şükela:  tümü | bugün
  • hayır bir tek bana mı oluyor acaba, böylesine önemli ve ahvam bir konu hakkında hala bir başlık açılmamış olması dikkatimi çekti.
    özellikle sessiz ve kalabalık ortamlardayken (bkz: kütüphane) nasıl yutkunabilir bi insan anlamıyorum. sen o suyu içerken lökürt lökürt ses çıkarıyorsun bir tek benim mi sinirim bozuluyor buna. yahu ben tükürüğümü yutmaya çekiniyorum insanlar rahatsız olmasın diye... ne bileyim, önemli konu bence.
  • bu sesin en akılda kalıcı olanı benim için tom ve jery de jery nin aniden arkadasında tomu gördüğü anda çıkardığıdır. yarılma sebebidir.

(bkz: unutulmayacak çizgi filmler)
  • bu durumdan rahatsız olan tipikleri disfaji, yutkunma zorluğu çekmek gibi başlıklarda dolanmalarını rica ederek yutkunma sesi hakkındaki görüşlerimi kısa da yazıya dökmek isterim. kana kana içme eylemi vardır ya hani; çok susar da insan lık lık lık diye içer suyu, şarabı, rakıyı, birayı vs. işte tam o esnada çıkan o sesin kendi içinde bir dokunulmazlığı, bir naifliği vardır, çünkü kupkuru olmuş bir toprağın çatlaklarından su bırakmak gibidir o an. yeme ve içme halinin en sağlam refekatçisidir yutkunma. ve sesi kimine rahatsızlık verebilir. bir sevdiğim var, kendisi de ara sıra çıkarır bu sesi istemsiz. ne zaman duysam o refik sesi inanılmaz mutlu oluyorum içten içten; biliyorum ki buluyor yolunu su.