şükela:  tümü | bugün
 • ayrıca facebook'ta bir de sayfaları var bu hayvanların. sürekli ilanları paylaşılıyor.
  https://www.facebook.com/…uvaarayanengellihayvanlar
 • insanlarda hala cins hayvan sahiplenme takıntısı varken sahiplendirmesi en zor hayvanlardır. ola ki sahiplenmek isteyen birileri çıktığından sağlığı yerinde olan bir hayvanı sahiplendirirken düşündüğünden kat kat daha ince düşünmek gerekir.
 • hayatım boyunca kuş dışında hiçbir hayvanı evcil olarak beslemedim bakımını üstlenmedim fakat bu durum çok farklı geliyor bana. bu hayvanların birçoğu insan! sebepli engelli durumuna düşmüşler ve onlar yardımı en çok hak eden varlıklar benim gözümde. birçok insan görünümlü varlıkların refah içinde yaşadığı bu dünyada rahat bir yaşamı en çok hak eden topluluk.
 • insanı hem insanlıgından utandıran hem elini kolunu baglayan hayvancıklardan birisine de az önce ben denk geldim. izmir'de terkedilmiş, 16 yaşında ve denildigine göre çok da fazla ömrü kalmamış bir köpek var linkte. keşke yakın olabilseydim son günlerinde sıcak bir yuvada ve iyi bir beslenmeyle ona elimden gelen yardımı yapardım ama malesef ben uzagım. bu cana yardım edebilecek izmir'den birileri çıkarsa çok ama çok mutlu olurum sanırım:

  https://www.facebook.com/…52741.180936529181&type=1
 • bir faydam dokunsa keşke dediğim. sahiplenecek müsait bir yerim olmadığı için kahroluyorum.
 • gelecekte evime alacağım hayvanlardır. halen engelli olmayan, ama ikisi çok küçükken öksüz olarak sokağa terk edilmiş üç kedim var. ev ortamı bundan fazlasını kaldırmıyor. daha büyük bir mekana geçebilirsek kör ve sakatlara öncelik tanıyacağım.
 • izmir karşıyakada bir arkadaşım bulduğu çok güzel asil bir kedi var bu güzel kedi üç bacaklı ve kuyruksuz bir şekilde yaşamaya çalışıyor. fazlasıyla insancıl ve asil. ne kadar aç olursa olsun elimdeki mamaya saldırmadan hazır olda bekliyor kibar kibar tek derdi biraz olsun kendini sevdirebilmek. kendisine ait bir yuvanın onu mutlu ediceğini düşünüyorum. diğer kediler gibi sıçrama yeteneği yok bu yüzden avlanması çok zor. yardımcı olalım. bana ulaşabilirsiniz bu tatlılık için. 05078683559 izmir karşıyaka

  https://www.facebook.com/…ari/posts/859042764120559
 • aşağıdaki resimlerdeki kedican, sitemizde yaşamakta olan işitme engelli ve boynu hafif yamuk bir kedidir. 8-9 aylık civarında erkek ama sanırım kısırlaştırmış, kulağının kenarında üçgen şekilli kesik var ve kısır gibi görünüyor.

  sitemizde maalesef viral solunum yolları enfeksiyonu çok yaygın olarak bulunuyor, kedi gribi denebilir herhalde. bu canı da iki defa tedavi ettirdiğimiz halde narin olduğu için tekrar hastalanıyor. ancak ev ortamında gayet rahat ve sorunsuz yaşayabilir. daha önce aynı illetten tek gözünü kaybetmiş bir pisiyi yuvalandırdım, şu an sorunsuz ve gayet mutlu yaşıyorlar.

  bu kedicik inanılmaz sokulgan, kucaktan inmek istemeyen sevgi dolu bir can. mama götürdüğümde mamanın yüzüne bile bakmıyor, sadece kucağımda yatıp mırlamak istiyor. süs eşyası değil can yoldaşı arayanlara sevgi dolu bir yoldaş olacaktır. bu ara biraz güçlensin diye vitamin veriyorum, hiç sorunsuz alıyor ilacı, yeter ki benim kucağımda oturabilsin. o derece sevgiye aç kendisi.

  yerimiz istanbul ataköy. istanbul içine, hatta yakın şehirlere ulaştırabilirim. aldıktan sonra belki biraz ilaç tedavisi görmesi iyi olabilir. ben şu an sadece vitamin veriyorum, daha fazlasına gücüm yetmiyor ve sokakta yeniden hastalanacağı için başka ilaç vermemin pek anlamı da yok.

  bu kış vitaminle balık yağı ile idare etmeye çalışacağız ama belli mi olur belki aranızda bu pisinin meleği olmak isteyecek, yuvasını açacak birileri çıkar.

  http://i.hizliresim.com/vyr1gr.jpg
  http://i.hizliresim.com/pezzyb.jpg
  http://i.hizliresim.com/b4rdgn.jpg
 • şurada #46497411 bahsettiğim işitme engelli pisimizin gözleri enfeksiyon oldu, iyileştirmeye çalışıyorum ama böyle giderse gözlerini de kaybedecek. barınağa gidip geleli çok olmadı, tekrar göndermenin anlamı yok çünkü belli ki iyileşse bile aynı yere dönünce aynı şeyler olacak. şu an birlikte tükenmekteyiz (o fiziksel ben manevi olarak) ve bir melek arıyoruz.