• sputnik linki
    yenişafak linki

yeni şafak gazetesi yazarı yusuf kaplan'ın, 'geliyorum diyen tehlike: darbe' başlıklı bugünkü yazısındaki açıklamasıdır.

--- spoiler ---

şimdi bu darbeci medyanın beli biraz kırıldı gibi ama sosyal medyada 'bindirilmiş kıtalar' gibi provokasyon üstüne provokasyon yapan şer-şirret türediler türedi!

türkiye’de laik-dindar gerilimi oluşturarak darbelere zemin hazırlayacak türden sosyal medya provokasyonlarının takibe alınması, sosyal barışı tehdit edecek, dinamitleyecek provokatif girişimlerin derhal durdurulması için gerekli ve hızlı adımların atılması gerekiyor.

bu kez ülkeyi sosyal medyada üretilen yalan ve sahte görüntülerle, yalan haberlerle kaosa sürüklemeye çalışacaklar!

kamusal mekanları, kitlesel mekânları, stadyumları, sokakları ısındırmaya, insanları sokağa dökmeye çalışacaklar 'sosyal medyanın bindirilmiş kıtaları'.

daha fazla uzatmak istemiyorum yazıyı...

felâket tellallığı yapmıyorum. sorumluluğumu, uyarı yükümlülüğümü yerine getiriyorum.

yeni bir darbenin ayak sesleri her yerden işitiliyor!

hükümeti her bakımdan hazırlıklı olmaya, halkımızı ise dikkatli ve müteyakkız olmaya, basireti elden bırakmamaya davet ediyorum."
    --- spoiler ---

laik dindar gerilimini oluşturun cumhurbaşkanımızın ta kendisi değil mi?
    ayrıca bunlar sosyal medyaya takmışlar. normal medyanın beli kırıldı, sırada sosyal medya var deyip hedef gösteriyor erdoğan'a.
  • yusuf kaplan kim diye arattım şimdi çay demlemeye gidiyorum.

tanım: bomboş açıklama.
  • ekrem imamoğlu'nun yükselişini engelleyemedikleri için şimdiden milleti korkutmaya başladılar bence.

ama sayenizde öyle şeyler gördük ki yemiyoruz. kumpaslarla ordu bitirildi, darbe girişimleri gördük, pkk ile masaya oturuldu, öcalan'ın kardeşi trt'ye çıktı.

artık o eski saf seküler kesim değiliz. yemiyoruz. işin sizin için üzücü tarafı kendi seçmeniniz de uyandı. derdinizin millet değil daha çok yemek olduğunu anladı.

herşeyi geçtim kim darbe yapacak? selfi paşa mı?
  • tişörtleri hazırlamaya başlayalım mı? akraba evliliğini yasaklarsak en azından gelecek nesilleri kurtaracağımız için bu memlekete en büyük iyiliği yapmış oluruz. bu soğuk savaş kuşağını toplu itlaf edersek de olur, o da olumlu.
  • siyasal islamcılar, ilkokul mezunu sümüklü fetöşün atletini koklayanlar, menzilciler , süleymancılar, nurcular ( sanki rock müzik grubu mk ) maklube kaşıklamaktan bıyıkları pislenen tipler, ülkenin yönetim kademesinde olduğu sürece bu ülke daha çok darbelerle uğraşır.
  • "uyarı/yorum" şeklinde yazdıysa daha etkili olmuştur.
  • deli dikkat çekmeye çalışıyor
  • yeter artık reis, tiyatro izleye izleye chp'li olacağız*
  • iyi de yazilanlar zaten mevcut durumu anlatiyor. gerçekleri söyleyen eleştiren herkes bu ülkede darbeci oluyor. kara cahelatinize gülüyorum ne haliniz varsa görün.
hesabın var mı? giriş yap