şükela:  tümü | bugün soru sor
 • radikalin haberine göre gençlik ve spor bakanlığına bakan yardımcısı olarak getirilmek üzere başbakanın onayına sunulmuştur. kendisi polis akademilerinde yardımcı doçent olarak çalışmaktaymış.
 • türkiye cumhuriyetinin ilk gençlik ve spor bakan yardımcısıdır.
 • yeni milli eğitim bakanlığı müsteşarıdır. mülkiyelidir.
 • pekte soy ismi gibi olmayan müsteşar. 2013 ek kontonjanda 60 barajı olacak diyor sonra 50 ile dincileri meb ye topluyor.
 • milli eğitimde ilkleri gerçekleştirecek müsteşardır. iki ayrı teftiş sistemini tek çatı altında birleştiren, talim terbiye kurumunu kaldıran, dershaneleri kaldıracak olan yasa tasarısının mimarlarından, başbakanın en güvendiği kişilerden biridir. mülkiyelidir. yaptığı çalışmaların arkasında siyasi irade olmasına rağmen, başbakana ve bakana laf söyleyemeyenler kendisini hedefe almıştır. kendisi hakkındaki eleştirilerin asıl hedefi başbakandır. umarım yapılacak birçok düzenleme dershaneler uğruna taslaktan çıkarılmaz.
 • belli ki kendisinin sözü geçiyor. buradan birkaç hususta kendisinine sorular sormak isterim.

  1. türk eğitim sisteminin tek sorunu atanamayan öğretmenler mi? ( ayrıca bu kavramı kullanmak beni çok üzüyor. devletin herkesi işe alması gibi bir zorunluluğu olmamalı)
  2. okullardaki eğitimin etkinlik ve verimliliğini nasıl test ediyorsunuz?
  3. eğitim yöneticilerinizin yetkinliklerini neye göre belirliyorsunuz?
  4. aynı üniversitelerden mezun öğretmenler neden özel okullarda daha başarılı? ( emin olun devlet memurlarından daha az maaşla çalışıyorlar)
  5. birçok işin -mış gibi yapmak şeklinde yapıldığını bilmiyor musunuz? ( yıllık plan, stratejik planlama, toplam kalite yönetimi v.s)

  elbette işini doğru yapan memurlara saygım sonsuz. alınmasınlar ama işler yolunda değil.
 • siyasetçi müsteşar. eğitimin onca sorunu varken uğraştığın şeylere bak !

  https://twitter.com/…tus/604948824080191488/photo/1
 • fetö kapsamında kapatılan okulda öğretmen olan kuzenim sayesinde öğrendiğim müsteşar.

  sayın müşteşarım, devlet size sisteme hakim olun, siyasileri doğru yönlendirin diye maaş veriyor. siyasi emir ile okul kapatıp, 2000 liraya eşek gibi çalışan özel okul öğretmenlerini işsiz bırakmak, üstelik sadece o kurumda çalıştığı için lisansını iptal etmek kolay.

  zor olanı bu okulları denetlemek, siyasilere yapıcı ve akıllı çözümler sunmak.

  fetöcü diye itham ettiğiniz okullardan bir tanesi bile bu işle ilgisiz ise inancınız gereği kul hakkı yemiş olacaksınız. kapatılan okullarda çalışan öğretmenlerden bir tanesinin derdi ekmek ise yine kul hakkı yemiş olacaksınız.

  unutmayın, öbür tarafta kandırıldım demek de yeterli olmayacak, talimat verdiler uyguladım da.
 • canlı yayında bol bol sallıyor şimdi. öğretmen açığı yokmuş. ula zaten 50 bin öğretmen ya atıldı ya da açığa alındı. zaten hali hazırda onbinlerce ücretli öğretmen çalışmakta.

  15 bin sözleşmeli+ 5 bin dershane öğretmeni olmak üzere 20 bin atama ile tüm sorunu çözeceklerini söylüyor. gülüyorum sadece.
 • "2013'te fetö beni bir bakan aracılığıyla tehdit etti" dedikten hemen sonra o dönem bakan olan nabi avcı ve ömer dinçer'le ilgisi yok önemli olan fetö diyerek lafı çevirmiştir.

  (bkz: ne şiş yansın ne kebap)