şükela:  tümü | bugün
 • her gün işe gidiş dönüşlerde kullandığım üst geçidin normal merdiveni yok. iniş de çıkış da yürüyen merdiven. çoğu zaman çalışmasa da (eyyy bornova belediyesi sözüm size)
  çalıştığı vakitlerde kullandığım zaman fazlasıyla tırsıyorum ben de. son durak bilmem kaç filmini gördüğüm için, (kızın orada bağcığı basamakların arasına sıkışıyordu ve merdivenin içine düşüp ölüyordu kız) yürüyen merdiven kullandığımda direkt bağcıklarıma bakıyorum açık mı diye. bir de istanbul'daydı sanırım bir adam yürüyen merdivenin içine düşmüştü. şimdi açılacaak ve ben de içine düşeceğim korkusu yok değil hani.
  aslında çalışmaması gerçekten benim daha çok işime geliyor sanırım. gerçi o bile ürkütücü.
 • şuan bulamıyorum ama liveleak isimli sitede bu merdivenlerde parçalanan 2 kişi izledim. bildiğin kıyma makinası gibi öğüttü hemde. yürüyen merdivenin başlangıcında ki o gri tabaka çökmüştü ve kadın içine düştü. sonra zaten çıkamadı.

  her binişimde bu anı hatırlar ve son basamağa gelindiğinde bir uzun atlama edasında mümkün olduğunca uzağa atlatıp o gri zeminden kurtulmaya çalışırım.
 • https://youtu.be/ah_sqbjdbkk

  tehlikelidir. neyse ki türkiye'de bakımsız veya iniş ve biniş yerlerindeki koruma kapakları konusunda tehlikeli durumlara pek fazla rastlanmıyor. her zaman dikkat ederim korum kapaklarının oradaki vidalara. büyük avm'lerde bakımlar aksatılmadan yapıldığına inanıyorum çüknü çoğu zaman durdurulmuş ve kapakları açılarak çalışan teknisyenleri görüyorum.