şükela:  tümü | bugün
 • ilerlemek için dürttüldüğünde, gözlerinden ateşler saçarak size bakandır. geçtikten sonra dönüp arkanıza bakarsanız, o surattaki ağız hafif hafif aralanıyor olucaktır size bakarak ve de kaşlar çatık.
 • o yuruyen merdiveni insa ederken kaybedilen hayatlarin anisina yapilmis anitlardir.
 • eğer sağ tarafları boşsa bir sorun teşkil etmezler, hiç bir özellikleri yoktur.
 • ingiliz kulturu ile yetismis pis burjuvalardir. ingilterede yuruyen merdivenlerin trafigi de sagdan akar. (bkz: ya ne sandin)
 • herkes sizin gibi metropol kurallarından haberdar olmak zorunda değildir.
  herkes o metroya sizin gibi haftada en az dört beş kez biniyor, o alışveriş merkezinde öğlen yemeklerini yiyip zara'dan alışverişini yapıyor değildir belki.. hm?

  e dolayısıyla da, hayatlarında en fazla on onbeş kez kullanmak zorunda kaldıkları yürüyen merdivenlerin işleyişini bilmiyorlardır belki...

  aşağılamanın alemi yok..
  henüz daha sadece beş on yıldır hayatımızda bu kadar yer edinmiş bir sosyal kullanım alanının kullanımıyla ilgili yaşadığınız sorunları, insanları aşağılayarak dışavurmayın..

  geldiğiniz yeri bu kadar çabuk unutmayın.
  kızıyorum bu kompleksli, ben oldumcu ukalalıklarınıza hiç de kusura bakmayın.

  insan gibi, tebessüm eder, hafifçe elinizle dürter, o bayıldığınız kelime "modern" bir tavırla size yol vermesini istersiniz.

  emin olun en hödüğü bile bu talebinize makul karşılık verir..

  yok siz, "ulan amnakoduumun kültürsüz denyosu.. ne işin var lan solunda bu medeni aletin.. çeklkenara.. allahın kültürsüzü seni.." bakışıyla adamı kenara iteklemeye çalışırsanız..

  e, haberdar olmadığı bir norm yüzünden aşağılanan adam bu denyoca tepkinize de anlam veremeyip bön bön bakacaktır size..
 • bunların %90ı izmirde yaşıyor,
  istanbulda devamlı "koş yoksa düşersin" güdümlü hayatların hızıyla yaşıyorken izmire gittiğinizde ilk buradan yavaşlamaya başlıyor fazlaca hızlı akışkan hayatınız
  merdivenin sağında da solunda duruyorlar ve siz ilerleyecekken size sanki yunan gavuruymuşsunuz gibi bakıyorlar....
  ya sabır ve hatta bonus olarak fesuphanallah...
 • istanbul da ilk defa metroya biniyorsa kendisi potansiyel çemkirilecek insan modelidir. ha diğer şehirlerde bu eylemi yapıyorsa gayet normal sıradan bir insandır.
 • dürterseniz evrensel etkiye tepki kuralından yola çıkarak sizi geri dürtebilecek insanlardır.