şükela:  tümü | bugün
  • twitiyle yarım yarım yarmıştır.

--- spoiler ---

dün ğece sahurda cehabelilerin evine konukdum. önüme böyle bir şey ğeldi. bu ne dedim. menemen dediler. ulan bu nasıl menemen yanmış bu kömür olmuş deyince "atatürk menemeni yakın demişdir" diye bir ğururlanıb şişindiler anlatamam. derhal burunlarına peynir sokub oradan kaçdım.
    --- spoiler ---
  • bu adamı ciddiye alıp, cevap vermeye çalışanların çokluğu, seçim sonuçları gibidir. güzel günlere olan inancınızı yıpratır.
  • kendisi derin ulemadandır. doğduğu yıl tam olarak bilinmemekle beraber lale devrini gördüğü söyleniyor. (artık ne lalesiyse)
    hakkında 1930lu yıllarda istiklal mahkemelerince alınan idam cezaları olmasına rağmen dönemin siyonistlerince kadın kıyafetleri giydirilerek hapisten kaçırıldığı rivayet ediliyor.
    din eğitimini eşcinsel manastırında, ünlü sapık rahip livata severyan tarafından almıştır.
    6 karısı, 13 cariyesi ve 130 u aşkın çocuğu bulunmaktadır.
    karısını dövmek, recm, türlü sahtecilik ve burun karıştırmak hobileri arasındadır.
    ayrıca domuz bağının mucididir.
    edit: lakabı şifonyer yakub hoca efendi hazretleridir.
  • islamın nuru, münafıkların korkulu rüyası. twitter hesapları defalarca kapatılmasına rağmen ilmini yaymaya son hızla devam eden hocaefendimizdir. bir gecede nasıl cahil kaldık filoduyla kitlelere tarihi bilgiyi nakış nakış işlemiştir. eved!

o malum gece için şu sözleri bizi duygulandırmıştır;
    --- spoiler ---

elif yazamıyor, be yazamıyor, te hiç yazamıyordum
    --- spoiler ---
  • gördüğüm en zeki ve kültürlü troll. kendisine dm'den yürüdüm, sağ olsun bana cevap verme nezaketini gösterdi, çok mutluyum. (kalp) hatta zamanında ilan-ı aşk etmiştim twidırdan. ama zannediyorum ki zevçe kontenjanı doluydu, giremedim.

salak dinci beynini öyle güzel gözlemlemiş ki, dinci ağızla yazarken de kendi yaratıcılığını ve bilgisini bununla öyle güzel harmanlıyor ki, insan ister istemez bu maskenin arkasında kim var merak ediyor. hayır, adamdan hoşlanıyorum bildiğin. gerçekçilik ve mizah çizgisi çok ince. aslında dur, ince değil ama dincilerin geri zekalılığı o kadar sınırsız ki, mizahı abartsan bile "böyle düşünenler var" diye yazdıklarını gerçek zannedip ciddi ciddi cevap verenler oluyor. haliyle durum daha komik bir hal alıyor.

seçtiği fotoğraftaki herif de ancak bu kadar uyabilirdi herhalde. tam onun deyimiyle fadih/carsanba mümini. fakat bu troll hesabın arkasında muhteşem bir şey varmış gibi geliyor bana. tweetlerini okurken birkaç kez gülmekten katıldım, kendime gelemedim, karnıma ağrılar girdi. yaratıcılığı beni benden alıyor yahu. hoşlanıyorum hoçam sizden. (yine kalp)

bence kendisi 32-33 yaşında. iyi eğitimli, yurt dışı görmüş geçirmiş, çok iyi bir film ve müzik arşivi olan, zeki bir beyaz yakalı. hep öyle canlandırdım gözümde, ne bileyim. çok seviyorum hoçam sizi, maşallah, inşallah. zekanız beni büyülüyor maşallah.

noktasına virgülüne dokunmadan paylaşıyorum, favorim olan birçok tweeti:

"rüyamda fetö nba baskedbol liğine bile sızmışdı. enes kanter içinde uyandım."

