şükela:  tümü | bugün
  • yusuf hoca efsanelerin efsanesidir. bağlama çalıp, üzüm yer. onunla yaşamak bir ayrıcalıktır. türkçe'deki kelime sonlarında bulunan 'r' harfinin 'ş' olarak okunduğunu ilk defa kendisinden öğrendiğim bir doktor.
    dolara girse dolar düşer, altına girse altın düşer, hatta değerli madenler listesinden çıkarılır. sayesinde ciddi paralar kazanan ortak arkadaşlarımız vardır. kendisi hastahanede doktor ve devlette memurdur.
    -yusuf hoca bana thor ragnarok filminin konusunu anlatır mısın?
    -abi bi adam var babasının kılığına girip üzüm yiyor
    loki kafasında bu şekilde tanımlanıyor.

rubik küp çözmede, her ortama girme ve gidilecek her yere gelmede çok iyidir. bir sabah kalkıp hadi namaza deseniz gelir, akşam olunca bara gitseniz yine gelir. balığa gelir, halı sahaya gelir, kahveye gelir, tuvalete gidiyorum deyin yine gelir.
    geçen umreye gidiyorum dedim ben de geliyorum dedi.
    çözümsüz bir sorunuz varsa kendisine sorun. transformers hastasıdır fakat seriyi en az 10 defa izlemesine rağmen izlemediğini iddia etmektedir. ciddi manada her konuda yeteneği vardır. iyi bir kulak, iyi bir zihin ve kıvrak zeka.
    tabi kusurları da vardır:
    en büyük kusuru kusur sahibi olmamasıdır.
    tam konsantrasyon ile asla iki işi aynı anda yapmaz.
    tam ve en doğru yanıtı anında vermez, ciddi manada aşırı ping süresi olduğundan sırada bekleyip cevap bekleyenlerin kuyruğuna katılırsınız.
    gezmeyi sevmez, eğer aynı ortamda iseniz her zaman gözünüzün önündedir.

yusuf hoca, slow motion bir hayat tarzını benimsemesine rağmen metobolizması aşırı hızlı çalıştığından asla kilo almaz. kas yapmaya ihtiyacı yoktur. böyle bir ihtiyaç hissetse dahi bunun için bir çaba göstermez. hayat bir bayırsa yusuf hoca o bayırdan yuvarlanan kamyon tekerleğidir. nereye, nasıl ve kaç km hızla gittiğinin bir önemi yoktur ve tünelin sonundaki ışıkla asla ilgilenmez çünkü kendisi ışığın ta kendisidir, bütün tüneller ona çıkar.
    yusuf hocayı tanımayanlar utansın.