şükela:  tümü | bugün
  • uludağ üniversitesinin tıp kökenli olmayan ilk rektörü olmuştur.

edit:
    --
    ... sıradaki hedefi bursa büyükşehir belediye başkanlığı olmalı ki yaptığı/yapacağı yol ve binaların planları haricinde gözü başka bir şey görmemektedir. öğrencilerin sesine kulak vermeden kendisinin ve yakın çevresinin keyfine göre kararlar alıp yürürlüğe koymaktadır...

(bkz: 31 mayıs 2017 uludağ üni. yaz okulu rezaleti/@russo)

---
  • aldığı %29 oyla rte tarafından rektör olarak atanmanın onurunu yaşıyormuş. onur denilen militarist, milliyetçi gazlama şeysi, koskoca ünv. hocalarının sevinç betimleme pozisyonuna ne ara geldi yahu.
  • konfeksiyonu olma ihtimali yüksektir.
  • atanmanın onurunu(!) yaşayan rektör.
  • uludağ üniversitesi'nin hekim olmayan ilk rektörü olmuştur. olabilir, uludağ üniversitesi rektörü ilanihaye tabip akademisyen olacak diye bir şart yok ancak 576 oy alan kamil dilek yerine, 265 oy alan yusuf ulcay'ın rektör olarak atanması üniversitede ciddi bir huzursuzluk kaynağı olacaktır. böyle atamalar yapılıyor ve yapılacak da, o zaman üniversitelerde oylama neden yapılıyor? ben sizin seçiminizi sallamam durumu iyice tescillensin diye mi?

oylama yapılmadan adaylar belirlensin, yök'e dahi gitmeden cumhurbaşkanı içlerinden birisini rektör olarak atasın. bu durum sandıktan ikinci, üçüncü hatta daha alt sıralarda çıkan bir partinin ülkeyi yönetmesi gibi bir durumdur. öyle bir iş olsa "milli irade yok sayılıyor, bu demokrasinin katledilmesidir" denir isyan çıkar. peki bugün üniversitelerde olan şey ne? biraz demokrasi olmaz, biraz demokrat da olunmaz. hiç değilse seçim yaptırıp üniversite iradesini ortaya koymayın, vaziyet daha komik oluyor böyle yapınca.
  • tekstil mühendisi
    sevmediğim hocamdır kendisi. aklımda kalan; derslerde hep amerika anılarını anlatırdı(orada doktora yapmıştı), amerikadaki indirimlerden amerikadaki kolaya kadar anlatırdı. konu bir şekilde gelirdi.

derslerle ilgili tek hatıram ise; 90ların ikinci yarısında internet vs olmadığından bilgileri anca kütüphanelerden ve bulabildiğiniz bilumum yayından elde ediyordunuz. neyse kendisi de derste elinde bulunan yabancı kitaplardan bahsediyordu*, bir ders çıkışı gittim yanına "hocam xxxx kitabı bir süreliğine alabilir miyim?" demiştim. şöyle bir tipime baktı, baştan aşağı beni süzerek "veremem" demişti. muhtemelen hırpani görünümüm ona güven vermemişti. gerçekten üzülmüştüm o an. konuşurken hep hak hukuk eşitlikten bahseder, satır aralarında ozamana kadar üniversiteye atanan militarist rektörleri eleştirir, yaşadığı ayırımcılıktan yakınırdı(eleştirdi deyince solcu sanmayın, dini değerleri ağır basan biriydi diyeyim)

evet yıllar sonra bülent arınçla elele fotoğrafını(rektörlük seçim çalışmaları sırasında) görünce aklıma yukarıda anlattığım anı gelmişti. bir sürü dersine mecburen girmiştim ama hiç birşey hatırlamıyorum. mütedeyyin bir insan olduğundan ona söyleyeceğim tekşey, hakkımı helal etmiyorum sana hocam
  • seçilmenin onurunu yaşayamayanlar, atanmışlığın olmayan onurunu yaşamaya çalışıyorlar. insan hiç kimseden değilse de 2 katından fazla oy almış ve "seçilmiş" adaydan utanır da yazmaz şunu ne bileyim.

--- spoiler ---

1-türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı sayın recep tayyip erdoğan tarafından uludağ üniversitesi’ne rektör olarak atanmanın onurunu yaşıyorum. >>> (bkz: başkası adına utanmak)

2-ilk mezunlarından olduğum uludağ üniversitesi’ne rektör olarak hizmet edecek olma mutluluğunu bana yaşatan yüce allah’a hamd ediyorum. >>> (bkz: allah ile aldatmak)

3-sayın cumhurbaşkanımız başta olmak üzere; bizlere güvenen, dualarını ve desteğini yanımda hissettiğim herkese şükranlarımı sunuyorum. >>> (bkz: ybsg)

--- spoiler ---

midesi kaldırabilecek varsa girsin baksın, spoiler şu hesaptan alınmıştır: https://twitter.com/yusufulcay
  • uludağ üniversitesinin öğrenci sayısının yarıya inmesi gerektiğini söylemiş. küçültme revizyonlarına gitmeyi planlıyormuş.
  • uludağ üniversitesi rektörlüğüne atandığından beri kısa sürede yaptıklarıyla öğrencileri delirtmeyi başarmıştır.
  • üniversitede chp'li belediyenin kendi standında çorba dağıtmasını yasaklayıp, akp'li belediyeye okulun mutfaklarını tahsis eden akp'li rektör.

(bkz: uludağ üniversitesi'nde ücretsiz çorba engeli)