şükela:  tümü | bugün
 • yıllardır süregelen bir hadise. (bkz: yusuf yerkel) soma maden faciasında bölgeyi ziyaret eden iktidar mensuplarından biriydi. ortalık karışmış ve bu adam hiç yapmaması gereken bir hareket yapmıştı. bence ceza da alması gerekiyordu. ama şu an gündemdeki haberleri takip ederseniz bıçaklayan adam bile serbest bırakılıyor. yani yusuf yerkel'in idam mı edilmesi gerekiyordu ki bu kin ve nefret sona ersin?

  bence olay kendisinin iktidar mensuplarından biri olması nedeniyle oluyor. sizler içinizdeki kin ve nefreti yüzüne karşı söyleyemediğinizden böyle anonim yollardan kusuyorsunuz. adam kalktı yaptıklarının yanlış olduğunu söyledi, özür diledi vs. daha ne yapsın?

  kafanızda şekillendirdiğiniz bir akp'li profili var. bu profil o kadar kötü bir profil ki her akp'li sizin için kötü. yıllardır aklınıza yerleştirdiğiniz kötü karakteri birilerinden çıkarma mücadelesindesiniz. siz hiç mi kavga etmediniz? hiç mi haksızlık yapmadınız? yapmadım diyen tabii ki yalan söyler. bu profil yüzünden tüm akp'liler aynı karakter sizin için ve bu kişi kim olursa olsun bir şekilde cezalandırılmasını istiyor, kin kusuyorsunuz. o kadar tehlikelisiniz ki güç elinize geçtiğinde ortalığı yakıp yıkacak gibisiniz. ha bir de sürü psikolojisi içerisinde olanlarınız çok. bir şeyin doğru olup olmadığını bile araştırmadan eğer ortada linç varsa ve bu linç sizin kafanızın içindeki o kötü profile yönelikse sırf muhaliflik için yapmayacağınız şey kalmaz.

  insan olun önce. aklı selim olun. zeka özürlüsü gibi davranmak hobinizse ya da stres atma yönetiminizse allah size akıl fikir versin. bir kaşık suda boğacak gücünüz olsa onu yapacaksınız o kadar kötü niyetli ve kalplisiniz. adam olun dikkat edin kendinize. böyle eleştiri olmaz.
 • hassi.tir b.k !

  demokratik bir ülkede yaptığı hareket nedeniyle yer yerinden oynardı, amiyane tabirle burnu asfalta sürtülüp, attığı tekmenin bedeli kendisine yargı eliyle misli ile ödetilirdi.

  örnek mi istiyorsun ?

  (bkz: george floyd)

  türkiye cumhuriyet 'i sınırları içerisinde yaşayan insanların feraseti ve sağduyusu sayesinde amerika 'dakine benzer sahneler yaşanmamış , insanlar en demokratik haklarını kullanarak, sadece yargı yolu ile bu kişiden hesap sorulmasını talep etmiş ve olaya konu zat-ı muhteremi kınamakla yetinmişlerdir. kaldı ki; amerika 'da ilgili olay neticesinde polisin yetkilerinin kısıtlanması dahil pek çok konu gündeme getirilmiştir.

  08.06.2020, sözcü, george floyd’u öldüren polis ilk kez yargıç karşısında!

  07.06.2020, milliyet, abd’de polise yetki kısıtlaması

  tanım: mazluma atılan tekmenin karşısında duran insanların gerekçelerini, kendi iddiasına göre; bu insanların iktidar mensuplarına olan kin ve nefretiyle ilişkilendirip, açıklamaya çalışan insan müsveddesinin beyanı. oysa; olay esnasında çekilen fotoğraf karesinde tekmeyi atan zat-ı muhteremin yüzündeki kin ve nefret ifadesi ayan beyan ortadayken ve tekmeye maruz kalan mazlumun da hangi siyasal akımın tarafı olduğu bilinmiyorken bunları pervasızca ve yüzü kızarmadan iddia edip, dile getirebiliyor.

  (bkz: mazlum)

  düzeltme-1: sansür uygulandı, tanım yapıldı, imlâ hataları giderildi.
  düzeltme-2: george floyd örneği ile ilgili tam olarak neyin kastedildiği açıklandı.
 • (bkz: george floyd) örneğini gösterip düşüncemin mantıksız olduğunu söyleyen embesillere youtube'dan abd polislerinin daha yüz binlerce hak ihlali yaptığı videoları izlemesini öneririm. abd'deki olayların bu denli büyümesinin ayrıca dış güçler kaynaklı olduğunu bilmeyen ya da buna gülen adamın suratına tükürürüm
 • yusuf yerkel’i akpli diye yerden yere vuranı görmedim ama yusuf yerkel’i maden işçisini yerde tekmelerken gördüm.
 • chp'li de olsaydı burada onu savunan kimse olmazdı. yaptığı yanlışın partiyle alakası yok, partide bu tipleri barındırmamak, kamu görevi vermemek gerekir. kamu vicdanını yaralayan bir olayın faili de muhakkak ceza almalıydı. yani bu durumda yerde yatan maden işçisi ki aslında yerde yatan insanlıktır; ak trollere göre suçlu oluyor. söz konusu şahıs akp'li diye de biz onu eleştiriyormuşuz. demek sizin partiniz insanlıktan daha önemli, insan emeğinden daha yüce bir değer, öyle mi?
 • iyilik ve kötülük arasında bir çizgi varsa, sadece akpye sempati duymak bile kötü insan olmak için yeterlidir
 • bu yüzden yerden yere vuruluyor demek için onursuz ve gurursuz bir siyasal islamcı olmak lazım ama sırf ak partili olmak yerden yere vurulmak için de geçerli bir neden o ayrı bir konu.
 • akpli olduğu için vuran yok ama sırf akpli olduğu için savunan çok.
  çünkü haysiyetsizlik bunu gerektirir.
  kendisinin ve savunucularının ailelerinin de aynı muameleyi görmesi dileğiyle.
 • ısmini andiginiz gereksizin de, cezasini cekmemis bir kriminali koruyan karakterlerinde seytan gorsun yuzunu.
 • partisine ve polislere güvenerek yerde göstericiyi tekmeleyen adama bir demet gül verileceğini zanneden salaklara garip gelen durum.
128 entry daha