şükela:  tümü | bugün
  • sözlüğün gücüne güvenerek başlamasına ön ayak olmak istediğim kampanya.

önceleri akademik çevrelerde, bilim insanlarında, sinemacılarda, edebiyatçılarda veya azami entelektüel insanlarda görmeye alışık olduğumuz yuvarlak çerçeveli gözlükleri günümüzde her adım başında her yaştan insanın kullandığına şahit oluyoruz. bu gözlüğün en büyük özelliği ise şu ki, dünyanın en boş beleş ve birikimsiz insanını dahi entelektüel gibi göstermesi ya da 'hissettirmesi'. öyle ki, günde 50'den fazla kelime kullanma kapasitesine sahip olmayan insanlara dahi korkunç bir cahil cesareti aşılıyor.

dolayısıyla meselenin geldiği nokta sarpa sarmıştır. bu halin de kanımca tek bir çözümü vardır, yuvarlak veya yuvarlak gibi çerçeveli gözlüklerin satışına bir standart veya kota getirilmelidir.

örneğin bu gözlüğü satın almak isteyen insanlar kısa bir mülakata veya sınava tabi olabilir. 10 önemli edebi eserin yazar eser eşleşmesi, 10 önemli filmin yönetmeninin sorulması, 10 kelimenin anlamının sorulması vb. nitelikler içerebilir bu mülakat veya sınav. sınavdan geçer not alanların gözlüğü satın alıp kullanmasında bir mahzur görülemezken başarısız olanlara ise gönül rahatlığıyla 'çektir git' denilebilir.

edit: yuvarlak gibi ama tam da yuvarlak olmayan bir gözlük kullanıyorum. her türlü sınava veya mülakata girmeye hazırım.
  • açıkçası bende kullanıyorum ama benimki entellektüellik falan değil o kadar çerçeve denememe rağmen hiçbiri olmadı yuvarlak bi yüz tipi var, bu yuvarlak çerçeve öyle güzel bişey ki her yüze cuk oturuyor sanırım o yüzden revaçta.
  • zamanında dar kısa paça barzo pantolonlara kota uygulanmadığından, adaleti tesis etmek cihetiyle katılmayacağım kampanyadır..
  • gözlerinin bozulduğunu anlayınca çerçeveye para ödememek için evde gördüğü ilk gözlüğü alan ve sadece camına para veren bir yuvarlak gözlük kullanıcısı olarak bu kampanyayı destekliyorum. sanırım gözlük seçseydim şu büyük dikdörtgen cem karacavâri gözlüklerden falan seçerdim. insanlar yuvarlak gözlüğü şirin gözükmek için takıyorlar. evet, her yer bunlardan doldu. iş böyle olunca da olan bu gözlüğü tesadüfen bulmuş, ve alışkanlıklardan ötürü yıllar boyunca takmış olan insanlara oldu. bir de bunu takıp da john lennon, gerry beckley falan gibi görünmeye çalışıyorlar, saç ve sakal uzatıp, bunu da takınca 60'lı-70'li yılların çiçek çocuklarına benzediğini düşünenler falan da var. sanırım takan çoğu insan yüzünden bu çerçeveden ben de nefret etmeye, tiksinmeye başlıyorum.
  • lord eddark yavşağı takıyorsa herkes takmalı.

nasıl sinirlendiysem, her başlık altında küfür etmek istiyorum yavşağa.
  • muhteşem 1 kampanya olmuş inş genell gözlük satışına da getirilir gözlüklü insanlardan ürküyorum.
    belki bırakır bu kötü alışkanlığı diye fırsatlandıkça insanlara lens kullanmaaaak ^-^ kaktırıyom ben onla uğraşamam diyolar. ben onla uğraşamam dediği de günde iki kere el yıkamak, sinirlendim bye.
  • yuvarlak çerçeveli gözlük, bomonti, tuborg gold, mathilda tasması(ben uyamak istemiyorum leon herkese vermek ve melankolik takılmak istiyorum ühühühü) ,
    fotoğrafı çeken erkeğin elinden tutarak götü dönük kameraya poz vermek (kezban in adventure), çok açık sarı ve pembe saç, erasmus ingilizcesi, italyancası, fransızcası, ispanyolcası vs. ,

bunların hepsi türk kızına yasaklansın.

kullananı vinçle şehir meydanlarında assınlar.
  • (bkz: sanane)