şükela:  tümü | bugün soru sor
  • mümkün olan durum. hızlı tempoda ritimli yürüyerek yapılacak günlük düzenli yürüyüş her bünyeye kilo verdirir. tabi bunun için malum beyazları olabildiğince kesmek şartıyla. keza alınan ve verilen kaloriyi eksilerde tutmak da önemli. ayrıca yürürken karın kaslarını kasmak da göbek bölgesinin erimesi için oldukça faydalı.
  • bizzat yaşadığım durumdur. 4 ayda aşırıya kaçmadan yapılan diyet ile birlikte 13 kilo vermiş biri olarak tavsiye ederim. yalnız şöyle bir şey var; uzun tempolu ve süratli yürüyüşler eklemlere zarar verir. bunu tüm doktarlar söylüyor. uzun süre fuleli yürümeyin diye. ileride bir sürü sorun çıkabilir. kendi adıma ctesi - pazar toplam da 30 km, normal hızla, kimi zaman keyfe keder yürüyerek çok rahat kilo verdim. kısacası kalori hesabına dayalı diyetle birlikte mümkün olan durum..
  • 9 günde 3 kilo vererek katıldığım önerme.

sabah, öğle ve akşam 1'er saat olmak üzere günde 3 kez yürüyerek başardım.
  • dünyaların kilosunu yürüyerek vermiş biri olarak gayet mümkün olduğu deneyimlediğim olay. yürüyüş yapmak hem fiziksel hem de mental açıdan insana çok iyi geliyor. hatta bir süre sonra yüremek bünyenizi kesmiyor, koşuya geçiyorsunuz.
  • kolaydir basittir ama sonrasinda yuruyuslere devam edilmezse ayni kilolar alinir. o yuzden her gun asiri yuruyus yapmak yerine haftada 3 kez yapin daha iyi. (kilo verdikten sonra yuruyusu birakacaksaniz)
  • yurdum insanının özellikle kadınların uğraştığı fakat ulaşamadığı hedeftir.

bir dener birazcık kilo verir. sonra unutur. sonra ikinciyi dener. yine kilo verir. bırakır. ama öyle bir eksra kilo da vermez. sonra hepten ümidi keser, böreğe abanır.

kilo vermek için önce kilo nedir, neden olur, mekanizma nasıldır ? bunları doğru araştırmak lazımdır veyahut işi bilenine, uzmanına danışmak lazımdır fakat uzmanı da her cadde üzerinde bulunan dengeli beslenme merkezleri değildir. ülkemizde herkes her konuda uzman bunu pas geçelim biz! araştırmaya gelince yine canım ülkemde araştırmak, okumak yerine komşu yapmış olmuştur mantığı daha değerlidir.

basitçe yukarıda arkadaş anlatmış neden yapılmaması gerektiğini. yapmayın çünkü bir süre sonra kendinize olan güveniniz de gidiyor.

kilo vermek için kaslarınız çalışacak kısacası. ha bir de göbeğim var sadece göbek çalışayım da olmaz çünkü vücut senden daha akıllı o yağları yine zor zamanlar için depo edecek, bu sefer basenine, omzuna, sırtına toplanacak yağlar.

tüm vücut kas çalışacaksın, zorlayacaksın ki enerji kalmayınca artık yağlara da sıra gelsin. verilen stres ile kortizol ve testosteron hormonu kanda atacak bu sayede lipolizi ve glukoneogenezi aktive edecek. özellikle hanımlar merak etmeyin kas çalışınca hemen kaslarınız çıkmaz. öyle kolay çıksaydı bu kadar erkek kas yapayım diye yırtınmazdı.
  • mümkündür. her gün 30 dk ile başladım, günde 1 saate çıkardım. 5 ayda 35 kg verdim.

(bkz: canan karatay)
  • günde 20bin üstü adım ve az+düzgün yemeklerle mümkün olan eylemdir.
    not: sallana sallana değil, tempolu yürünmelidir. kalp ritmi normalin %20 üstünde olmalı yürürken.
  • beslenmesine dikkat eden birisinin interval antrenmanı uygulayarak mesela bir saatlik yürüyüşü 3 dakika hızlı 1 dakika yavaş yürüyerek kasları şaşırtması ve yağ yakımını hızlandırması mümkündür efendim.