şükela:  tümü | bugün
  • karadeniz teknik üniversitesi'nde hukuk profesorü ve rektör yardımcısı.
    barış sürecindeki akil insanlar listesinde karadeniz bölgesi heyetinin başkanı.
    http://websitem.ktu.edu.tr/…/akademisyen.php?p=2174
  • ben ders aldım bu adamdan. hep zorlandık ama. sınavlarında klasik yapardı. yorum ve bilgi karışık cevaplamamız gerekirdi soruları. ama yorumları hep o dersi anlatırken nasıl yorumluyorsa öyle yazmalıydık. onun yorumlarını en iyi ezberleyenler en iyi not alırdı.

şimdi akil adam olmuş ama ders verdikten sonra not vermeye alışmış adamın işi değil o.
    senin dediğinin aynısını demeyenleri bırakırsın o dersten hocam.
  • bırak akil olmayı daha soyadıyla çelişen biridir.

kendisinin ilk olarak soyadıyla arasında olan zıtlaşmayı çözmesi gerekmektedir.

gitsin değiştirsin, yalaka, açgözlü, hakyiyen filan olsa ismiyle daha uyumlu olacak gibi mi ne, bilemedim şimdi.
  • zamanında anayasa hukuku dersini aldığım ktü hocası.
  • eğrisi doğrusu programında akp' yi savunacam diye bir kiviriyor ki deyme dansöz bok yemiş yanında. yazık. değmez lan, valla değmez, ölümlü dünya.
  • bir başka ktü hocası için (bkz: adem kalça)
  • hurriyet'in yaptigi haberde can dundar ve erdem gul hakkindaki aym karari ile ilgili sunlari soyleyebilmis akpli hukukcu(!), profesor(!).

" anayasa mahkemesi davanın esası ile ilgili karar vermedi. aym kararını verdikten sonra dosyayı, ihlal kararının gereğinin yapılması için ilk derece mahkemesine gönderildi. mahkeme de salıverirken yine tedibir koydu ve yurtdışına çıkış yasağı getirdi. aym, dündar ve gül’ün beraatine ya da suçsuz olduğuna dair bir irade beyan etmedi. aym’nin zaten böyle bir yetkisi de yoktur. yargılamayı mahkeme yapacak ve esasa ilişkin kararı verecek."

diger saygin hukukcularin soylediklerinin yaninda daha da vahim durmakta.

http://www.hurriyet.com.tr/…kceye-cevrildi-40060995

yaziyi okuduktan sonra bu adam bademli degilse ben de birsey bilmiyorum dedim ve actim baktim fotograflarina ki bademin onde gideniymis kendisi.

tanim: cok tipik bir akpli.
  • rejim değişikliği anayasasının yazarıymış kendisi.

atatürkçülük anayasa'da olmamalı diye beyanatı da varmış. neden gizledikleri belli oldu şimdi.
  • erdoğan tarafından 25 ağustos 2016 'da anayasa mahkemesine üyeliğine getirilmesine rağmen anayasa mahkemesi' nin 11 ocak 2018 tarihinde alınan şahin alpay ve mehmet altan kararında hak ihlali olduğuna kabul oyu vermiş üye. saşirdım doğrusu.