şükela:  tümü | bugün
  • akıl noksanlığı olan bir insanın talebi olduğu için geçersizdir. yürüyen merdivenlerin sağ köşesinde durursun ki yürümek isteyen, acelesi olan insan sol taraftan geçip gidebilsin diye. sen tam merdivenin ortasına geçip dünya benim lan der gibi durursan arkadan gelen kişininde seni rahatsız etmesi çok normaldir. bunun cahillikle bir ilgisi olmadığı gibi bilgili olan bir insanın yaptığı ve yapacağı harekettir.
  • uyuşuk insan serzenişi. bu uyuşuklar sabah sabah insanı çıldırtırlar. hele geç kalıyoruz falan derseniz erken çıksaydınız diyenleri var ki duraklardan ırak.
  • işten çıkıp yorgun bir halde metroya geldiğimde kabus başlıyor. sağda durmam gerektiğini biliyorum. bazen o kadar yorgun oluyorum ki farkında olmadan sol tarafa adım atıyorum. sağ safım doluyor bu arada. sonrasında hayda sağda boş bir basamak bulana kadar merdiveni çıkmak zorunda kalıyorum. mecbur muyum karşiim o kadar basamak çıkmaya. madem keçi gibi tırmanacaksın o merdiveni yürüyen merdiven kullanma. ben de istediğim tarafta, yorgunluğumu atayım. beni niye rahatsız ediyorsun. anlık keyif dakikalarımı niye bölüyorsun. acelen varsa diğer merdiveni üçer beşer çık.

belki daldım gittim. belki o esnada " evde yoğurt var mı acaba? varsa mantı yaparım. " diye düşünüyorum. niye kasıyorsun beni? niye bölüyorsun hayallerimi?

yıllar sonra gelen edit: başıma bir iş gelmeyecekse geç kaldıkça yürüyen merdivende yürüyorum, hatta koşuyorum. saygılar.
  • cahillikle alakası yoktur, özellikle metro gibi ulaşım yerlerinde olması gerekendir.
    londra metrosu
  • birkaç kez okuyup ironi aradığımdır. ne yazık ki gerçek galiba.

tanım: yanlış istektir.
  • koca gövdeleriyle yan yana durarak bütün geçişi kapatarak, yürümek isteyenlere kötü kötü bakan insanların sahip olduğu istek diyerek önce tanımımı yapıyorum.

sonra da kendilerine buradan sağda durun aynı basamakta durmadan da sohbet edebilirsiniz diyiyorum.

tamam siz yorgunsunuz, hareket etmek istemiyorsunuz ama başka türlü yorgun insanlar da var. mesela ben ortalama 8 saat oturuyorum, oturarak yoruluyorum ve iş çıkışı mümkün olanın en maksimumu yürümek, hareket etmek istiyorum.

ha illa yürüyen merdiven mi kullanmalıyım bazen evet. çünkü en hızlı merdiven inip çıkmak yürüyen merdivende yürürken yapılabiliyor, rekor çıkış ve iniş alıştırmaları yapıyorum kendimce.

ben de böyle eğlene eğlene çıkıp inerken hoop engellere takılıyorum, bütün keyfim kaçıyor. prensip olarak ses etmiyorum dışımdan ama göz göze gelmesek bu grupla daha iyi sankim.
  • yürüyen merdivende yürüyen insanları samimi bulmuyorum.

dolayısıyla katıldığım kampanya.