şükela:  tümü | bugün
  • yillar oncesinin bir gs-adanademirspor* macinda meydana gelmis goldur. kaleciyi gecen yusuf, topu kale cizgisinin dibine geldiginde ayaginin altina almis ve birkac metre gerisinde ona dogru kosmakta olan tanju'yu bekleyerek golu onun atmasini saglamistir, lakin bu mevzu bahis sezon tanju'nun gollerinin haddi hesabi olmayan sezondur, ki zaten sonunda altin ayakkabiyi kapmistir. bu gol kralligindan sonra ulkemizde bir metin oktay vs tanju colak hadisesi patlak vermistir. metin oktay taraftarlari kendisinin aglari yirtan golunu ornek olarak sunmuslardir.
  • (bkz: al da at)
  • galatasaraylılara değil de rakip takıma daha çok söylenebilecek şeyin olduğu tarihi gol. öncelikle yusuf o kadar beklemişti ki tanju'yu neredeyse istanbul'dan uçağa atlayıp topa vurmak mümkün olacaktı. ayrıca tanju'ya bağırdığı da bilinmektedir. nerede idi rakibin aslan savunmacıları hep merak edilmiştir. topu görmedilerse de yusuf'u duymamışlar mıydı... yoksa onlar da değişik örnekleri ligimizde hep görüldüğü gibi "bırakalım atsın, bizim maçta rekor kırsın" zihniyetine mi kapılmışlardı... hiç abartısız tanju'nun en çirkin golü olmuştur o gol kelimenin tam anlamıyla...
  • bu ise de sike soylentisi karistirmak isteyenlerin demagoji yaptigi olaydir kanimca. olay, adana'da galatasaray'in adana demirspor'u 5-0 yendigi macin dorduncu goludur, ve unutmamak gerekir ki zaten o mactan bir hafta onceki karsiyaka maciyla galatasaray matematiksel olarak sampiyonlugu garantilemistir.
  • tanju'nun o sezonki 39. golüdür.... böylece metin oktay'in bir sezonda en çok gol atma rekorunu (38) kırmıştır...
5 entry daha