şükela:  tümü | bugün
 • bizzat yaşadığım durumdur. 4 ayda aşırıya kaçmadan yapılan diyet ile birlikte 13 kilo vermiş biri olarak tavsiye ederim. yalnız şöyle bir şey var; uzun tempolu ve süratli yürüyüşler eklemlere zarar verir. bunu tüm doktarlar söylüyor. uzun süre fuleli yürümeyin diye. ileride bir sürü sorun çıkabilir. kendi adıma ctesi - pazar toplam da 30 km, normal hızla, kimi zaman keyfe keder yürüyerek çok rahat kilo verdim. kısacası kalori hesabına dayalı diyetle birlikte mümkün olan durum..
 • 9 günde 3 kilo vererek katıldığım önerme.

  sabah, öğle ve akşam 1'er saat olmak üzere günde 3 kez yürüyerek başardım.
 • dünyaların kilosunu yürüyerek vermiş biri olarak gayet mümkün olduğu deneyimlediğim olay. yürüyüş yapmak hem fiziksel hem de mental açıdan insana çok iyi geliyor. hatta bir süre sonra yüremek bünyenizi kesmiyor, koşuya geçiyorsunuz.
 • kolaydir basittir ama sonrasinda yuruyuslere devam edilmezse ayni kilolar alinir. o yuzden her gun asiri yuruyus yapmak yerine haftada 3 kez yapin daha iyi. (kilo verdikten sonra yuruyusu birakacaksaniz)
 • genel olarak kardiyo kilo verdiren bir uygulama ve bunların içinde en başarısızı yürüyüştür. öncelikle yağ nasıl yakılır onu bilmek lazım: yağ durgun nabız ritminizin 1,4 kat üstüne çıkmakla ve 25 dk üstünde bu tempoyu sürdürmekle yakılır. yürüyüşte bu oran çok artmaz, verim için 1 saat civarı yürümeniz gerekir, vücutta zamanla bu ritme kendine adapte eder ve kilo vermeniz durur. başta verdikleriniz de ağırlıklı olarak sudur, yağ yakma oranınız düşüktür. genel olarak yürüyüş ile yaktığınız kalori komik miktardadır. bunun harici kalp damar sağlığı için iyi bir şeydir burası ayrı.

  kilo vermek istiyorsanız, yüksek ritimde yürüyüş+hafif koşu ile bu işi yapmalı, arada hit antreman dediğimiz kısa süreli yüksek nabız değerlerine ulaşmalısınız. yediğiniz her şeye de dikkat etmelisiniz. mümkünse bisiklete binmek esas çözümdür. şöyle örnek vereyim, yoğun kardiyo (koşu veya bisiklet) ile 1 saatte yaktığınız kalori 500'ü ancak bulur. yürüyüşle bunun yarısını belki yakarsınız, kesin değil. oysa ki bir tabak dolu beyaz pilavda 300 kalori var. 1 dilim ekmek yediniz 90 kalori, 1 de ana yemek dediniz mi 500 kaloriyi aşmış oluyorsunuz. kısacası düzenli beslen, düzgün kardiyo yap prensibini taşımadan kilo vermek olanaksız, ancak su verir, kısa süreli kilo kaybedersiniz, yağdan çok yakmazsınız.
 • yurdum insanının özellikle kadınların uğraştığı fakat ulaşamadığı hedeftir.

  bir dener birazcık kilo verir. sonra unutur. sonra ikinciyi dener. yine kilo verir. bırakır. ama öyle bir eksra kilo da vermez. sonra hepten ümidi keser, böreğe abanır.

  kilo vermek için önce kilo nedir, neden olur, mekanizma nasıldır ? bunları doğru araştırmak lazımdır veyahut işi bilenine, uzmanına danışmak lazımdır fakat uzmanı da her cadde üzerinde bulunan dengeli beslenme merkezleri değildir. ülkemizde herkes her konuda uzman bunu pas geçelim biz! araştırmaya gelince yine canım ülkemde araştırmak, okumak yerine komşu yapmış olmuştur mantığı daha değerlidir.

  basitçe yukarıda arkadaş anlatmış neden yapılmaması gerektiğini. yapmayın çünkü bir süre sonra kendinize olan güveniniz de gidiyor.

  kilo vermek için kaslarınız çalışacak kısacası. ha bir de göbeğim var sadece göbek çalışayım da olmaz çünkü vücut senden daha akıllı o yağları yine zor zamanlar için depo edecek, bu sefer basenine, omzuna, sırtına toplanacak yağlar.

  tüm vücut kas çalışacaksın, zorlayacaksın ki enerji kalmayınca artık yağlara da sıra gelsin. verilen stres ile kortizol ve testosteron hormonu kanda atacak bu sayede lipolizi ve glukoneogenezi aktive edecek. özellikle hanımlar merak etmeyin kas çalışınca hemen kaslarınız çıkmaz. öyle kolay çıksaydı bu kadar erkek kas yapayım diye yırtınmazdı.
 • mümkündür. her gün 30 dk ile başladım, günde 1 saate çıkardım. 5 ayda 35 kg verdim.

  (bkz: canan karatay)
 • gün içerisindeki aktivitelerinizin çok büyük bir kısmını yürüyerek gerçeklestiriyorsanız mümkündür. yok akşam yemeğinden sonra çıkarım, 1 saat yürürüm falan bunlwr hikaye,öyle bir dünya yok. tecrübe ile sabit.
 • günde 20bin üstü adım ve az+düzgün yemeklerle mümkün olan eylemdir.
  not: sallana sallana değil, tempolu yürünmelidir. kalp ritmi normalin %20 üstünde olmalı yürürken.
 • beslenmesine dikkat eden birisinin interval antrenmanı uygulayarak mesela bir saatlik yürüyüşü 3 dakika hızlı 1 dakika yavaş yürüyerek kasları şaşırtması ve yağ yakımını hızlandırması mümkündür efendim.