şükela:  tümü | bugün
 • mecazi anlam olarak da 'kanmak,inanmak..'.
 • (bkz: peristalsis)
 • yine mecazi olarak sindirmek, kabullenmek anlamina da gelir.
 • kadınlardan hararetle beklenen ve erkeklerden tiksinmelerine sebep olan eylem.

  bu komik erkek insanı evlenmeden yutan kadınla hiç bir zaman evlenmez mesela, ama yutmasını ister; evlendikten sonra yutarsa da, bunu boşandığında herkese anlatacağı kesin.

  ha bundan keyif alan kadın war mı; olmaz mı ? boku bile yiyip keyif alan insan war, tezini yazıyorum zaten.
 • meger mankenlerimizin gozde ve goz onunde olan erkeklerimizden birini kendisine baglaması ya da onla takılmaya ba$lamasını anlatmaya yarayan eylemmi$.

  (bkz: ilhan mansız sen bizim herseyimizsin)
 • (bkz: ütmek)
 • istemli olarak baslayip refleks olarak devam eden bir mekanizmadir. oncelikle dil lokmayi farinkse dogru iter. yumusak damak yukselerek lokmanin burun kanallarina girmesini onler. epiglottis glottisi kapar ki yutulan madde trakeye kacmasin. sonrasinda ise lokma ozafagusta ilerlemeye baslar.
 • craft tiyatronun yeni oynu için orjinal ismi için buyrun ; (bkz: swallow)
 • ece dizdar, başak daşman ve merve dizdar’ın yer aldığı 'craft tiyatro’nun yeni oyunu 'yutmak' şubat ayında tiyatro severlerle buluşuyor.

  oyunun yazarı stef smith

  cadde

  bambaşka üç kadının özgürleşme hikayesi: yutmak

  ece dizdar, başak daşman ve merve dizdar’ın yer aldığı 'craft tiyatro’nun yeni oyunu 'yutmak' şubat ayında tiyatro severlerle buluşuyor.

  özgürleşmek için birbirlerine destek olan heyecanlı, kırılgan, ölüm orucuna yatmış, yüksek obsesyonlu, terk edilmiş, daha önceki alışkanlıkları olmadan devam eden 3 kadının hikayesini anlatan craft tiyatro’nun yeni oyunu 'yutmak' çok ses getirecek.

  stef smith’in yazdığı çağ çalışkur’un çevirdiği ve ibrahim çiçek’in yönettiği 'yutmak' oyunu şubat ayında craft kadıköy sahnesinde başlayacak.

  oyun hakkında

  "ben genellikle dünyadaki en tuhaf insan olduğumu sanırdım, ama sonra dünyada o kadar çok insan var ki, kendini benim kadar tuhaf hisseden ve benimle aynı biçimde arızalı başka biri olabilir diye düşündüm. onu hayal ettim ve onun da beni hayal ettiğini düşündüm. sen eğer ordaysan bunu okuduğunu umut ediyorum ve bilmelisin. işte ben de buradayım ve en az senin kadar tuhafım" diyen üç kadının hikayesi…

  uzun süren ilişkisini kaybeden, terk edilmiş, hayatını daha önce hiç sorgulamadığı alışkanlıkları olmaksızın devam ettirmek zorunda kalan rebecca. dünyanın çok kötü bir yer olduğuna inanan, yüksek obsesyonlu, ölüm orucuna yatmış, kendini evine hapsedip iyileşmeyi bekleyen anna. yanlış bedende doğduğunu düşünen, heyecanlı, kırılgan, umutlu ve çok yalnız sam...

  üçünün yolları kesişir ve özgürleşmek için bilerek ya da bilmeyerek birbirlerine destek olurlar.
  "yaşamak için yutmak gerek "