gelesiye kadar okuyun

  kültür yumağıymış hadi lan 45 dk. yolu 15dk yapıyor bu fictionlar naber
 • avm içinde yer alan yürüyen merdivenlerde deneyimlediğinizde bir kaç satır okuyabilecekken istanbul kadıköy kartal metrosu yürüyen merdivenlerinde iyi kötü yarım sayfadan fazla okunabilir