şükela:  tümü | bugün
  • mevcut oyuncu havuzu göz önünde bulundurulduğunda milli takımın gol yollarında daha etkili olabilmesinin ve eldeki kadroyu efektif kullanabilmenin yolu belki de 3 (merih, çağlar, ozan) 6 (gökhan gönül, caner erkin, irfan can/orkun, berkay/ozan, hakan, yusuf/cengiz) 1 (burak/kenan) şeklindeki saha dizilişiyle sağlanabileceğini düşünüyorum.
    burada bahsettiğim formasyonunun detaylarını bulabilirsiniz.

tanım: son dönemde formda olan hücum oyuncusu.

edit: cengiz formasyonun orijinal hali olan ikili ofansif orta saha oyuncusu diziliminde sağ kanata deviye olarak eklenmiştir. uyaran susere teşekkür ederim.
  • çok kaliteli ve kendini geliştiren bir sporcu, socrates'teki röportajını okumanızı tavsiye ederim, acayip şaşırdım açıkçası: röportaj
  • biraz vitaminsiz topçu. top kontrolü yeterince iyi değil. tekniği iyi de güçlenmesi şart. fransa ligi epey atletik savunmacılara sahip. socrates röportajı iyi cidden.
  • her gol attığında seviniyorum.yolunu doğru seçti,kendi seçti.farklı çizgide ilerlemeye çalışıyor.abdülkadir ömür gibi yer sofralarında bisküvi yemek yerine profesyonel sporcu gibi çalıştı ekmeğini yiyor.daha iyi yerlerde göreceğimize eminim.
  • maalesef kendini çok geliştirmesi gerekiyor. özellikle ortasaha oynayacaksa oyuna daha fazla dahil olması lazım. maçtan kopuk, kendi kendine takılıyor ne zaman izlesem. tempo falan da yok.

takımında oynayan renato sanchesi biraz örnek alsın kendine.

edit: adama salladık müthiş bir gol attı valla.

edit2: adam hatrick yaptı helal olsun.
  • önce penaltıyı aldı. sonra da penaltıyı attı. daha da iyi olacak umarım.
  • topsuz oyunda gördüğüm en kötü oyunculardan biri heralde. abi bi geri koş top iste ya da topu geri kazanmak için bi mücadeleye gir. ben oldum modunda sürekli. umarım düşüncelerimde yanılıyorumdur ama izlediğim son 2 maçtır bu şekilde.

edit: bunu yazdıktan sonra gelen gollerden dolayı mesaj kutum dolmuş:) milan maçında yukarıda yazdıklarıma ek olarak topa sahip olduğunda da kötüydü. bunda milan'nın yusuf'a özel önlem almasınında etkisi vardı. lorient maçı hariç, maçlarını izleyen arkadaşlar dediklerime katılıyordur hala. umarım yusuf kendini daha çok geliştirip euro 2020 de şov yapar bizlere. ha eger yerli talisca olacaksa eyvallah, yemişim topsuz oyunu :)
  • 2. golü de milan'ın ağlarına bıraktı. ancak donnaruma'nın da hatası olduğunu söylemek gerekir.

3. gol editi oha. sol köşeye çok güzel bıraktı. hattrick geldi.
  • 5 kasım 2020 milan lille maçı'nda ikinci golünü ceza sahası dışından attı. yine bir hattrick gelir mi?

edit: ve geldi üçüncü gol :)
  • hattrick geldi.

fenerbahçeli olarak gurur duydum. helal sana hamsi kuşu.