"yolsuzluğa karışan siyasedçilerimiz jabon olsalardı hırsızlıkarı ortaya çıkınça harakiri yabarlardı. türk oldukları için kakara kikiri yabıyorlar."

"keşke aydın kesimden birisi ölsede hemen arkasından ğödveren bir ğavat gibi 'masonmus adeyisdmis' diye deyip dedikodu yabsam akblilik bunu gerekdirir ya rasulah"

"lan bu fırisdiyanlar akb"li olabilirmi acaba. ğeçen ğün filimde ğördüm kilisede "hüülooğğğğluyaahhh" diye bağarıyorlardı"

"bazen yazdığım tiwedleri ğöndermeden önçe son bir kez tekrar okuyub eksik kelime kaldımı diye ğözden"

"ölen insana vadesi dolmuş diyorlar dinimize ğöre fayiz ve vade haram olduna ğöre şu durumda ölmek ğünahdır sakın ölmeyin"

"birisine email ğönderirken hep c.c. kısmına "allah-ü teala" yazasım ğeliyor"

"tekken diye oyun var başda adını duyunça çok sevinmişdim tekke kurub yönediyoruz sanmışdım meyer kavga oyunuymuş ayıbdır islamı kavğalı dövüşlü birşeymiş ğibi ğösderiyorlar"

"cumurbaşkanı şeçilirsem “bana oy veren vermeyen herkezi kuçaklıyorum” falan diye kolpa açmıycam dürüsd davranıb direk “bana oy vermeyenlere dünyayı dar edicem ğödlerinden şırınğaylan kan çekiçem yandınız olum” falan diycem"

"hz nuh facetime ile canlı yayına bağlanarak “tüm hayvanları bu hayin tufana karşı ğemime çıkmaya davet ediyorum” demişdir. hz nuh peyğanber olduğu için allah yardım edmiş ve tufanda bile telefonu full çekmişdir beş çubuk"

"sübhan.exe ğeçersiz bir işlem yürütdü ve şindi kapadılıcak"

"nabıyonuz "15 temmuzda sokağa çıkdık ama askere ğidmeye ğödümüz yemiyor bu yüzden bedelli çıkarın yoksa oy vermeyiz" diye ağlaşmaya devammı"

"bende bunu diyorum zaten. 6 yaşında nikahına almışdır amma ğerdeye ğirmek için 9 yaşına kadar beklemişdir. pedofil olsa 6 yaşında ğerdeye ğirerdi. bu çapulcuların derdi belli. islama saldırmak..."

"dışarıdan ses ğeldi ah dedim kafirler havayi fişek atıyor toblumumuz ne kadar bozulmuş ve yozlaşmış
    camdan dışarı bakdım meyer yılbaşı kudlayanlara ateş eden birkaç mümünmüş
    ohhh dedim medeniyed, hoşğörü ve demokrasi."

"#mekkeninvekudüsünfethi peyğanber efendimiz yılbaşında bile tatil yabmamış canla başla çalışmış ve mekkeli müşrikler akşamdan kalma bir şekilde sızmışken sessizçe mekkeyi fethetmişdir işde islamın nasıl bir mantık dini olduğunu ğörüyorsunuz ğöremeyenlerede baçağım ğirsin"

"söylediklerimi inandırıçı bulmayanlara tek bir sözüm var: fıkh you"

