*

şükela:  tümü | bugün
 • daglik bir bolgede gezinirken ansizin karsilasa bileceginiz bir olgu
  bas agrisi yapar
 • yosun tutmaz
 • yesim salkim'in yakinda cikacak olan single'indaki hareketli guzel sarki.

  değiştirir iklimimi bir sözün
  üşürüm gölgesinde yüzünün
  gözlerinde sebepsiz hüzün
  gecelere döner gündüzüm

  ne yapsan olmaz biliyorsun
  yarasiz beresiz geçmez hayat
  kendini korumayi öğreniyorsun
  öğretiyor hayat

  ne zaman başlar soğuk savaşlar
  yillanmiş aşklar kin tutmaz
  yavaşlarsa da yosun tutmaz
  yuvarlanan taşlar

  söz / müzik : yavuz hakan tok
 • yeşim salkım'ın elinde yazık olabilecek bir hit.
 • klip çekimlerinin kastamonu'da yapılması gereken şarkı.
 • yeşim salkım'ın 2007 temmuz'unda ossi müzik'ten çıkardığı 2 şarkı 1 remix'ten oluşan single albüm.

  albümde eskiden ajda pekkan'ın yorumladığı ne varsa bende varve yavuz hakan tok'un yazdığı yuvarlanan taşlar bulunur, ne varsa bende var'ın remix'ini ise aytekin kurt-murat uncuoğlu ikilisi yapmıştır. normal versiyonların düzenlemeleri ise sadun ersönmez'in elinden çıkmıştır.

  şarkıların altyapıları 90'lardan kopup gelmiş gibi görünür. bu arada salkım'ın sesini kuvvetlendirmek için geri vokallerde ercüment vural-hale özbaş-sibel gürsoy üçlüsüne başvurmuşlar.
 • hz musa kavminden ayrılıp rabbine gitmiş. rabbi dağa tecelli etmiş ve dağ ufalanmış. dağdan ufalanan taşlar yuvarlanarak zikre devam etmiş. dağ rabbin tezahürüne dayanamazken insan nasıl dayanacaktı? hz muhammed dedi ki, ahirette gökyüzünde ayı gördüğünüz gibi rabbinizi göreceksiniz. belki de o ayı işaret ettiği vakit ay üzerindeki yükü kaldıramayıp ortadan yarıldı. ve o yarık peygamberin işaretiyle kapatıldı ki imtihan devam edebilsin. geçmişte var olan mucize şimdi ve gelecekte olabilir. fay hattı ve depremi önceden belirleyebilecek bir kişi çıkıp işte size mucize bakın diyerek ayı kullanabilir. biz ilim dediğimizde b’ilim diyoruz artık. ikisi bir arada olmadı mı eksik çünkü. kalem suresi kur’an gibi zamansızdır. tarih tekerrürden ibaretse bütün meseller her an olabilir. oku, yaratan rabbinin adıyla oku.