şükela:  tümü | bugün
  • tüm kültürel ve futbol altyapı eğitimini avusturya'da almış olan bir gencin başlığı altında çokça "avusturya'ya kaptırdık" mesajları olan oyuncu.

yusuf, türk milli takımını seçse ve avusturyalılar "türklere kaptırdık" dese anlayacağım. pardon ama üzerinde hiçbir emeğinin olmadığı, türkiye ile tek bağı adı ve soyadı olan bir insanı nereye kaptırıyorsun? geçiniz bu ayakları.

boğazına kadar siyasete batmış, prim saçmalığından geçilmeyen milli takım yerine avusturya milli takımını seçerek çok doğru bir tercih yapmıştır. yolu açık olsun.

tanım: fc barcelona'ya transfer olmuş futbolcudur.
  • konuyu bilmeyenlerin başlığı altında, hiç sevmesem de gereksiz yere şenol güneş'e salladığı oyuncu.

kendisi şenol güneş döneminden önce fatih terim döneminde daha küçücük çocukken 2016'da milli takıma kazandırılmaya çalışılmıştır. ailesinine ekip gönderilmiştir. ısrarlara rağmen görüşmeyi reddetmişlerdir. kendisinin milli takımda olmaması ne şenol güneş'in ne fatih terim'in suçudur. gelmek istememiştir ki yerinde ben olsam ben de avusturya'yı tercih ederdim sanırım, sonuçta etrafındaki tüm dostların onlar, altyapıdan beri beraber oynamışsın almancan türkçenden daha iyi vs.

sorun mesut'un yusuf'un milli takımı seçmemesi değil 3-5 milyonluk türk nüfusundan böyle yetenekler çıkarabilirken almanya, avusturya biz niye çıkaramıyoruz olmalı. işte bu noktada şenol güneş ve fatih terim eleştirilebilir.
  • kenan karaman gibi bir hücum değerine sahip milli takımımızda ancak yedekten gelerek iş yapabilecek futbolcuydu.

avusturya’yı seçmesi isabet olmuş.
  • kendi yaş grubundaki en yüksek değerli 7.oyuncuyu avusturya gibi türkiye milli takımının bihayli altında bir takıma kaptıran şenol güneş'i ve ekibini kutluyorum. yahu sizin işiniz bu çocuklara teklif götürmek değil mi? böyle diyorum çünkü çocuğun menajeri başka ülkeden teklif gelmedi demiş.

ha yok süper ligdeki çocukları keşfetmekse işiniz sokaktaki çoğu dayı aynı işi yapar zaten hem de 1000de 1i maaşa.

neyse zaten bu gencimiz de 15 yıl sonra vatan millet din istismarı ile mesut abisi gibi döner ülkeye o daha değerli oluyor. sonuçta hamit altıntop, nuri şahin, yunus mallı gibi diğer gurbetçilere gösterilmeyen değer almanya'yı seçen mesut özil'e verildi.
  • birçok yabancı basında avusturyalı messi diye anılan, yetenek vadeden futbolcu.

maalesef avusturyalı deniyor çünkü milli takımda bazıları işlerini iyi yapmıyor, bazı gurbetçi futbolcuları unutuyor, yok sayıyor, iyi araştırmıyor. aylar öncesinde babası hiç türkiye milli takımı teklifi gelmediğinden bahsetmişti. bakın çok üzücü ve vahim bir durum bu.

ben milli takımda görevli olsaydım kerem demirbay da, suat serdar da şu an şu an a milli takım forması giyiyordu. övünerek değil, üzülerek yazıyorum. bu benin görevim değil çünkü, ben maç izlerim, futbolculara bakarım geçerim.

bazı konular çok kestirip atılıyor. sen almanya'da, avusturya'da, hollanda da doğan insanlardan kendini %100 türk gibi hissetmesini beklersen, yarı finalde mesut özil koyar geçer, şaşar kalırsın.
    o mesut ile de kalmaz. bugün mesut, yarın yusuf olur.

a milli takım olarak, türkiye temsilcileri olarak siz sevdirin o gurbetçi çocuklarına bu milli takımı, ülkeyi. alt yaştaki gurbetçi futbolcuları takip edin, düzenli ailesine telefon edin, genç milli takımlara çağırın.

oyuncu bundesliga 2de harika oynasın, hoffenheim'a transfer olsun orada harika oynasın, leverkusen'e 20m+ bonservis ile gitsin. bu oyuncu üzerinde almanya altyapı kulüplerinin emeği varken, almanya kulüplerinin emeği varken, türkiye a milli takımı temsilcileri bir anda piyasaya çıksın, futbolcunun kaymağını yemeye çalışsın. eniştem beni neden öptü? böyle iş mi olur?

türkiye milli takımının bekleme lüksü yok. oyuncuları takip etme, parlamaya başladığı zaman a milli takıma çağırma ve futbolcu ile ilgilenme gibi bir zorunluluğu var. burası tek kişilik bir işletme değil, büyük bir kurum. o kadar kişiden biri bu işi yapamıyorsa "burası milli takım, ikna etmek olmaz gibi" vatanperver sözleri bırakıp, işi bilenlere bıraksın bu işi.
  • dünkü maçta pas vermedi diye depay'a fırça attı. vay be kardeşim abbas'a bak be, ne çabuk bitirim oldun be anam, şeklinde söylendim. şaka bir kenara, epey olgun bir oyun sergiledi. iki sene önce trabzonspor'a önerilmiş fakat trabzonlu yöneticiler sallamamış yusuf'u. çok ağlarlar gibi duruyor.
  • yaşına göre çok iyi oynuyor. asist yaptı ama trt spikeri anons bile etmedi..

trabzonlu bunak yetersiz bulduğu için türk milli takımında oynamayacak ama liyakatın olduğu avusturya milli takımında olması gelişimi için daha iyi olmuş.
  • şenol güneş hangi menejerlerin oyuncusunu pazarlarken böyle yetenekli bir çocuğu avusturya gibi vasat bir takıma kaptırdı acaba. ulan zımbarator yatacak yerin yok yemin ederim hem gencecik cocuklari mundar ettin hem de ülkenin gelecegini caldın. aldigin milyon eurolari bir kurus hak etmiyorsun, turnuvanin en kotu takimini yarattin hala daha yüzsüzce niye istifa edecegim diyorsun.
  • a milli futbol takımımızın teknik direktörü bu çocuğu türk milli takımına kazandıramıyorsa, avusturya'ya karşı girdiği mücadelede dahi milli takıma futbolcu kazandırmak için gerekli ikna kabiliyetine haiz değilse neden yılda 33 milyon tl kazanıyor. yılda 10 maça çıkıp taktik versin diye mi?
  • filozof şenol yüzünden elimizden kaçırdigimiz genç yetenek..

artık milli takıma sportif direktör sistemi gelmeli. teknik direktöre tam yetki verilmemeli. gelen geçen menajerlerin etkisinde oluyor. bir kenan karamana bak bir de yusuf demire. yazık oluyor..