"1- peyğanber efendimiz hiçred sırasında medine"ye varmadan önçe (şimdiki meshoqah ismindeki bölğe yakınlarında) birkaç kişiye rasdlar. hz muhamed medineye hiçred eddiyini söyleyinçe bu kişiler "yahu medineye ğidmeyin büdün barzolar oraya doldu siz mekkeye dönün" cevabını verir. 2- efendimiz yanındakilere "yahu şindi buraya kadar ğeldik ğeri dönmemiz en az 10 saad sürer. bari medine merkezde bir yemek yiyib öyle dönelim" buyurur. medineye vardıklarında anlarlarki medine yoldakilerin söylediyi ğibi bir yer deyildir. yani yoldaki kişiler yalan söylemişdir. 3- aradan biraz zaman ğeçer. medine şehir devledi kurulur. islam birazçık yayılır. kafirlerin kafası hoşğörüyle kesilir. herşey yolundadır. birgün hz ebubekir medine"de ğezerken bu yalançıları bir bardan çıkarken ğörür ve "yahu niye o ğün hicredimize engel olmaya çalışdınız" der. 4- yalançılar başda ğülerler. sonra yılan tıslamasını andıran sesleriylen cevab verirler: "çünkü biz sadeçe kan ve kaoslan besleniriz. medineye ğidmenizi engellemek isdedik çünkü sizden sonraki nesillerde uzun adam hem bop eşbaşkanı hemde ümmedin lideri olmasın isdedik" derler. 5- ve iyrenç kahkahalar atarak uzaklaşırlar. hz ebubekir bu cevabdan hiçbirşey anlamaz ama dikkadini tek birşey çeker. bu kişilerin sırtlarında 6 ok resmi vardır... işde islamdaki ilk cehabeliler bunlardır..."

"kesdiyim sakallarımı çuvallarda tobluyorum ben ölünçe yusuf baba türbesi yabıb ağlar dua eder çabud bağlar sonrada sihhikdir olur ğidersiniz"

"lüdfen kendini islam alimi olarak tanıdıb dm ve mention yolu ile sizlerden para isdeyenlere inanınız"

"lgbtı derneklerine üye olan ğeydir. 1998 yılında ğey ğörmüşdüm o zamanlar dinimizi bu kadar rahad yaşayamadığımız için sadeçe üzerine nas felak okuyub üfleyebilmişdim..."

"dün taksimdeydim sarmaş dolaş bir çifd ğördüm. kız yanındaki çoçuğa "şimdi biz neyiz" deyinçe "alenen zina yabdığınıza ğöre kafirsiniz" diye bağarıb ikisinide dövdüm."

"dışardan ne kadar muhafazakar ğörüksemde aslında özğürlükçü biriyim; akb"lilere her türlü özğürlüyün ve hakkın verilmesini isdiyorum."

"akıllı telefon demek ğünahdır
    yüçe rabim akılı sadeçe insanlara bahşedmişdir ğödü boklu samsug telefona deyil..."

"kuranın arabçasını türkçesini ve isbanyolçasını okudum
    hatda isbanyolça bir ayed şöyle der: "hola buenos dias muhamed donde esda cami vamonos"
  • en sevdiğim twitter fenomeni.

tertemiz bir mizah yeteneği var bu adamda. bir de twitlerine troll olduğunu anlamadan saldıran aktroll hesaplarını hiç üşenmeden inceleyip -genelde fetocu çıkarlar- bulup ifşa eder.

dua kitapları hakkında yaptığı bu flood sabah sabah kahkaha attırdı
  • en sevdiğim trol, ululardan ulu bir islam alimiydi o,onu çekemeyen cevşen taksındı... bu arada kendisini gerçek zannedip laf yetiştirmeye çalışanları okurken aldığım zevki çok az şeyden alıyorum,en son ev bezgini nur banu molla hanımefendi de bu ağa düşmüştür (bkz: ev bezgini)
  • yakubi dergahi kuruçusu ve önderi.
    bir islam alimi; bir sevgi kelebeki.

kapatılan hesabi için jack'e attığı mesaj efsanedir.*
    her gün islami yayarak bizleri ışığıyla aydinlatmakta hoçamiz.

dergaha üyelik 50 riyaldir.
  • severek takip ettiğim islam alimi