şükela:  tümü | bugün
  • yusuf altıntaş başlığı altında sürekli eski bir futbolcu anılmış, oysa yoğurtlu sosun içimi ferahlatması gerekiyordu. yok yok benim bahsedeceğim yusuf komedyendir. o yüzden tam adıyla başlık açayım dedim. bu adam hayatında ilk defa açık mikrofon'da sahneye çıktı (en azından stand up için ilk defa). sonra bir sevdi bu işi, sürekli devam etti falan. ben ilk çıktığında izledim. arkadaş nasıl bir psikopat lan bu dedim içimden. hiç kimse gülmedi ama herkes pür dikkat izledi, şimdi bıçağı çıkarıp kendine sokucak diye beliyoruz. neyse 2-3 ay sonra çok komik oldu lan bu adam. o içindeki kızgınlığı, nefreti falan bir yakıt olarak kullanmış hewal. zazadır da bir yandan.

halen bkm mutfak sahne'de açık mikrofon'da düzenli çıkıyor, ben de izlersem hala gülüyorum. geçen, 15 haziran'da, bir tek kişilik gösteri yaptı. 1 yılda gösteri çıkarıyor bu yeni komedyenler, çok acayip. gidiniz gülünüz.
  • bu kişi stand up yapıyor. ben çok beğendim açıkçası. genellikle sosyal farklılıklar üzerine oturtmuş mizahını. ve şivesi de ayrı bir hava katıyor. bkm mutfak sahne'de açık mikrofon gecesinde çıkıyor.

wiggle şarkısını bir de bu adamdan dinlemek lazım. merak edenler bkm mutfak sahne'de açık mikrofon gecesine katılıp meraklarını giderebilirler...
  • onbironsekiz podcaste konuk olmuştur.

komedyenler hakkında hiç kimsenin düşünmeyeceği tarzda bir bakış açısı var hayata. sahnedeki insanın hali, tavrı şov ile ortaya çıkan bir kişilik.

karizmatik düşünceler
  • yetenek sizsiniz türkiye'de tanınırlığı artacak olan final adayıdır. hikayesi kendi hayatından olan meddahlar bir şekilde hafızalarda tutunacaktır. bu çocukta da bunu görmek keramet olmasa gerek.
  • komik bir adam
    hoşuma gitti ne yalan söyleyim
    bir bakın derim
  • yine bir doğu sevicilik ile acunun bir yerlere getireceğini düşündüğüm kişi
  • geçtiğimiz cumartesi bkm mutfak'ta, cihan talay'ın gösterisi öncesinde çıkan güldürücü kişidir. sahne enerjisi ve şakaları gayet yerindedir. tek başına çıktığı bir gösterisi var mı diye araştırdım, bulamadım maalesef. yoksa da yapsın hani, keyifle izleneceğine şüphem yok. yolu açık olsun.

edit: 8 martta bkm mutfak'taki gösterisine gittim. bayağı eğlendim, diyebilirim. ama yetenek sizsiniz'deki şakaları çıkarsaymış, daha güzel olurmuş.