şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bildiğim kadarıyla ferman akgül'ün ilk resmi solo çalışması.
    çok çok başarılı bir iş olmuş.
    kaliteli dinleyiciler tarafından adım adım çok iyi noktalara gelmesini diliyorum.

dinlemek isteyenler için
  • güzel çalışma olmuş. ferman'da kabiliyet zaten o biçim. tek yaptığı işler de çok kaliteli oluyor.

klibi de deniz kenarı tek noktada çekilmiş olmasına rağmen denizin içinde olduğundan olsa gerek, iç açıcı.
  • klibiyle, bana coldplay'in yellow'unu andırmış şarkı.
    ferman'ı severim lakin bu şarkı tam mabel matiz'den dinlemelik olmuş.
  • video klibinin fena halde damien rice'ın i don't want to change you'suna benzediği ferman akgül şarkısı.

edit: çok başarılı, çok güzel şarkı.
  • klip yellows'u, şarkinin girisi ise a whiter shade of pale'i andırıyor.
  • mor bir sabaha uyandım
    başka bir zamanda yürüyor gibi
    dönüşü olmayan bir yola girdim
    bir yokluk girdabında
    kalbimde yoruldu aşk
    gün sessizliği kovalarken
    aklıevvel bir bakış aradı ıssız gözlerimi
    umudun günlüğü kayıp
    çırılçıplak bir gerçeğin ortasında
    görenler mutlu sansa da...
    göç çoktan başladı ruhumda
    kim farkında derdimin
    zamanın dili lal...
    kalbimde çöl sessizliği var
    efkarı çalınmış şehrimin
    arka sokaklarında geçiyor ömrüm
    gözlerim kapalı
    yürüyorum içimde...
  • icinde soyle guzel bir soz barindiran ferman akgul sarkisi.

(bkz: umudun gunlugu kayip)
  • kendisine yazık olduğunu düşündüğüm şarkıcının hoş bir şarkısıdır.

şarkıda bir emre aydın havası hissettim. tabi bunun sebebi bence emre aydın'ın sanatlı ifadeleri ve tamlamaları çokça kullanması olsa gerek. yoksa bunlar kimsenin mülkü değil.

klipte de emek var gibi. çok özel veya masraflı durmayan, sade bir klip. ama eğer özel bir video tekniği yoksa adam şarkıyı bazı yerlerde geri geri söylemiş. dikkat ederseniz klipte bir yerden sonra geri oynatma var ama adam şarkıyı aynen söylüyor gibi duruyor.

bu adam iyi bir şeyler yapmak istiyor da sanki biraz fazla kaliteli olduğu için kasıtlı olarak arada piyasa yapımları yapıyor diye düşünüyorum.

ama şu anda orada burada para için yaptığı müzik dışındaki işler belki iyi oluyordur. böylece paradan ziyade kalite için müzik yapması mümkün oluyor olabilir.
  • ferman akgül'ün ilk solo çalışmasıymış. ben çok beğendim. filmlerde, dizilerde de bol bol kullanılabilecek gibi hissettim. ilk dinlediğimden beri sürekli dinleyesim geliyor.
    yürüyorum içimde.
  • böyle büyülü bir klip izlemedim.
    böyle büyülü bi yer görmemiş gibi hipnoz olmuşcasına izledim.
    orada olsam her şey geçecek gibi.

normalde klip izlemeyen ben, bu klibi kaç defa izledim bilmiyorum.

gördüklerime alışınca bu sefer de şarkının büyüsü ortaya çıkıyor. ama sadece şarkıyı dinleseydim bu kadar etkilenmezdim. ikili olarak iyi iş çıkmış çok güzel tamamlamış bence.