şükela:  tümü | bugün
 • 6 kasım 2008 itibariyle dokuz eylül üniversitesi dekanı olarak seçilen vergi hukuku anabilim dalı başkanıdır. bir ara trt yönetim kurulu için seçilmişti fakat danıştay kararın yürürlüğünü durdurmuştu. derslerine pek katılım olmazdı aktif eğitim sisteminde.

  hakkında ayrıntılı bir inceleme; http://tinyurl.com/6y4wvbr
 • profesör doktor. tübitak etik kurulu ve devlet planlama teşkilatında da bir kısım görevler icra etmiştir/etmektedir.
 • 850 sayfalık genel vergi hukuku kitabıyla tanınan hocadır.
 • sınavlarda sınıf sınıf fotokopi kitap arayan, bulduğu zamanda sınıfın ortasında cart curt yırtıp bağırıp çağırarak tehdit eden, üzerine 2 tane fotokopi kitap(sadece yazarı kendisi olduğu kitaplar ha) yüzünden hıncını bütün dönemden alan bir okul müdürü pardon! fakülte dekanıdır kendisi. vergi hukuku sınavında 25 puanlık soruyu kendi yaptığı hukukçu eğitimi nasıl olur konulu harükelade(!) konuşmadan sorar. böyle bir sınavda çevremde en yüksek not 20'dir varın siz düşünün. derslerde ağzından dersle ilgili cümle duyarsanız kardır, kaydediniz, zira hukuk başlangıcı dersinde sene başında girdiğim derste de sene sonunda girdiğim diğer derste de cümlesi aynı idi;

  -arkadaşlar hukuk nedir? yenilir mi içilir mi? siz hiç hukuk gördünüz mü?

  sonra bik bik ötün durun a.koyim, bu toplum niye sorunlu. lan ilkokulda tekme tokat girişen, lisede kız öğrencilere yavşayan, üniversitede egolarından ders anlatamayan bi çoğu vasıfsız birsürü hocası var bu ülkenin, siz nası bi toplum bekliyodunuz?

  not:mal mal benim dedem de öğretmen ama çok eyiiiiiiiiiiiiiiiiii diye gelmeyin dedenize de size de kayabilirim, sinir harbindeyim
 • 14 haziran 2012'de yapılan dokuz eylül üniversitesi "rektör adayları" seçiminin yapılmasına son iki gün kala adaylığını açıklayan ve sonuçlara göre 4. en yüksek oyu alan, tersten okursak sondan üçüncü olan aday.

  sonuçlar şu şekildedir:

  mehmet füzün :723
  oğuz dicle: 329
  nurullah akkoç: 190
  yusuf karakoç: 25
  oğuz kılınç: 3
  ismail hakkı bahar: 1

  geçen seçimde 1. sırada olmamasına rağmen abdullah gül tarafından atanan mehmet füzün'ün bu oy oranı ile yeniden rektör olarak atanmasına kesin gözüyle bakanları hemen atlamamaları için uyarayım ve konu ile ilgili birkaç bilgi vereyim:

  - yök'ün, cumhurbaşkanı'na göndereceği 3 kişilik listede en fazla oyu olan 3 adayı bulundurma zorunluluğu yok. bu bir teamül sadece. yani yök, seçimlerde 4.sırada olan yusuf karakoç'u da 3 kişilik listeye dahil edip cumhurbaşkanı'na sunabilir.

  - yusuf karakoç, 2008 yılında dokuz eylül hukuk fakültesi dekanı olurken, seçimle göreve gelmemiş, doğrudan yök tarafından atanmıştır.

  - yusuf karakoç, seçimlerden sadece 2 gün önce aday olmuştur. seçim süreçlerini az çok takip edenler bilir. seçimlerden hemen 2 gün önce, hiç çalışma yapmadan aday olan birisinin, hele hele bir dekanın var olan rektöre karşı aday olarak dekanlık görevinde kendisini sıkıntıya sokacak bir girişimde bulunmasının tek bir açıklaması olabilir: arkasında ona son 2 gün kala aday olması için destek veren çok sağlam bir güç vardır.

  - kendisinin hükümetle arası gayet iyidir ve trt yönetim kurulu üyeliği, basın ilan kurumu denetçiliği gibi görevlerde de bulunmuştur.
 • dersine girildiği zaman çıkılamayan, çıkıldığı zaman çıkanın arkasından demediğini bırakmayan bu nedenle dersine katılımın düşük olduğu(en azından hukuk başlangıcı için) deü hukuk dekanı.
 • yeni öğretim dönemi ilk hukuk başlangıcı dersinde sorduğu "türkiye bir hukuk devleti midir?" sorusuna 250 kişinin bulunduğu sınıftan sadece 4 olumlu cevap almıştır. nedendir bilinmez biraz sinirlenmiş, siz ne bilirsiniz tarzı anlatımlarla kendini korumaya çalışmış, verilen örneklere (ki biri bir öğrencinin bizzat yaşadığı, o öğrencinin dayısının katlinin neredeyse ödüllendirildiği bir durum) istisnadır efendim kalıbıyla yaklaşmıştır. bu kadar sinirli bir grubu fakültede görmek sanırım pek hoşuna gitmedi.
 • bu sene hukuk başlangıcı dersi vermemiştir.