şükela:  tümü | bugün
  • aman hemen yazayım.. bi cuma geceme maloldu bari ogrenelim. yeni izmir valimiz kimmiş? icisleri bakaninin kuzeni olan yusuf ziya goksu imiş...
  • eski isparta valisi..
  • denizli'de valiyken bi seneligine vallilik konagının karsısındaki caddede oturdugum donemdeki geyiklerimizin ana konusu,sempatik ama belescivali.nerde beles yiyecek orda kendisi.denizlispor'un piknigi olur,klup yoneticilerinden kimse yok ama vali orda mangalın basındadır.muhtar mahalleye yemek dagıtınca yemin ediyom sıraya gecmisti.millet valim sırada beklemeyin deyince,yanlıs anlayıp ''burası benimde mahallem,bende yemek yeme hakkına sahibim'' deyip mahalleyi dumur etmistir.sabah bakkala ekmek almaya giden arkadas,dayanamayıp ekmegin ucundan koparıp yiyince,kendini savunmak icin;abi bakkaldan donuyodum,vali konagın oraya saklanmıs birden onume fırladı,ekmegin ucundan kopatdı kactı,ekmegi zor kurtardım derdi.mahalledeki kahvede iki cay diye siparis verenlerin ,birden caylar uc oldu diye bi ses duyup valiyi balkonluk yapmak icin okey masasının yanına oturmus buldukları geyiklerden biriydi.
  • icisleri bakanı abdulkadir aksu'nun akrabası oldugu icin istanbul valiligine atanma ihtimali en yuksek kisilerden biriydi.izmir'e atanınca abdulkadir aksu'ya kustu diye haberler cıktıydı medyada hatta.izmir'de iyidir ama sayın valim,bes tane futbol klubu,,surekli piknik.en son trt'de izmir'deki bi tatil koyunun tanıtımında gorduydum,muhtemelen tatil olayına girdi herhalde.
  • kendisinin macarena dansı yaparkenki hali hala hafızalarımızdan silinmemiştir.
  • ingiltere'ye giderken ucak parasi vermemek icin halis toprak'in miles&miles kartinda biriken milleri kullandigi ortaya cikan izmir valisi. ayrica 2 gun onceki aciklamasinda halis toprak'in esiyle ayni gun yola cikmalarinin sadece bir tesaduf oldugunu da soylemisti kendisi.
  • icisleri bakaninin kuzeni oldugu icin valiligi uzun suren, diyarbakirli oldugu icin tmsf'lik toprak familyasiyla arkadas olan, yine diyarbakirli oldugu icin soz konusu londra gezisinde adi sedat peker ifadelerinde gecen baska bir diyarbakirli isadaminin otelinde kalan bir validir...

hala istifa etmemis olmasi bu ulkeden bir halt olmayacagini kanitlamistir...

ote yandan icisleri bakani abdulkadir aksu'nun da kendisini gorevden almamasi ve hatta "kendisi aciklama yapti ama aciklamasinda ne dedigini ben bilmiyorum" demesi de fevkalade takdire sayan bir durumdur...
  • 15 temmuz 2005 tarihinde yürürlüğe girecek yüzde 4.2 lik maaş artışından ve emekli sandığından 5000 ytl 'lik fazlalık ikramiyeden yararlanmak için emeklilik tarihini 16 temmuz olarak belirleyen şahıs .. ilişkileri , tüm toplumun gözleri önüne serildiği , bununla ilgili olarak yalan söylediği oraya çıktığı için yerin dibine girmesi gereken müstakbel emekli izmir valisi bay göksu'ya net 2284 ytl aylık maaş bağlanacak .. ayrıca kendisine emeklilik ikramiyesi olarak da 48196 ytl ödenecek ..

"gelişmeleri içime sindiremiyorum" diyerek emekli olmuş bir valiye bu emeklilik hayli kıyak olmuş gibi görünüyor .
  • (bkz: harcadılar)
  • hemsehrisi tarafindan alinan biletle londra'ya gitmistir. benim de hemsehrim olan bir suru isadami vardir ancak henuz daha hicbirisi bana ucak bileti almamistir. almasinlar da sonucta; sonra onlara borclu kalirim. aylik gelirim belli oldugundan bu borcumu odeyemem. ben de cok para kazanan birisi olsam (doktor, muhendis, vali) o zaman alinan biletin karsiligini oyle ya da boyle oderim kendilerine. param olmazsa ucretsiz muayeneyle, proje cizimiyle ya da artik meslegime gore uygun bir yolla bir sekilde oder kurtulurum bu borctan. kim kime borclu kalmak ister ki bu devirde?

is adamlarimiz gercekten islerini biliyorlar. kiminle hemsehri olduklarinin cetelesini gayet iyi tutuyorlar. ama keske bu hemsehriler de cikip "bi miles&miles biletine harcadilar beni" seklinde aciklamalar yapmasalar. elbette ki sadece ucak bileti alanlar degil daha buyuk hediyeler alanlar da en azindan emekliye ayrilmali. ama bir yerden baslamak lazim ve kimse de "neden benden baslandi?" diye sormasin bi zahmet!

vali beyin hemsehrilerinden birinin kendisine bi tavla hediye etmesini ve emeklilik yillarinda bos zamanlarini eglenceli bir sekilde gecirmesini dilerim.