şükela:  tümü | bugün
  • selda bagcanin muhtesem yorumladigi bir turkudur.

karanlık bir gece yol görünmüyor,
    yürüyorum dikenlerin üstünde.
    kara çalı bana aman vermiyor,

güneş erken doğup şafak sökmüyor,
    gökteki dumanı silip atmıyor,
    ay karardı yıldız işık tutmuyor,

sonlanmadı menzil ile durağım,
    belki çok yakınım belki irağım,
    yaralandı parça parça ayağım,

yavaşa yavaş ilerlerken kaplani,
    benim ile yola çıkanlar hani?
    geri dönsem taşa tutar dost beni,
  • ibrahim tatlıses yorumu kesinlikle dinlenmelidir.

eh be ibo, o nasıl bir yürege vurmaktır.

(evet sabahın 7'sinde ibrahim tatlıses dinleyen bir manyak adamım)
  • asıl muhteşem yorumu cangül tarafından gerçekleştirilmiş, yorumuna bağlı olarak muhteşem olabilecek türküdür.
  • 5-10 dakikadır acayip cırtlak bir kadın tarafından icra edilenine maruz bırakılıyorum. biri telefonunu unutmuş burada. lan kim telefon melodisini böyle cırtlak bir şarkı yapar merak ettim, sırf o yüzden paydos etmiyorum adamı bekliyorum. iki çift lafım var pezoya(para olanı değil kısaca pezevenk olan). sözlerini de yazayım tam olsun;

"karanlık bir gece yol görüüoooooorrr dım dıdıdıdım dım dıdı dıdım,
    yürüyorum digenleğinn üstüündeeeeee
    kara çalı bular bana emman vemmilooorrrr" diyor ve susuyor. bu bölüme kadar olanı ezberledim.

git ve bir daha geri gelme tamam mı? gollum. gollum.

not: erken saatte iş yerindeyken başlamıştım entry'e ondan biraz tuhaf duruyor :)
  • yeri gelir adami aglatir yeri gelir ben herseyi yenebilecek kadar guclu olmaliyim hissini veren turkudur.
  • musa eroğlu ve selda bağcan yorumu muhteşem olup, başta yürek ve ciğer olmak üzere adamın iç organlarının tamamını parçalamak amacıyla yapıldığından emin olduğum türkü. tiryakilik yaratır.
  • selda bağcan, ibrahim tatlıses gibi ustalar bir yana, bir de orhan ölmez'den dinlenilmezse eksik bırakacak bir türküdür.

şöyle buyurun; http://www.youtube.com/watch?v=9udfnfdgqje
  • yozgat ili sorgun ilçesi tulum köyünden (bkz: hasan kaplan) ((bkz: kaplani)) türküsüdür.
  • hasan kaplani'ye ait bir yozgat türküsü.