şükela:  tümü | bugün
  • zamanında eski model çıkık burunlu bi servisi vardı. hani olur ya eski amerikan kolej filmlerindekilerden. hep bakar bakar özenirdim. bir ara da irc.dal.net'te #ykal diye bir kanalı vardı.
  • buyuk bi istekle kazandigim, kazandiktan sonra ilk yilimda(idare yuzunden) nefret ettigim ve 7 yil kalmak zorunda oldugum okuldu.ozellikle karisik olaylari, eylemleri, fuhus haberleri ve tabi ki kavgalariyla mersinde en cok dikkat ceken anadolu lisesi.
  • o çıkık burunlu serviste 6 senem geçti benim. bizi defalarca yolda bırakmasına ve çeşitli rezillikler yaşamamıza sebep olmasına rağmen, geriye dönüp de baktığımda ykal ile ilgili en tatlı anılarımdan biridir. son 2 senesi saboş amcayla geçti- ki saboş amca da ykal unutulmazlarındandır.
  • inanılmaz stratejik derecedeki konumu* dolayısıyla maçlara kaçmanın trophy* tadını verdiği okul. yine, kimi zaman müdür ve müdür muavinlerinin ısrarcı takipleri sonucu ilginç bir şekilde kovalamacaya da dönüşebildiği kimi okuldan kaçma olayının, bu nedenlerden ötürü akıllardan silinmeyecek değişik anılar halinde bizde yer ettiği okul.
  • aynı cinsten ve familyadan iki öğrencisinin akem dershanesinde çılgınlar gibi sevişirken**** basılmaları üzerine karizmasını bir ara baya bir çizdirmiş okul.dershaneye gelince, sahibine göre iyi reklam olmuştu.ve yine aynı kişiye göre reklamın iyisi kötüsü olmazdı.ulan yoksa bunlara para verip de...*

burunlu servisi ise ciddi anlamda bir ekoldür.sarı renklidir.şimdilerde yazlık semtlere doğru gidilirken, yolun kenarlarına konuşlanmış dürümcü otobüslerinden biri olarak karşımıza çıkması muhtemeldir.zira son 5-6 yıldır ortalıkta görülmemekte.eski sevgililer, dostlar misali...

geç kalmış edit: bu entariyi girdikten kısa bir müddet sonra status libertatis beni üstteki mevzu üzerine uyarmıştı.dediğine göre anlatıldığı gibi bir mesele hiç olmamış.sözü geçen arkadaş sadece biraz nazik ve kibar bir çocukmuş.bunun üzerine hasta beyinler senaryoyu yazmışlar.bize de eğlence çıkmış işte.son durum böyle..
  • ismi telafuz edildiginde basri incemandan ba$ka bi$ey animsatmayan okul. dostluk adina yapilan butun konusmalarin haybeye gitmesini; vapurun arkasindan el sallayan bir insan gibi izlemek zorunda kaldim. *
  • göçlerle nüfus patlaması yaşayan mersin'in çok geç kalmış 2. anadolu lisesidir. içel anadolu lisesi'nin puanı istanbul ve ankara'daki birçok anadolu lisesini sollayan acayip boyutlara ulaşınca, ailelerin büyük baskıları, uğraşları ve katkılarıyla kurulmuştu. hatta ilk açıldığı yıl ingilizce öğretmenleri bile yoktu da, birilerini atanana kadar ben ders vermiştim bacak kadar boyumla aralarında kardeşimin de olduğu bu keratalara bir iki hafta. bu arada dönüp maziye bakıyorum da bu memlekette bir eğitim gönüllüsü varsa o da benmişim canım kardeşim.
  • mersinde bir şehir efsanesi haline dönen kürşat olayının merkezindeki okul.
    (bkz: kürşatını yolla bana)
  • alt kat pencerelerine demir takılmasının yegane sebebi** olduğumu düşündüğüm lisem. biz mezun olduktan sonra içinde bir süre internet cafe işletilmiş olan eğlence mekanımız.
  • bahçelerinde kirpilerin oynaştığı, mezitliye at sırtında 3 günlük mesefede, mordor dağının eteklerinde yer alan güzide okulum. her ne kadar jeopolitik konumundan dolayı gına getirmiş olsa da, mezun olduktan 4 sene sonra az da olsa özlediğim eğitim öğretim yuvası. bizleri birazcık olsun eğitip insana benzettiği için önce milli eğitim bakanlığı çalışanlarına sonra da ykal çalışanlarına teşekkürler. ykal e dair aklımda kalanlar: birol, basri, raziye, ekrem, ali uçar, metin bahçeli, saboş, rüstem, ahmet* ve elif hocalar, ballıdan dürüm, mezitli-kuyuluk dolmuşları, kürşat-ahmet vakası, ial basket maçları, top iyaleliler, yıllık komitesi, yüzük, 03 mezunları, 11-j, samiiiii*...
    bu kadar.